chri5ti9

Το buffer στο youtube με ριμαζει

Recommended Posts

Γεια σας παλικαρια.Πριν απο μια βδομαδα αλλαξα παροχο και πηγα στην WIND.Μου ειπαν οτι δεν θα εχω κανενα.Και οντως δν εχω μεχρι τωρα στην ταχυτητα που πιανω 9.02.Το προβλημα μου ειναι στα βιντεακια του γιουτιουμπ που κολλανε σαν τον διαολο ακομα και τα 240π.Το βιντεο δν φορτιζει γρηγορα και πολλες φορες σταματαει στην μεση η μπαρα και δν γεμιζει αλλο.Τι λετε να παιζει;Χρησιμοποιω ιντερνετ εξπλορερ ειμαι παραδοσιακος.Σε ντειλιμοσιον και σε αλλα δεν εχω κανενα τετοια προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε φταίει ο browser. Αλλά κάποια ρύθμιση στο router.

Αν άλλαξες το router σου και έβαλες πάνω αυτό που δίνει η wind (δε γνωρίζω πιο είναι) τσέκαρε αν είναι ενεργοποιημένη στο firewall κάποια επιλογή του στυλ "Strict Security Firewall" και απενεργοποίησέ την.

Link to comment
Share on other sites

Guys δεν αλλαξα ρουτερ.Και ναι εβαλα τους τελευταιους ντραιβερς απο φλασ πλΕΙΕΡ.Σημερα ειναι σαφως καλυτερα και σν μου κολλαει καθολου.Μαλλον επρεπε να ηταν απο την σελιδα γιατι την αλλαξα στην παλια της μορφη και δν μου κολλαει σημερα.Θα δουμε.Παντως πολλα παιδια που εχω μιλησει μαζι τους μου ειπαν πως το γιουτιουμπ δν εχει λεφτα να συντηρησει τους σερβερ και κατι τετοια.Παντως σημερα ειναι καλα ειδωμεν για τον μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Guys δεν αλλαξα ρουτερ.Και ναι εβαλα τους τελευταιους ντραιβερς απο φλασ πλΕΙΕΡ.Σημερα ειναι σαφως καλυτερα και σν μου κολλαει καθολου.Μαλλον επρεπε να ηταν απο την σελιδα γιατι την αλλαξα στην παλια της μορφη και δν μου κολλαει σημερα.Θα δουμε.Παντως πολλα παιδια που εχω μιλησει μαζι τους μου ειπαν πως το γιουτιουμπ δν εχει λεφτα να συντηρησει τους σερβερ και κατι τετοια.Παντως σημερα ειναι καλα ειδωμεν για τον μελλον.

Λολ το youtube το εχει αγορασει η google. Λες να μην εχει λεφτα να το συντηρισει; Απλα το θεμα ειναι σε ποιον απο τους σερβερ ειναι το βιντεο και τι κινηση εχει αυτος ο σερβερ την εν λογω στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Παντως πολλα παιδια που εχω μιλησει μαζι τους μου ειπαν πως το γιουτιουμπ δν εχει λεφτα να συντηρησει τους σερβερ και κατι τετοια.Παντως σημερα ειναι καλα ειδωμεν για τον μελλον.

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παντως πολλα παιδια που εχω μιλησει μαζι τους μου ειπαν πως το γιουτιουμπ δν εχει λεφτα να συντηρησει τους σερβερ και κατι τετοια.Παντως σημερα ειναι καλα ειδωμεν για τον μελλον.

Να τους καταγράψεις με ηχητικά ντοκουμέντα, να μπορέσουμε να στείλουμε και καμία επιστημονική δημοσίευση αποδεικνύοντας ότι οι περισσότεροι άνθρωποι προκειμένου να το παίξουν ξερόλες λένε μπαρούφες...

Είτε κάποιο θέμα με firewall έχεις, είτε είναι θέμα της εταιρίας σου (και του παρόχου της/διασύνδεσής της με το εξωτερικό). Δοκίμασε απλά πράγματα, όπως να δεις το ping σου σε σχέση με άλλες σελίδες και αν "χάνονται" πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικαρια.Πριν απο μια βδομαδα αλλαξα παροχο και πηγα στην WIND.Μου ειπαν οτι δεν θα εχω κανενα.Και οντως δν εχω μεχρι τωρα στην ταχυτητα που πιανω 9.02.Το προβλημα μου ειναι στα βιντεακια του γιουτιουμπ που κολλανε σαν τον διαολο ακομα και τα 240π.Το βιντεο δν φορτιζει γρηγορα και πολλες φορες σταματαει στην μεση η μπαρα και δν γεμιζει αλλο.Τι λετε να παιζει;Χρησιμοποιω ιντερνετ εξπλορερ ειμαι παραδοσιακος.Σε ντειλιμοσιον και σε αλλα δεν εχω κανενα τετοια προβλημα

Φιλε μου η WIND ειναι το προβλημα. 3 φιλοι μου με WIND το ιδιο πραγμα ακριβως, ουτε 480p δεν μπορουνε να δουνε! Αλλαξε παροχο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα οτι οποτε μου κολλαει το γιουτιουμπ αν κανω επανεκκινηση το ρουτερ τοτε στρωνει και φορτωνει σωστα το βιντεο.Υστερα αν τυχει και πεσει το ιντερνετ και ανοιγοκλεισει ξανα το ρουτερ τοτε κολλαει μεχρι παλι να το επανεκκινησω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο αυτο μπορουμε να βγαλουμε κανα συμπερασμα; (Sent/Received) [MB/MB] 1,29/12,11.Επισης sent bytes:51.921.855 received bytes:808.915.027.Πως γινεται ρε παιδια τα παραλαμβανομενα να ειναι περισσοτερα απο τα αποσταλομενα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now