Recommended Posts

[NEWS_IMG=Android 4.0 Ice Cream Sandwich: Samsung upgrade]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354d8d155e6c0b4.jpg[/NEWS_IMG]Μια ευχάριστη ανακοίνωση αντίκρισαν σήμερα οι κάτοχοι των Samsung smartphones. Η εταιρία ανακοίνωσε, μέσω του facebook, ότι από σήμερα το Android 4.0 Ice Cream Sandwich θα είναι διαθέσιμο για upgrade στο Samsung GALAXY S II στις Ευρωπαϊκές χώρες καθώς και στην Kορέα. Επίσης, το Ice Cream Sandwich θα γίνει σύντομα διαθέσιμο για τα GALAXY Note, GALAXY S II LTE, GALAXY Tab 8.9 & 10.1.

Τα νέα δεν τελειώνουν εδώ, καθώς το τέλος του Μαρτίου, θα φέρει το Android 2.3 Gingerbread firmware upgrade για τα GALAXY S, GALAXY Tab 7", GALAXY S Plus, GALAXY S SCL (Super Clear LCD) και GALAXY W. Τέλος, η διαθεσιμότητα και η χρονική περίοδος της αναβάθμισης θα διαφέρει από χώρα σε χώρα.

[img_ALT=Android 4.0 Ice Cream Sandwich: Samsung upgrade]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11204f5f5910a9ea1.jpg[/img_ALT]

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ζηλεύεις για να το λες αυτό !

Κάτσε εσύ με του HD2 την ασπρίλα .

Είναι απίστευτο σε δυνατότητες το SII.

Ρότα τους κατόχους του ! :P

Σοφοκλή ευκλείδη που είστε ?

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη οθόνη

Πιο λεπτό

Καλύτερη κεραία WiFi, το συγκρίναμε και εχτές με τον Σοφοκλή.

Και φυσικά hardware, καμια σχέση 1 πυρήνας με 2.

Απίστευτη οθόνη,χρώματα ,χάνεσαι μέσα της !

Εμενα μαρέσει παρα πολύ ,ο κάθε ένας με τα γούστα του.

Αν βρεθεί και κάποιος που να θέλει το nexus μου, έχω φύγει αύριο ήδη και το έχω πάρει το galaxy !

Link to comment
Share on other sites

Kαλα μιλας σοβαρα?

Σου εκανε πλυση εγκεφαλου ο Ευκλιδης?

Τι τρεχεις και που βλεπεις τι διαφορα του 1ος πυρηνα με 2? Εσυ που την βλεπεις την διαφορα? Το οτι εχεις ICS και δεν εχεις ψαξει καν για καμια ρομ της προκοπης σου λεει κατι?

Εγω στο HD2 εχω 2,3,7 και πραγματικα παει ΜΠΑΛΑ ΦΟΥΡΚΑ...

Δεν κολλαει πουθενα, κανω τα παντα?

Πες μου τωρα ποιες ειναι οι δυνατοτητες του S2?

Τα 800*480

Τα pixels

Το πρασινο λευκο?

Τα χρωματα που ειναι σαν τηλεοραση του 52 αυτες που ειχαν σαν μελαμινη στο πλαι?

Xανεσαι μεσα της? Ρε μλκ 800*480 ειναι που χανεσαι?

Το μηδενικο βαρος του που το κανει να χανεται στα χερια σου?

Η κεραια του Wifi? Καλα σοβαρα μιλας? αν ειναι δυνατον, θα αλλαξεις κινητο επειδη πιανει 5 μετρα πιο πολυ σε αποσταση απο το ΑP?

Σου ξαναλεω εχεις NEXUS το οποιο ειναι κινηταρα και στυλατο, ψαξε μαθε για ρομς, βαλε μια της προκοπης και ασε το S2, ερχονται καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη οθόνη

οκ

Πιο λεπτό

χειροτερη κατασκευη.

Καλύτερη κεραία WiFi, το συγκρίναμε και εχτές με τον Σοφοκλή.

αυτο ειναι αναλογα την rom/kernel/baseband πως τα λενε.

Και φυσικά hardware, καμια σχέση 1 πυρήνας με 2.

[...]

Απίστευτη οθόνη,χρώματα ,χάνεσαι μέσα της !

δεν ειναι καλυτερη απο το δικο σου (για μενα τουλαχιστο)

Εμενα μαρέσει παρα πολύ ,ο κάθε ένας με τα γούστα του.

Αν βρεθεί και κάποιος που να θέλει το nexus μου, έχω φύγει αύριο ήδη και το έχω πάρει το galaxy !

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω ότι η οθόνη των galaxy με τον κατάλληλο kernel καλιμπράρονται με hardware colorimeter calibrator κανονικότατα.

Τα αποτελέσματα είναι όχι απλά ικανοποιητικά αλλά παραπάνω και απο το τέλειο.

Προβλήματα ναι υπάρχουν το θέμα είναι ότι φτιάχνονται και σε τέτοιο σημείο που πραγματικά σε κάνει να απορείς το πόσο τέλειες είναι οι οθόνες τους.

