argi

intel g530 και vga

Recommended Posts

Ετοιμάζοντας ένα νέο project, ζηταω τα φώτα σας.

Μιας και έχω διακόψει την επαφή με το αντικείμενο (βλ. gaming), θα ήθελα μια γνώμη για το ποια κάρτα μπορεί να συνοδεύσει τον g530, με το μικρότερο bottleneck έως 100? ,χωρίς εξωτερική τροφοδοσία. Συμφέρει να πάω προς nvidia λόγω cuda ? (για photoshop)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θέλεις να έχει εξωτερική τροφοδοσία; Οικονομία ή απλά δεν έχεις σωστό τροφοδοτικό;

Γιατί εγώ καμία used GTX460 θα σου έλεγα να βρεις - που σε reference και αρκετά ήσυχη είναι και έχει και πολύ δύναμη τόσο σε cuda (αν χρειάζεσαι) τόσο και σε gaming (αν ξανακυλήσεις).

:D

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκέφτομαι για ένα project με mini itx + vga με χαμηλή κατανάλωση και το μικρότερο μέγεθος, κοιτάω να μην έχει εξωτερική τροφοδοσία. Έτσι κι αλλιώς οι low end sandy bridge δεν θα ''γεμίζουν'' μία κάρτα σαν την 460. Επιπλέον θα ήθελα να έχω την ελευθερία να παίξω και με pico psu ή flex psu κατα τον σχεδιασμό. Οπότε η max κατανάλωση της κάρτας θα μπορεί να είναι 70-80watt.

Αλήθεια ποιες γνωστές εφαρμογές χρησιμοποιούν cuda?? Γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω. Μόνο για quadro/tesla καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now