billyboy830

ipad3 μια πρώτη γεύση..

Recommended Posts

Το νέο ipad3:

attachment.php?attachmentid=7155&stc=1&d=1331144838

Ανάλυση: 2048 x 1536 pixels!

Retina Display

A5X Chip: Dual-Core Cpu & Quad-core graphics

rear iSight camera 5MP with Auto-exposure, auto-focus, auto-face detection, great edge-to-edge detail and AF-lock. Ακόμη HD video recording σε 1080p resolution.

4G LTE / HSPA+ for up to 21Mbps / dual-carrier HSDPA for up to 42Mbps / LTE for max of 72Mbps

Νέο κουμπί στο πληκτρολόγιο όπου μιλάς και γράφει αυτόματα.

10 ώρες αυτονομία και 9 με το 4G ανοιχτό.

Έρχεται σε μαύρο και άσπρο και η τιμή του ξεκινάει από τα $499 για τα 16Gb, $599 για τα 32Gb και $699 για τα 64Gb.

Ημερομηνία διάθεσης, από 16 Μαρτίου στο εξωτερικό!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις απλος ανθρωπος δεν προκειται να τραβηξει video με κατι που ειναι 10" (παρα τα εκατονταδες promo video που θα βγουν), οποτε η καμερα δεν μας νοιαζει.

Το 4G ειναι good deal, αλλα και με συνεχες HSDPA την κανεις μια χαρα τη δουλεια, οποτε εμεις εδω Ελλαδα χεστηκαμε.

Αυτονομια οπως και το αλλο - cool αλλα nothing fancy. Λογικα θα ζεστενεται κι αυτο.

Το σημαντικο ειναι το CPU και η οθοναρα του. Αλλα συντομα θα βγουν τα 2560 panels που βλεπουμε απο δω κι εκει, οποτε no biggie - ασε που θα βριζουν ολοι για το 4:3 που επιμενει η Apple :P

23 ερχεται εδω, δεν προκειται να παρω, κριμα που δεν εχουν βαλει μια γραφιδα (που απεδειξε περιτρανα στο Note οτι δεν εχει πεθανει ουτε κατα διανοια)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις δίκιο.. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η μόδα αυτή με το ipad ούτε γενικότερα του tablet (όχι ακόμη τουλάχιστον).

Θα ήθελα έναν 4core επεξεργαστή όμως!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τα tablet ειναι πραγματικα χρησιμα σε πολυ περιορισμενο κοινο. Εκει ναι, σε επικροτω αν παρεις iPad, γιατι καθως φαινεται ειναι το καλυτερο στην αγορα (κι ας υποστηριζω android).

Αντιστοιχα και στα κινητα - εχω το Note γιατι το χρειαζομαι, χρησιμοποιω τις (εξωφρενικες) δυνατοτητες και χαρακτηριστικα του. Οι περισσοτεροι ιδιοκτητες iPad, iPhone και smartphone γενικοτερα ομως, με ενα Windows Phone των 150? θα ηταν ΥΠΕΡ-ευχαριστημενοι, απλα δεν το ξερουν :P

Link to comment
Share on other sites

+1 για την γραφίδα τώρα που το είδα. Έψαχνα για το iphone καμια γραφίδα προκοπής και βρήκα μόνο γκουμούτσες!

Πράγματι, από Iphone 4 και μετά για εμένα δεν αξίζει (ευτυχισμένος κάτοχος 3gs 2,5 χρόνια).

Θα έπαιρνα ένα Sony Ericsson Neo V με 199?.

Για windows phone δεν το έχω ψάξει γενικά, δεν έχει και κανείς γνωστός να το περιεργαστώ!! :D

Link to comment
Share on other sites

με ένα windows-phone δεν μπορείς να λέες ότι έχει iPhone!

εκεί είναι όλο τα θέμα....

όπως δεν χρειάζεσαι M3 για να κατέβεις την κηφησίας ;)

Μόδα, ποζεριά και μούρη;; Το έκανα κάποτε, όχι πια.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις απλος ανθρωπος δεν προκειται να τραβηξει video με κατι που ειναι 10" (παρα τα εκατονταδες promo video που θα βγουν), οποτε η καμερα δεν μας νοιαζει.

Δε μας νοιάζει εμας...E πώς??? Δεν έχεις δει κατι αμερικανάκια που έρχονται για διακοπές και κρατάνε το ipad για καπέλο-καμερα??? Γι αυτούς ουαααου!! μόνο που θα ήθελαν ακόμα μεγαλύτερο για καλύτερη σκιά. :kiss:...

όντως η επεξεργαστική του ισχύ τα σπάει. Ιδίως με τους 4 πυρήνες στα γραφικά, που ακόμα δεν το έχω πολυκαταλάβει , αλλα θα το ψαξω...

Κατα τα άλλα εκδοση 5.1 λογικές αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

A5X επεξεργαστή.., Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, 2πύρηνο γενικά αλλά τα γραφικά έχουν 4 πυρήνες? Κατάλαβα κάτι λάθος? Μην με κράξετε.

edit: Εάν με κράξετε θα ήθελα να είναι κάπως έτσι:" Έχεις δίκιο σκατονουμπίδι του κερατα!!" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now