LazyGreek

3930K vs 3770K

Recommended Posts

Ποιος από τους 2 θεωρείτε ότι είναι ο καλύτερος σαν Overall και πιο πολύ για Gaming.

ασχέτος την τιμή και αν μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο Mobo αλλά να δώσω και κάποια Tips είμαι ανάμεσα σε..

ASRock X79 Extreme7

Gigabyte GA-X79-UD5

Asus SABERTOOTH X79

Asus P9X79

όσο για Ivy δεν έχουν βγει ακόμα αλλά σίγουρα πιστεύω z77 θα είναι καλύτερα από z68 για αυτό λέω ανάμεσα και άμα είναι να πάρω κάτι σε 2600Κ αλλά δεν πολύ θέλω αφού δεν τον αγόρασα τότε που είχαν βγεί οι BD εε δεν..

Link to comment
Share on other sites

τώρα έχουμε το ρευστό όμως.. για αυτό έβαλα και το θέμα

Τώρα όμως δεν υπάρχει 3770k.

Για αυτο και σου ειπε να περιμένεις τους ivy (ο 3770k είναι ivy)!

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το ρευστό μέχρι 8 Aπριλίου

8 Απριλίου είναι Κυριακή κι έχει τον πρώτο αγώνα MotoGP της χρονιάς.

Τα μόνα chips που θα μας απασχολήσουν εκείνη τη μέρα είναι τα Tsakiris :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε george αλλά έτσι όπως το βλέπω εγώ σε overall ο 3930Κ είναι καλύτερος και σε multi τώρα δεν ξέρω ακόμα το σκέφτομαι αλλά επειδή θέλω να κάνω και την αλλάγη να αλλάξω τον BD και δεν μπορώ να περιμένω μέχρι απρίλιο τότε πιστεύω να έχουμε καμιά 780 :P

Link to comment
Share on other sites

εχει το μειονεκτημα των 2 πυρηνων/4 threads ο ib αλλα ειναι 1 κλικ πιο γρηγορος και λογικα θα κλοκαρει καλυτερα καθως ειναι πιο κρυος.

εκτος αν εχεις αναγκη τα 12 threads οποτε παω πασο και εσυ πας για 3930k & rampage 4 formula :P

Link to comment
Share on other sites

όχι Rampage ε? οι περισσότεροι μου λένε όχι γιατί έχει το ανεμιστήρι και ότι θα κάνει θόρυβο τώρα δεν ξέρω και είναι περίπου εδω πάνω 30 ευρώ πιο ακρυβή για αυτό λέω επειδή είναι μικρή η διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now