aRkA$

NVIDIA GeForce GTX 680: Νέα πιο τολμηρή εμφάνιση!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=NVIDIA GeForce GTX 680: Νέα πιο τολμηρή εμφάνιση!]http://reviews.hwbox.gr/news/nvidia.jpg[/NEWS_IMG]Νέες φωτογραφίες κυκλοφόρησαν για την πολυαναμενόμενη Nvidia GTX 680 τραβηγμένες από διαφορετικές οπτικές γωνίες δείχνοντας μας το μαύρο PCB, το fan που θα αναλαμβάνει την ψύξη της, δυο 6-pin PCIe για παροχή ρεύματος, δυο SLI connectors και εξόδους σήματος Dual DVI, HDMI και DisplayPort. Η GTX 680 όπως γνωρίζουμε θα βασίζεται στον πυρήνα Kepler GK104, με λιθογραφία 28nm, 1536 CUDA Cores, 256-bit memory interface, 2GB GDDR5 VRAM , PCI-Express 3.0 και 190W TDP. Η NVIDIA GeForce GTX 680 αναμένεται να είναι διαθέσιμη μέχρι τέλους του μήνα με τιμή στα 549$.

[img_ALT=NVIDIA GeForce GTX 680: Νέα πιο τολμηρή εμφάνιση!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/24374f5f0f38a0278.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=NVIDIA GeForce GTX 680: Νέα πιο τολμηρή εμφάνιση!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/24374f5f0f38aeced.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

με μικροτερο τσιπακια (δεν θυμαμαι ποσο ακριβως) και με ~800μυρια λιγοτερα τρανζιστορακια, δεν μου φαινεται να μπορει ευκολα να χτυπησει την 7970 ποσο μαλλον να την ξεφτυλισει που λεγανε καποιοι παλιοτερα.

αι να δουμε οταν με το καλο βγουνε!

Link to comment
Share on other sites

Νταξ πολλα λεγανε παλιοτερα οπως πχ η 680 θα εχει gk110 3k cuda cores κλπ.

Η 680 βγενει για να ανταγωνιστει την 7950 σε καποια τεστ θα περναει την 7970 σε καποια οχι.Οχι μεγαλες διαφορες ομως.Εχουμε φιασκο 480-580.

Wait for for the bad boy gk110 καλοκαιρακι θα το εχουμε;)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει ;)

Πες το στην AMD που πουλάει αβέρτα :P

Επίσης πες στο στους χιλιάδες επισκέπτες της CeBIT που έψαχναν για NVIDIA booth, και NVIDIA booth δεν έβρισκαν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

καλοκαιρακι θα εχετε το dual 104 Γιαννη! το 112αρι (αυτο δεν ειναι το μεγαλο?) σου θα αργησει αρκετα φανταζομαι.

Ναι τωρα το ειδα Αλεξη.Πο πο ενταξει το μπουλο:(

Link to comment
Share on other sites

Joxn x.Αφού το φυσάς το χρήμα.Πάρε 4 7970 να κάνεις το απόλυτο.

Επειδη εχω gsxr-980x-r3e-ειχα 2 580 συμαινει οτι εχω και χρημα?

Θα σου πω τιμες.

GSXR=2.500e

980X=1000e

580=1000e

r3e=370e

ax=330e

και διαφορες μπουρδες μπλοκακια κλπ=400ε

Συνολο 5.200ε αντε χοντρικα 6000ε

Ποσα επερνε ενας δοκιμος στο στρατο το 2007-08-09 που ημουν εγω? 567ε+200ε παραμεθωρια.

Συνολο 10.000ε χωρις παραμεθωρια και υπηρεσιες.

Πηρα μηχανη και ενα καλο pc μια φορα και τελος εχω μεινει με αυτα.Και παιζω απλα με καρτες παρε δωσε.Επισης το οτι εδωσα 700ε τις 580 και θα παρω 680-780 δεν συμαινει παλι οτι το φυσαω το χρημα.

Ας πηγαινες και εσυ λοιπον δοκιμος να το φυσας και εσυ το χρημα.Απλα πραματα.:D

Αυτα φιλικα γιατι μου την εχουν ξαναπει.Ο καθενας κανει τα κουμαντα του;)

Link to comment
Share on other sites

Τι πιστευω εγω οτι ειναι φολα.Δεν παιζει να βγει το gf112 τελη 12 αρχες 13.

Πιστευω θα βγει τελη καλοκαιριου σεπτεμβρη δλδ και θα κανει την εμφανιση του στα μουλοχτα οπως εγινε με τις 580.

Λενε απλα τελη 12 αρχες 13 για να ξενερωσει λιγο ο κοσμος να αναγκαστει να αγορασει,καποιος πρεπει να παρει και την σαβουρα το gk104 πως να γινει βρε παιδια...καταλαβες...

Link to comment
Share on other sites

John ήθελα να πώ ότι μπορεί να μην βγάζεις πολλά,αλλα φαίνεσαι για άτομο που θα βρεί την λύση να πάρει αυτό που θέλει απο το Pc του.Και σε αυτήν την περίπτωση είναι η 7970.Κόιτα τί σε συμφέρει καλύτερα.Άσε τυχόν fanboysμούς και τέτοια.....

Link to comment
Share on other sites

John ήθελα να πώ ότι μπορεί να μην βγάζεις πολλά,αλλα φαίνεσαι για άτομο που θα βρεί την λύση να πάρει αυτό που θέλει απο το Pc του.Και σε αυτήν την περίπτωση είναι η 7970.Κόιτα τί σε συμφέρει καλύτερα.Άσε τυχόν fanboysμούς και τέτοια.....

Tωρα μου αρεσεις:T:.Μην κοιτας που γκρινιαζω δεν μπορω αν αμα δεν πω κατι:P.Οσο για την 7970 οχι,δεν ξερω δεν μπορω χωρις nvidia οσο και αν με κουραζει δεν ειμαι fan ειμαι ισως κατι πολυ χειροτερο.I'm addicted:yum:

Αυτό που τον συμφέρει αυτή την στιγμή είναι η υπομονή ( εφόσον μπορεί, και δεν καίγεται να πάρει άμεσα μεγάλη κάρτα ).

Tο παλευω bill το παλευω:victory:...

Link to comment
Share on other sites

κατι κουνιεται και απο την μερια της amd για δυνατοτερη single gpu καρτα. (δεν ξερω αν θα ειναι απλα ανεβασμενα ρολογια ή παραπανω shaders - εκεινα τα 2304 που ειχαμε δει σε ενα χαρτι της sapphire - αλλα ειδα σε ενα κινεζικο φορουμ για 1200 στοκ και ocability αερα ~1400)

ολα αυτα ειναι θεωριες προφανως.

μονο η 7990 ειναι αληθινη και έρχεται :D

Link to comment
Share on other sites

Eγώ μόνο για 7990 ξέρω από AMD και 6GB εκδόσεις των 7970. Οι pre-overclocked είναι μες στο πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς, αλλά δεν θα βγάλουν γρηγορότερη stock από την 7970 ;)

bill ευχαριστούμε για την ενημέρωση ρει :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now