Όποιοι έχουν hardware calibrator κατευάζουν το HCFR στον υπολογιστή τους και βάζουν κάποιο kernel που να υποστιρίζει voodoo color. Κατευάστε και την voodoo εφαρμογή και πραγματικά αφήστε όσους λένε να μένουν με το στόμα ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω ότι η οθόνη των galaxy με τον κατάλληλο kernel καλιμπράρονται με hardware colorimeter calibrator κανονικότατα.

Τα αποτελέσματα είναι όχι απλά ικανοποιητικά αλλά παραπάνω και απο το τέλειο.

Προβλήματα ναι υπάρχουν το θέμα είναι ότι φτιάχνονται και σε τέτοιο σημείο που πραγματικά σε κάνει να απορείς το πόσο τέλειες είναι οι οθόνες τους.

Όποιοι έχουν hardware calibrator κατευάζουν το HCFR στον υπολογιστή τους και βάζουν κάποιο kernel που να υποστιρίζει voodoo color. Κατευάστε και την voodoo εφαρμογή και πραγματικά αφήστε όσους λένε να μένουν με το στόμα ανοιχτό.

Μα το θεμα ειναι οτι δινεις τοσα λεφτα για μαμα πεταμενη οθονη! Εκει ειναι το προβλημα!

To ΗD2 ειχε 700? ΑΛΛΑ ειχε 4,3 οθονη και κλασεις ανωτερη απο του 3GS οταν ειχε βγει :)

Mην νομιζεις οτι εχω κινηταρα απλα μια συγκριση κανω!

Ο Ιασονας ομως δεν καθεται να τα βαλει κατω αν αξιζουν τα λεφτα που θα δωσει για αυτα που θελει!

ΟΘΟΝΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ... Η ΡΕΤΙΝΑ :)

Edited by Pastelidis.n.s.
Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οτι δινεις τοσα λεφτα για μαμα πεταμενη οθονη! Εκει ειναι το προβλημα!

Ο Ιασονας ομως δεν καθεται να τα βαλει κατω αν αξιζουν τα λεφτα που θα δωσει για αυτα που θελει!

ΟΘΟΝΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ... Η ΡΕΤΙΝΑ :)

ξαναλέω ότι το πρόβλημα δεν είναι η οθόνη σε καμία περίπτωση. Το πρόβλημα είναι software.

Όταν δείς την οθόνη φτιαγμένη θα το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ρε...

Έχετε και οι 2 γίνει veterans να πούμε. Ο nord δεν έχει δουλέψει ποτέ του σωστή συσκευή με 2 πυρήνες και ο pastel ποτέ διπύρηνο κινητό. Οπότε οι γνώμες σας μου περισσεύουν.

Tα χρώματα είναι πολύ ωραία απλά σε 'μένα φαίνονται έτσι γιατί αυτό το profile μου αρέσει και αυτή η φωτεινότητα.

Αλλά τι να πείτε ούτε σωστή μονοπύρηνη συσκευή είχατε ποτέ :hehe:

Άμα θέλετε να δείτε την εξέλιξη της Samsung πάρ'τε ένα S και αλλάχτε του official roms και μετά custom roms και μετά πάρ'τε S2 και κάντε το ίδιο.

Το HD2 δεν είναι σε τίποτα καλύτερο από το S2, ούτε καν στα χρώματα...αλλά ξέχασα εσείς έχετε το κινητό για φακό με contrast 1:1...όλο άσπρο και το μαύρο γκρι.

Λοιπόν, Ιάσονα άστους να λένε στο MWC το S2 βραβεύτηκε ως το καλύτερο smartphone και η Samsumg ως η καλύτερη εταιρεία.

Επίσης, ολοκληρωμένη ICS στο HD2 δεν τρέχει...οπότε παίξτε ακόμα με το 2.3...ούτε το S δεν θα έχει πλέον 2.3 haha

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το Galaxy s plus και ούτε καν εχω ασχοληθεί με roms και τέτοια.μονο root εχω κανει για το titanium τίποτε άλλο.

τη βρίσκω πολλή τρελλη διαδικασία και δεν ξέρω αν αξίζει το κόπο η τη ουσιαστική διαφορά θα δω!!!!!!!!!!αλλα το γουστάρω και απο wifi και όλα ...

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ρε...

Έχετε και οι 2 γίνει veterans να πούμε. Ο nord δεν έχει δουλέψει ποτέ του σωστή συσκευή με 2 πυρήνες και ο pastel ποτέ διπύρηνο κινητό. Οπότε οι γνώμες σας μου περισσεύουν.

Tα χρώματα είναι πολύ ωραία απλά σε 'μένα φαίνονται έτσι γιατί αυτό το profile μου αρέσει και αυτή η φωτεινότητα.

Αλλά τι να πείτε ούτε σωστή μονοπύρηνη συσκευή είχατε ποτέ :hehe:

Άμα θέλετε να δείτε την εξέλιξη της Samsung πάρ'τε ένα S και αλλάχτε του official roms και μετά custom roms και μετά πάρ'τε S2 και κάντε το ίδιο.

