tasos9

Χρυσό Κομμάτι?

Recommended Posts

Νομίζω ότι το ότι crashαρε στο Windows loading δεν πάει να πεί ότι θα παίξει σίγουρα με 59x multi στα κρύα. Αλλά εφόσον ΜΠΗΚΕ στα Windows με 57x, τότε σίγουρα στα κρύα θα παίζει 5700MHz, πράγμα πολύ πολύ καλό :D

Ότι σου 'πε ο Γορίλας ισχύει Τάσο :D

Link to comment
Share on other sites

Με 100.1x59 και 1.53v postαρε κανονικά και κρασαρε στο starting windows.

φιλαράκο ενδιαφέρεται ενας φίλος για τον 2500κ που έχεις για αγορά,αν τον πουλάς φυσικά και πόσο ...

αν είναι εύκολο θέλει να δει και ενα screenshot με max συχνότητα μέσα στα windows η ενα validation cpuz οτι μπορείς.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο επεξεργαστής θα πουληθεί. Οποίος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm. Θα ποστάρω και αγγελία στις αγορές του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εάν μπουτάρει με 59.

Έστω εάν ανοίγει και βλέπεις το 59x100.

εχω κ εγω το ιδιο BATCH βλεπω 59χ100 στο boot ΑΛΛΑΑΑ... στο starting windows παγωνει κ μενει εκει without bsod....μπορει καποιοσ να μου τι να πειραξω μηπως καιιιιι......:$..

ΜΒ ASUS MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3

WATER COOLING SYSTEM

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή το πέτυχα και σε φίλου το PC.

Ι maximus iv gene-z/gen3 για κάποιο λόγο ανοίγει τα multi.Δλδ σε έναν 2700Κ που είχε 59*100 έβλεπα τα boot options αλλά όταν τον έβαλα στην απλή gene τη δικιά μου και έπαιξα με SS, max 5650 έπαιζε....Κάτι bug είναι στο ΒΙΟS που αργεί να πιάσει το target speed μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

εχω κ εγω το ιδιο BATCH βλεπω 59χ100 στο boot ΑΛΛΑΑΑ... στο starting windows παγωνει κ μενει εκει without bsod....μπορει καποιοσ να μου τι να πειραξω μηπως καιιιιι......:$..

ΜΒ ASUS MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3

WATER COOLING SYSTEM

Καλώς σε βρήκαμε φίλε :T:

Δεν θα ξεκινήσει ποτέ με υδρόψυξη :)

Θέλεις σίγουρα άζωτο ή cascade για να ξεκινήσει εκει πάνω το κομμάτι σου!

Είναι καλό σημάδι βεβαια, αλλά μην το παρακάνεις με τα ρεύματα γιατί θα το πάρεις στο χέρι και μετά μόνο μπρελόκ μπορείς να το κάνεις :P

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή το πέτυχα και σε φίλου το PC.

Ι maximus iv gene-z/gen3 για κάποιο λόγο ανοίγει τα multi.Δλδ σε έναν 2700Κ που είχε 59*100 έβλεπα τα boot options αλλά όταν τον έβαλα στην απλή gene τη δικιά μου και έπαιξα με SS, max 5650 έπαιζε....Κάτι bug είναι στο ΒΙΟS που αργεί να πιάσει το target speed μου φαίνεται.

Kαι γιατι οταν πειραζω κ τα mhz απο 100χ59 το παω 102χ59 δεν κανει boot..????

Καλώς σε βρήκαμε φίλε :T:

Δεν θα ξεκινήσει ποτέ με υδρόψυξη :)

Θέλεις σίγουρα άζωτο ή cascade για να ξεκινήσει εκει πάνω το κομμάτι σου!

Είναι καλό σημάδι βεβαια, αλλά μην το παρακάνεις με τα ρεύματα γιατί θα το πάρεις στο χέρι και μετά μόνο μπρελόκ μπορείς να το κάνεις :P

thnx man ;-))) οποτε δεν θα μαθω ποτε...;-ppp

παντος δουλευει με πολυ λιγο ρευμα... για τα 5ghz ειμαι κατω απο το 1.4v full stable LINX

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σε βρήκαμε φίλε :T:

Δεν θα ξεκινήσει ποτέ με υδρόψυξη :)

Θέλεις σίγουρα άζωτο ή cascade για να ξεκινήσει εκει πάνω το κομμάτι σου!

Είναι καλό σημάδι βεβαια, αλλά μην το παρακάνεις με τα ρεύματα γιατί θα το πάρεις στο χέρι και μετά μόνο μπρελόκ μπορείς να το κάνεις :P

γεια σου φιλε μου,τον πουλαω τον 2500k, εαν ειναι ευκολο μπορεις να τον βαλεις αγγελια 180euros...:$..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now