CHAOS

GTX 280 Various Mods

Recommended Posts

Για πειτε λοιπον GTX 280 vgpu-vmem-ocp-caps-κτλ σε reference καρτα,εχω βρει καποια πραγματα αλλα θελω να το συζητησουμε γιατι εχω καποιες αποριες(πχ. για το vdd-vddq) αν θελετε φωτο πειτε το και εγινε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αποπαίρνω, αλλά επειδή έιναι παλιά κάρτα και δύσκολα κάποιος θα απαντήσει απο τους γνωστούς - αγνώστους :P καλύτερα θα ήταν να σηκώσεις στο πρώτο πόστ και τις εικόνες και τις ερωτήσεις σου για να δημιουργήσεις ροή στο θέμα :T:

Εδώ τι βρήκα με ένα προχειρο search: Modlog: GTX 280

αλλ'α φαντάζομαι το έχεις ήδη δεί αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το εχω δει αλλα απο οτι ειπα εχω καποιες αποριες για το πως παιζουν τα vdd-vddq και που ειναι υποψηφια μεροι για πυκνωτες ocp κτλ.Δεν πειραζει Βασιλη ευχαριστω...θα την βρω την ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το vgpu το βρηκα το vmem ειναι δυο μοντες(vdd-vddq)και αν ναι γιατι πως παιζουν?cold slow bios το πηρε καπου το ματι μου απο shamino αλλα το ειχε σβησει...υπαρχει?Οι πυκνωτες το εχω δει οτι δεν δινουν mhz αλλα δινουν σταθερα ρευματα και αυτο μου κανει...για το ocp τωρα,ξηλωνω την αντισταση η βαζω μια 50κ πανω απο την αλλη?Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Vdd ειναι η ταση του πυρηνα των μνημων . Το vmem που ξερουμε.

Vddq ειναι η ταση στα I/O buffer των μνημων .

Το vdd το κανεις οπωσδηποτε .

Το vddq πρεπει να το δοκιμασεις και να δεις ποσο βοηθαει. Ισως να μη χρειαζεται.

Εαν κανεις και τα δυο , καλο ειναι να κρατας τις τασεις τους κοντα πχ 0.05-0.1v διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Standαρακι ειναι που πανε οι πυκνωτες . Μετα τα πηνια στην εξοδο .

Οπου σε βολεψουν ... ριξε μερικους . :hehe:

Η 280 εχει πολυ καλη τροφοδοσια ... δεν ξερω εαν θα βοηθησουν .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now