Το HD2 δεν είναι σε τίποτα καλύτερο από το S2, ούτε καν στα χρώματα...αλλά ξέχασα εσείς έχετε το κινητό για φακό με contrast 1:1...όλο άσπρο και το μαύρο γκρι.

Λοιπόν, Ιάσονα άστους να λένε στο MWC το S2 βραβεύτηκε ως το καλύτερο smartphone και η Samsumg ως η καλύτερη εταιρεία.

Επίσης, ολοκληρωμένη ICS στο HD2 δεν τρέχει...οπότε παίξτε ακόμα με το 2.3...ούτε το S δεν θα έχει πλέον 2.3 haha

Δεν μου λενε κατι ολα αυτα που λες :)

Eιπα εγω οτι ειναι καλυτερο το HD2?

Παντου ειναι ιδιο το ασπρο των S2 ανεξαρτητα την φωτεινοτητα!

Link to comment
Share on other sites

Jay όντως ρε συ δεν αξίζει τα παραπάνω λεφτά...μια χαρά είναι το Nexus. Και μάλιστα από τα λίγα που παίρνουν πρώτα official updates.

Τώρά όσον αφορά την 4... Είδα τα benchmarks μεταξύ Σόφου (ICS) και Ευκλείδη (GB)... Πραγματικά η ICS είναι περισσότερο optimised!

Link to comment
Share on other sites

ξαναλέω ότι το πρόβλημα δεν είναι η οθόνη σε καμία περίπτωση. Το πρόβλημα είναι software.

Όταν δείς την οθόνη φτιαγμένη θα το καταλάβεις.

Mαλιστα δεκτο :)

Δεν αντιλεγω οτι μπορει να φτιαχνει . . . Τα χρωματα ομως δεν παιζει να γινονται πιο ψυχρα με τιποτα!

Jay όντως ρε συ δεν αξίζει τα παραπάνω λεφτά...μια χαρά είναι το Nexus. Και μάλιστα από τα λίγα που παίρνουν πρώτα official updates.

Τώρά όσον αφορά την 4... Είδα τα benchmarks μεταξύ Σόφου (ICS) και Ευκλείδη (GB)... Πραγματικά η ICS είναι περισσότερο optimised!

Ειναι πολυ καλη η ICS οντως!

Εκει θελω και εγω να καταληξω στο οτι δεν χρειαζεται να το αλλαξει το κινητο με το S2 δεν εχει τιποτα παραπανω περα απο την μεγαλυτερη και χειροτερη οθονη!

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ρε...

Έχετε και οι 2 γίνει veterans να πούμε. Ο nord δεν έχει δουλέψει ποτέ του σωστή συσκευή με 2 πυρήνες και ο pastel ποτέ διπύρηνο κινητό. Οπότε οι γνώμες σας μου περισσεύουν.

Tα χρώματα είναι πολύ ωραία απλά σε 'μένα φαίνονται έτσι γιατί αυτό το profile μου αρέσει και αυτή η φωτεινότητα.

Αλλά τι να πείτε ούτε σωστή μονοπύρηνη συσκευή είχατε ποτέ :hehe:

Άμα θέλετε να δείτε την εξέλιξη της Samsung πάρ'τε ένα S και αλλάχτε του official roms και μετά custom roms και μετά πάρ'τε S2 και κάντε το ίδιο.

Το HD2 δεν είναι σε τίποτα καλύτερο από το S2, ούτε καν στα χρώματα...αλλά ξέχασα εσείς έχετε το κινητό για φακό με contrast 1:1...όλο άσπρο και το μαύρο γκρι.

Λοιπόν, Ιάσονα άστους να λένε στο MWC το S2 βραβεύτηκε ως το καλύτερο smartphone και η Samsumg ως η καλύτερη εταιρεία.

Επίσης, ολοκληρωμένη ICS στο HD2 δεν τρέχει...οπότε παίξτε ακόμα με το 2.3...ούτε το S δεν θα έχει πλέον 2.3 haha

γιατι χρησιμοποιας πληθυντικο My nigga? Δεν εχω HD2 :P

το optimus φιλε μου πσοφο, στο χερι μου καθεται αρκετα καλυτερα απο το s2 λογω βαρους (πριν το παρω ειχα να διαλεξω αναμεσα σε s2 και o2x και πηρα το o2x)

μια χαρα 2πυρηνο ειναι και δουλευει κομπλε και με νορμαλ χρηση, βγαζω 2,5 μερες, με τερμα συντηρητικη χρηση εβγαλα και 4 μερες μπαταρια με 2πυρηνο κινητο!

ασχετα που επειδη δεν θελω να το πειραζω πολυ και δεν ασχολουμε πλεον με ρομς για αυτο, το γυρισα στην στοκ του 2.3 και ειναι jet.

και μην ξεχναμε τα 111mhz, ετσι? :P

Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα δεκτο :)

Δεν αντιλεγω οτι μπορει να φτιαχνει . . . Τα χρωματα ομως δεν παιζει να γινονται πιο ψυχρα με τιποτα!

Όλα αλλάζουν και υπάρχουν ήδη στην rom 3 profiles όπως είναι στις TV δυναμικό, τυπικό και ένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now