Recommended Posts

ωραιο review οπως παντα!

εχω απορια ομως

λεει casual games->sandy bridge, ποια ενοει? να φανταστώ οποιαδήποτε δέν χρησιμοποιούνε dx?

what about flash player & flash games? html5 σε hw accelerated browser?

υπάρχει δυνατότητα επιλογής σε ποιά θα παίξει το dgpu και σε ποιά το ενσωματομένο?

Link to comment
Share on other sites

Jason οι φωτογραφίες πράγματι είναι φωτιά :T:

Sofo τι να πω; Business as usual, μπράβο ρε man :T:

G_o/c εσύ ξέρεις... δεν το 'χεις αλλά είσαι καλή παρέα :P:hehe:

H μητρική πολύ καλή, αλλά δεδομένης της τιμής της, υπάρχει εκείνη η άτιμη η gene που καταστρέφει όλη την αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Υπέραναλυτικός...Πολλά respect @sofos. Δεν θα πω για τις φωτογραφίες.

Εντάξει θα πω. Τρομερές J :T:

Όσο για την GD80, πολύ καλά feautures, όμορφη, είμαι λίγο επιφυλακτικός με το θέμα του BIOS...

Well done once again :)

Link to comment
Share on other sites

είμαι λίγο επιφυλακτικός με το θέμα του BIOS...

Τα BIOSes δεν έχουν πρόβλημα από την άποψη του ότι δεν υπακούουν στα settings που δίνεις. Έχω δοκιμάσει κάποιου καμιά 10αριά mobos με UEFI. Στις αρχές όλες κολλούσαν μέσα στο BIOS. Η μόνη που πλέον το έχει διορθώσει αυτό είναι η ASUS. Από την πλευρά της και η MSI έχει κάνει βήματα προόδου, αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. H GD80 Z68 είναι σαφώς πιο γρήγορη στο BIOS από την P67 GD65!

Ευχαριστούμε παίδες :T:

P.S : Διαβάστε το γρήγορα γιατί ακολουθεί και άλλο mobo review!

Link to comment
Share on other sites

η μητρική είναι απλά φοβέρη.επίσης αν βάλεις 1.115ν θα δίνει 1.112.τεσπα η μητρική είναι απλά σταθερότατη

Αυτό δεν λαμβάνεται σαν vdroop. Είναι πολύ μικρή η απόκλιση.

Link to comment
Share on other sites

Το review είναι μπόμπα!!!! Αυτό όμωσ που δεν έπιασα είναι αυτή η Military Class II...
Military Class II

Πρόκειται για ακόμα ένα feature που εξελίσσει η MSI. Όλες οι high-end σειρές της ήταν εφοδιασμένες με το Military Class pack. Τι είναι όμως αυτό; Ουσιαστικά είναι components της μητρικής τα οποία όμως έχουν επιλεγεί με κριτήριο τις καλύτερες επιδόσεις. Συγκεκριμένα, μιλάμε για Hi-c CAPs, SFC(Super Ferrite Choke) και Solid CAPs που έχουν παραπάνω δυνατότητες από τις απλές υλοποιήσεις αυτών. Μέσω αυτού του πακέτου η MSI δίνει στις μητρικές της περισσότερη διάρκεια ζωής, κορυφαίες επιδόσεις και απαράμιλλη αποδοτικότητα. Πράγματα που για άλλες εταιρείες φαντάζουν εξωφρενικά, για την ΜSI μοιάζουν συνηθισμένα.

Ουσιαστικά, έιναι καλύτερης ποιότητας υλικά που μπάινουν επάνω στην μητρική :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now