Haloed

Απορια για 3d monitor!!

Recommended Posts

πειρα προσφατα μια lg 23 led 3D μοντελο d2342 pn!τι παιζει τελικα με τις 3d?βλεπω μονο κατι photo που εχει μεσα το cd και ειναι απιστευτες.το θεμα ειναι με τα games αν μπορω να τα βλεπω 3d ξερει κανενας?ταινιες πρεπει να κατεβασω 3d?οποιος ξερει ρε παιδια πειτε κανενα tips γιατι ειμαι noob!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτην Πιο ρεαλιστικό και εντυπωσιακό 3D με το κομψό και εξαιρετικά λεπτό πλαίσιο οθόνης της νέας τηλεόρασης LW5400 CINEMA 3D από την LG η οποια ειναι η καλητερη 3d τηλεοραση που μπορεις να παρεις αυτην τη στιγμη.Εχει pc mode που γινεται ενα 42αρι monitor.

Λοιπον για να δεις 3d movie πρεπει να ειναι 3d η movie.Θες και προγραμα που να παιζει 3δ movies οπως το power dvd.Bεβαια ειναι μαπα το 3δ του.Η καλητερη λυση ειναι το ps3 με ενα bluray 3d και εισαι αρχηγος.

Για να παιξεις 3d παιχνιδια θες το πακετο της nvidia με τα 3d γυαλια και το usb controler της το οποια θα αναγνωρισει την 3δ οθονη σου εφοσον αυτη ειναι 3d vision ready και θα σου ξεκληδωσει το 3δ για τα παιχνιδια σου.

Εγω ακομα ψαχνομαι πως να κανω τα windows να αναγνωρισουν την 3d tv ετσι ωστε να βλεπεις 3δ χωρις το πακετο της nvidia αλλα απο οτι διαβασα ειναι θεμα drivers και η nvidia δεν το υποστηριζει...ακομα.

Το ps3 οταν το ανοιγεις την αναγνωριζει και κανει swich σε 3δ mode αυτοματα το pc οχι.Απο οτι βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

@John-X Οχι ρε συ, δεν χρειαζεται το το nVidia 3D Vision που λες, η οθονη του παιδιου εχει passive 3D και οχι active που υποστιριζει η nvidia, η οθονη που πηρε εχει απο μονο της γυαλια 3D και ενα προγραμμα αν δεν κανω λαθοε με το οποιο μπορει να παιξει σε 3D τα games (ασχετα αν υποστιριζουν η οχι) . Βασικα Haloed πες μας τη καρτα εχεις

Το προγραμμα ειναι το TriDef αν δεν κανω λαθος

......και φυσικα η οθονη δεν ειναι 3D Vision Ready

Link to comment
Share on other sites

Τridef λοιπον εε?θα το τσεκαρο να δω αν παιζει στην TV μου.Με τα μονιτορ δεν ξερω τι παιζει.... παντος καπου διαβασα οτι αργοτερα θα υποστιριζοντε παθητικες 3d μεσο drivers και θα εχεις 3δ χωρις επιπλεον προγραμμα.we will see....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το δοκιμασα.Μου λεει συνδεσε μια 3δ TV και κανε ρεσταρτ.15 ρεσταρτ εκανα WTF?σε εμενα προφανος δεν παιζει.Απο οτι ειδα υποστηριζει μονο καποια μονιτορς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια δειτε

μηπως βγαλετε ακρη, αν και ειναι για ATi ισως κανει και γι nVidia, δεν ξερω τιποτε αλλο να βοηθησω :(

το TriDef δειχνει γιαυτο το εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now