CHAOS

VGA Mods Photos(Caps,VGpu,VMem,OCP,OVP,Inductor...)

Recommended Posts

πέρα από την πλακα δεν με πολύ ένοιαζε η εικόνα.Μιας κι είχα σκάσει από την ζεστη κι ήθελα να τελειώνω πιο γρήγορα γιατί είχα διάβασμα :/

BTW η GTS παίζει 690/1100 stock κι 720/1100 με 1.32v(από 1.3) οι μνήμες πάντα stock.

Τώρα η 8800GT παίζει 730mhz Vantage με μνήμες 1000mhz stock volt.Δυστυχώς δεν έχω δει τι κάνει με την modda(μονο ότι παίζει ok xD )

Link to comment
Share on other sites

ναι και αν δεν την χρειαζεσαι, στην αγοραζω πισω :P

Παίζει να έχω χαλάσει μία από τις μνήμες γτ βγάζει κάτι πράσινες γραμμές :hehe: άμα τη θες ακόμα πες μου.

Link to comment
Share on other sites

684/1107/1620 επαιζε η δικια μου με ολα στοκ.

Εμένα η GTS 320MB έπαιζε 684MHz core, 1053MHz μνήμες αλλά είχε πολύ καλύτερους shaders. Αντί για 1628 linked, έπαιζα 1728MHz unlinked (δύο steps πάνω) :D

pagetitle.submission

Επίσης full stock χωρίς μόντες. Κρίμα που κάηκε τέλη του 2010 αυτή η κάρτα :( Απλά δούλευε stock στο home pc και κάηκε :(

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έχει αλλάξει πλέον το bot δεν υπάρχει λόγος να benchάρεις αυτές τις κάρτες αν δεν είναι να παίξεις σοβαρά. Αλλιώς απλά παίρνεις user points αλλά τα hardware team power points που δίνεις είναι μηδέν :P Πχ το 01 με 8800GT στην ομάδα μας, ο mortis είναι πρώτος και εγώ δεύτερος με μικρή διαφορά από αυτόν.

4614fcf7fd14d710.jpg

Τα user points που πήρε ο mortis είναι 19.7 και τα user points που πήρα εγώ είναι 19.2. Στους πόντους της ομάδας όμως μετράει μόνο το καλύτερο score! Έτσι λοιπόν ο μόρτις με αυτό του score δίνει στην ομάδα 21.9 hardware team power points, ενώ εγώ δίνω στην ομάδα 0 hardware team power points. Άνοιξε τα links να δεις τα scores και μόνος σου.

Με λίγα λόγια στο 01 με 8800GT, αν βγάλεις score κάτω από 100831 πόντους τότε απλά θα πάρεις εσύ πόντους αλλά η ομάδα τίποτα.

Απλά τα γράφω σε περίπτωση που δεν τα έχεις υπόψιν σου γιατί έβλεπα στο kingpincooling που έδειχνες όλη την λίστα με κάρτες γραφικών που μάζεψες, αλλά στις περισσότερες από αυτές οι πρώτες θέσεις στην ομάδα είναι δύσκολες. Εκτός αν τις παίξεις όλες σε subzero temps, τότε πάω πάσο :P

Link to comment
Share on other sites

Sure!

φυσικά κι θα ποστάρω :)

Λογικά μέχρι τα μέσα της άλλης βδομάδας θα έχουμε κι άλλες κάρτες στα χερια μας :D.

Κι ευελπιστώ το session να οριστεί για next παρασκεβο-σάββατο

Κάνιστρα έχουμε,μπουκάλα έχει ο Νίκος,κάρτες μπόλικες,2x Ivy έχουμε κι μια mobo.

BTW δοκιμάζω την GT τώρα. 810/1000mhz με 1.275v.Η δοκιμη αφορά τον πυρήνα προς στιγμήν :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now