Edito

καινουργια καρτα γραφικων 80-100E

Recommended Posts

Ο κολλητος μου θελει να αγορασει καινουργια καρτα γραφικων , το σύστημα του είναι το εξής

Cpu:phenom II x4 955

RAM: 4 GB 1600MHZ kingston hyper blue

PSU:Corsair Builder Series CX500 V2

MOBO: ASRock 870 Extreme3 R2.0

για οθονη εχει μια 17ρα πιο μετα θα αγορασει μια 23αρα νομιζω..Εγω σκεφτηκα να παρει αυτην την καρτα γραφικων Palit GTS 450 Sonic (PCI-Express, GDDR5, 1GB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr λεει οτι ειναι καλυτερη απο την 6770 ,εσεις τι λετε ?Ειδα οτι θα βγουν οι 7770 αλλα δεν νομιζω να πεσουν οι τιμες και να βρω κατι καλυτερο στα 80-100E.Παντος σε AMD θα εχει καλυτερη αποδοση/τιμη νομιζω..Δεν βιάζεται και τόσο γιατί θέλει να παρει κατι που να αντεξει μερικά χρονάκια.Η γνωμη σας παντα δεκτη...Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα επαναλάβω, στα σοβαρά αυτή τη φορά, ότι μια HD4890 δεν θα ήταν άσχημη ιδέα πόσο μάλλον στα 60?. Κλάσεις ανώτερη της 450, λίγο ποιο πάνω ίσως από την 6770 με βασικό μειονέκτημα κατανάλωση και την απουσία DX11 υποστήριξης. Αλλά εντάξει δεν νομίζω η 6770 να αντέχει tessellation και όλα τα games παίζουν και σε DX9/DX10. Θα μπορούσε πάλι να πάει σε 4870. Ένας φίλος μου πουλάει 4870 με 512ΜΒ στα 50?. Επίσης ανώτερη της 450, στα επίπεδα της 6770. Το Corsair δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα με μια 48Χ0 και τον Phenom II.

Οι 77Χ0 δυστυχώς δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και οι φτηνές Nvidia νομίζω παραμένουν ψιλό υπερτιμημένες.

Και καμιά 5770(6770) αν βρεθεί στα 60-70? θα ήταν καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα και εγω ψαχνω κανα offer γιατι ετσι στο ακυρο δεν παιρνω...Απλά στην ερωτηση που εκανα αξιζει h 5870 στα 90κατι ??Αλλα δεν καταλαβα γιατι εχει 3 μηνες εγγυηση...Να μωρε θελω να παρω κατι και να ξεμπερδεύω δηλαδη να εχει και dx11 στο μέλλον μπορεί να χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις 5870 στα 90 κάτι πρώτα την αγοράζεις και μετά ρωτάς αν έκανες καλά :P

3 μήνες θα έχει διότι πιθανόν είναι μεταχειρισμένη. Αλλά εντάξει θα πρέπει να είσαι άτυχος για να σου χαλάσει μια κάρτα μετά από 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now