Recommended Posts

[NEWS_IMG=Core i7 2600K SuperPi WR: 2600K on fire]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354e011a9f44e06.jpg[/NEWS_IMG]Η κατηγορία των Core i7 2600K, αδιαμφισβήτητα είναι ανάμεσα στις πιο αγαπητές κατηγορίες του hwbot.org. Άλλη μια πρωτιά στο SuperPi 1M στην κατηγορία των Core i7 2600K αλλάζει χέρια και καταχωρείται στον spl. Ο έμπειρος overclocker, κατάφερε να ανεβάσει τον πήχη ακόμα πιο ψηλά και άξια κατακτά την πρώτη θέση και το World Record. O χρόνος που επιτεύχθει είναι 6sec 109ms και ο χρυσός 2600K στα 6.042 MHz με την βοήθεια μονοβάθμιου βάζει φωτιά στην κατηγορία. Τέλος, ο spl χρησιμοποίησε την ASUS Maximus IV Extreme-Z και ένα GSkill PerfectStorm kit χρονισμένο στα 2261.6 MHz με χρονισμούς 7-10-7-27-1Τ.

[img_ALT=Core i7 2600K SuperPi WR: 2600K on fire]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11204f4fe4a16b1f5.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

ετσι... δεν είναι καλό....90mhz πάνω απο του Άρη ειναι και μόνο 63ms κάτω!!

αν είχαμε στο team ενα τέτοιο διαμάντι δεν φαντάζομαι τι wr's σε 3d θα ανεβάζαμε :drool: οχι πως τώρα μασάμε αλλά λέμε :P

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

γιατι πεφτει δουλεμα για το συγκεκριμενο cpu στο bot;

cpu mafia κλπ?

Μαγος εισαι?

Εδω αλλοι κι αλλοι που δεν ειναι στα κολπα αρχιζουν και τα ψιλιαζοντε...

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο σκορ με αυτο το cpu ειναι το : 6.08X sec

Δουλεμα εχει πεσει απο αρκετο κοσμο , γιατι ολοι λενε οτι το cpu χαραμιζεται . Δεν το πηρε καποιος που να ξερει να παιζει και να το αξιοποιησει σωστα .

Το mafia ειναι γιατι οπως εγραψα το cpu ειναι του Nick .... πουλημενο μερικες χιλλιαδες δολλαρια. Πριν 2 μηνες ζητουσε $4500-5000 .

Μη λεμε οτι θελουμε ... Ποσοι ξενοι φτιαχτηκαν ? Μονο εμεις εδω αγορασαμε καμμια 10αρια κομματια απο 600Ευρω και πανω . Μεχρι δυο 1200αρες δωσαμε για τα καλα CPU .

Τους καναμε μαγκες εν'ολιγης .

Link to comment
Share on other sites

ναι το είδα και εγώ το πρωί στο πρώτο απαραδεκτο run που σήκωσε και τον έκραξαν! δεν το έχω πιάσει όμως, μήπως έβαλε κανα ιταλο μαφιοζο να κανει κουμαντα για την τιμή για μην δώσει 5k που θα ζήταγε ο Nick :hehe:

edit.

καλά οτι τους κάναμε μάγκες ειναι αλήθεια, που θα πάει θα γυρίσει ο τροχός!

ξέρουμε τελικά πόσο τον πήρε?

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,

6sec 109ms Italy spl 6042 MHz πάει να πει 36910578

6sec 172ms Greece Aristidis 5956 MHz πάει να πει 36760432

αυτό δεν πάει να πει ότι αν έτρεχε στα clocks του Ari, ο Ιταλός θα έβγαζε ~6sec 197ms; Μήπως άδικα τον βγάζετε άμπαλο τον τύπο, ή κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά; :o

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Χανουμε την ουσια νομιζω.

Τι να το κανει το "καλο" run ο τυπος??

Σαμπως θα τον περασει κανεις??

Αν ειχα κι εγω 6G+ cpu,κι εγω το ιδιο θα εκανα.

Αν μου κουνιoταν κανεις, τοτε θα εψαχνα για το καλο run.

Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνω . Υπαρχει και το prestige . :)

Εχεις τον καλυτερο 2600Κ στον κοσμο . Οφειλεις να ξερεις να παιζεις ! Γι'αυτο και ολοι του "επιτεθηκαν" .

Link to comment
Share on other sites

Money can't buy you talent and skills :)

Εγω αυτο που καταλαβαινω βλεποντας αυτα τα σκορ , ειναι οτι καποιος εχει χρηματα . :D

Οπως λενε : Τα μεταξωτα .... κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Και δεν χρειάζεται να υπάρχει και πάντα χρήμα ( βλ. θείο φέστερ, και λοιπούς που πηγαίνανε σε κάποιου το "lab" και παίζανε με το setup του καιρό τώρα )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.

Είχε τα λεφτά, τον πήρε.

Τέλος.

Και φωτιά να του βάλει, τι σας σκοτίζει?

βρε έτσι έιναι όπως τα λές...μαζί σου :T: ...υπάρχει και ενα "αλλά" όμως οταν πραγματικά ασχολείσε με το άθλημα και ψάχνεσε συνέχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Όπα ένα λεπτό.

Τον κράζετε όλοι. Πρώτη θέση δεν έχει; Που ξέρετε ότι δεν μπορεί να έχει καλύτερο run;

Πρώτος είναι προς το παρόν και αυτό μετράει.

Link to comment
Share on other sites

βρε έτσι έιναι όπως τα λές...μαζί σου :T: ...υπάρχει και ενα "αλλά" όμως οταν πραγματικά ασχολείσε με το άθλημα και ψάχνεσε συνέχεια!!

Ρε κώστα, δεν αντιλέγω σε αυτό και Το καταλαβαίνω ότι υπάρχει ένα -γαμώτο- το οποίο είναι και φυσιολογικό. απλά πιστεύω ότι τα υπόλοιπα που λέγονται περιττεύουν ;).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now