JC_Denton

Call of Duty: World at War

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://img93.imageshack.us/img93/778/codwowscantopar2.jpg[/WRAPLEFT] Οι φίλοι των First Person Shooters σίγουρα θα ενδιαφερθούν για την επόμενη είδηση. Το πολυβραβευμένο Call of Duty της Activision, ετοιμάζεται να αποκτήσει συνέχεια, με το 5ο μέρος της σειράς που θα ονομάζεται World at War.

Το νέο Call of Duty δεν αποτελεί συνέχεια του 4ου μέρους της σειράς, με το όνομα Modern Warfare, αλλά επιστρέφει, όπως ήταν εδώ και μερικούς μήνες γνωστό, στον Ειρηνικό Ωκεανό και στις μάχες των Αμερικάνων με τους στρατιώτες της Αυτοκρατορικής Ιαπωνίας, στο 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Οι πρώτες έγκυρες λοιπόν πληροφορίες για το παιχνίδι έχουν γίνει εδώ και περίπου 3 μέρες γνωστές στο Διαδίκτυο, όταν διέρρευσαν κάποια scans από το επίσημο περιοδικό του ΧΒΟΧ360, που έχει σε αποκλειστικότητα μια πρώτη γεύση για το παιχνίδι.

Δυστυχώς, η ποιότητα των scans δεν είναι η καλύτερη δυνατή, αλλά σίγουρα μας δίνει μια καλή πρώτη ιδέα. Λογικά, μέσα στις επόμενες εβδομάδες θα έχουμε και τα επίσημα Preview από τα μεγάλα site, που θα μας δίνουν μια ακόμα καλύτερη εικόνα για το παιχνίδι.

Τα scans του περιοδικού ΧΒΟΧ360:

oxmcoveran5.th.jpg 1stpagezm1.th.jpg 2ndpagebg9.th.jpg 3rdpagehq2.th.jpg 4thpageme8.th.jpg 5thpageoh9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε, βασικά εμένα μου άρεσε το COD4 αλλά αν έχουν δουλέψει καλά πάνω σε αυτό το παιχνίδι θα το δούμε, αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγει και σε PC, όχι σαν το 3.

Κι άμα βγει να έχει κι ωραίο multi :D

Θα βγει μην ανησυχείς, είναι σίγουρο. Νομίζω το Νοέμβριο θα βγει είχα διαβάσει κάπου. Άντε περιμένουμε εικόνες και βίντεο να πωρωθούμε πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη βγει για PC. Προτιμώ "καθαρόαιμη" pc version. Ας μείνει μόνο στις κονσόλες σαν το 3.

Αν το κάνουν αυτό θα είναι πολύ χαζοί. Νομίζω πως πούλησε περισσότερα αντίτυπα στο pc παρά στις κονσόλες. Έτσι κι αλλιώς γιατί να το κάνουν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγει και σε PC, όχι σαν το 3.

Κι άμα βγει να έχει κι ωραίο multi :D

και άμα έχει καλό multi μπορεί να σας πάρω μια βόλτα όλους :P:gizmo: :gizmo::lolling::coffeetime:

Link to comment
Share on other sites

Να ελπίζουμε να βγει και σε PC, δεν νομίζω οτι υπήρχε-υπάρχει 'η θα υπάρξει θέμα ανταγωνισμού ανάμεσα στις consoles...

Έγω πάντως το περιμμένω πως κ΄πως.....

AMD64X2 6000+

ASUS M2N32 SLI-DELUXE

2048DDR2 KINGSTON 800MHz

XFX 8800 ULTRA 768MB

SEAGATE 400GB SATA2

THERMALTAKE TOUGHPOWER 850W[/b][/color]

Link to comment
Share on other sites

Ωχ προβλεπω οτι θα καει το Xbox 360 μου αυτο το καλοκαιρι..Τουλαχιστον θα καψει οσο καρβουνο απεμεινε απο το GTA IV!!!:yum:

Παντος πολλοι γενικα που βλεπω που κατακρινανε το 3ο παιζει και να μην το εχουνε παιξει καν..Ητανε πραγματικα κορυφη το καιρο που βγηκε!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, όλος ο ξένος τύπος το θαψε, δεν το έχω δει, αλλά μάλλον δίκιο θα χαν :D Eίναι οι ίδιοι που εκτίμησαν τα 1/2 και 4, δε νομίζω να κάναν λάθος με το 3...

Link to comment
Share on other sites

συμφονώ απόλυτα με τον jpavly, δεν έχει κανένα νοήμα σε κονσόλα.....

οπως και να έχει το ποντίκι και το πληκτρολόγιο δίνουν άλλη έννοια στα FPS παιχνίδια....

AMD64X2 6000+

ASUS M2N32 SLI-DELUXE

2048DDR2 KINGSTON 800MHz

XFX 8800 ULTRA 768MB

SEAGATE 400GB SATA2

THERMALTAKE TOUGHPOWER 850W[/b][/color]

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε που λέγαμε ότι ο τυπάς που ήταν ο Captain/Sergeant/whatever στο USMC Campaign, έμοιαζε ΤΡΑΓΙΚΑ πολύ με τον Kiefer Sutherland στη φωνή? (a.k.a. JACK BAUER :hehe: )

Το άκουσαν οι τύποι από την Activision, φώναξαν τον Jack...εεε...Kiefer, και ναι καλά μαντέψατε, θα κάνει τα φωνητικά για έναν από τους βασικούς ρόλους στο παιχνίδι.

Πηγή

P.S. Ετοιμαστείτε για:

1. DAMNIT

2. GO GO GO

3. LET ME SPEAK TO THE PRESIDENT

4. Χαλαρά όμως - υπόθεση όπου ο ήρωας θα βυθίζει το Yamato, θα καταλαμβάνει την Iwo Jima μόνος του, θα παίρνει τηλέφωνο τον Πρόεδρο για να πάρει έγκριση για να ρίξει τις πυρηνικές, θα σώζει την Αμερική από τρομοκρατική επίθεση, θα αποκρούει την εξωγήινη επίθεση και θα σώζει 3 φορές τον Πρόεδρο των ΗΠΑ.

Όλα σε 24 ώρες :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε που λέγαμε ότι ο τυπάς που ήταν ο Captain/Sergeant/whatever στο USMC Campaign, έμοιαζε ΤΡΑΓΙΚΑ πολύ με τον Kiefer Sutherland στη φωνή? (a.k.a. JACK BAUER :hehe: )

Το άκουσαν οι τύποι από την Activision, φώναξαν τον Jack...εεε...Kiefer, και ναι καλά μαντέψατε, θα κάνει τα φωνητικά για έναν από τους βασικούς ρόλους στο παιχνίδι.

Πηγή

P.S. Ετοιμαστείτε για:

1. DAMNIT

2. GO GO GO

3. LET ME SPEAK TO THE PRESIDENT

4. Χαλαρά όμως - υπόθεση όπου ο ήρωας θα βυθίζει το Yamato, θα καταλαμβάνει την Iwo Jima μόνος του, θα παίρνει τηλέφωνο τον Πρόεδρο για να πάρει έγκριση για να ρίξει τις πυρηνικές, θα σώζει την Αμερική από τρομοκρατική επίθεση, θα αποκρούει την εξωγήινη επίθεση και θα σώζει 3 φορές τον Πρόεδρο των ΗΠΑ.

Όλα σε 24 ώρες :hehe::hehe::hehe:

:hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now