Recommended Posts

Μάλλον ζηλεύεις για να το λες αυτό !

Κάτσε εσύ με του HD2 την ασπρίλα .

Είναι απίστευτο σε δυνατότητες το SII.

Ρότα τους κατόχους του ! :P

Σοφοκλή ευκλείδη που είστε ?

Τωρα δινεις βαση στον Πασταλιδη; Ελεος. Ο τυπος εχει 3 χρονια την παντοφτα και προσπαθει να την κανει android phone ενω στην ουσια γουσταρει τα μηλα επειδη του το ειπε ο στελιος :P

Κυριολεκτικα η οθονη το Nexus σου μου αρεσει περισσοτερο....

Ρε σεις παρτε το χαμπαρι, ψυχρα χρωματα οχι Warm!

Αν ειναι δυνατον!

E αμα εισαι κρυοκολος ειναι λογικο να θες ψυχρα χρωματα... Μην κανεις καμια πατατα και παρεις LED οθονη. CRT 90's τα ψυχρα χρωματα σε ολο τους το μεγαλειο.

Ωραια περιμενω μα μου το δειξεις, σου λεω αν δεν πιασεις χρωματισμους Ρετινα ειναι για την ανακυκλωση η τοσο πολυδιαφιμησμενη SUPER AMOLED PLUS!

Για να δεις ποσο ασχετος εισαι. Ρετινα ειναι η οθονη που πιανει περισσοτερα απο 300ppi. Καμια σχεση με τα χρωματα.

Τωρα σχετικα με αυτο που ειπε ο νορντ οτι προτιμησε το Ο2Χ λογω βαρους γιατι καθοταν καλυτερα στο χερι... Εχει δικιο, το S2 ειναι 200 ευρω πιο βαρυ ;)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

E αμα εισαι κρυοκολος ειναι λογικο να θες ψυχρα χρωματα... Μην κανεις καμια πατατα και παρεις LED οθονη. CRT 90's τα ψυχρα χρωματα σε ολο τους το μεγαλειο.

Δηλαδη εσυ εισαι Ζεστοκολος ρε συ? ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΙ . . . η οθονη του S2 ΕΙΝΑΙ ΣΑΠΙΑ!

Το οτι το εχεις εσυ δεν παιζει κανεναν ρολο!

Δηλαδη η 2412 εχει Warm χρωματα?

Link to comment
Share on other sites

ξαναλεω ότι όταν φτιάξεις το greyscale και το καλιμπράρεις και το καρφώσεις στα Κ που θές το κάνεις όσο θερμό ή όσο ψυχρό θέλεις.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πώ κάτι άλλο.

Σε σχέση με την retina, μία καλιμπραρισμένη οθόνη είναι σαφώς ανώτερη χρωματικά σε όλο το φάσμα του γκρι (απο 0% εώς 100%) και αυτό δεν το λέω απο το μυαλό μου αλλά απο μετρήσεις που έχω κάνει.

Όσο για contrast ratio εκεί πλέων οι amoled δίνουν ρέστα.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποσο ασχετος εισαι. Ρετινα ειναι η οθονη που πιανει περισσοτερα απο 300ppi. Καμια σχεση με τα χρωματα.

Τωρα σχετικα με αυτο που ειπε ο νορντ οτι προτιμησε το Ο2Χ λογω βαρους γιατι καθοταν καλυτερα στο χερι... Εχει δικιο, το S2 ειναι 200 ευρω πιο βαρυ ;)

δεν ηταν θεμα κοστους. δεν υπηρχε περιπτωση τοτε και ισως ακομα δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω 400+ ευρω για κινητο (λεω ισως γιατι δεν το αποκλειω να χτυπησω το Ν9 μολις βρω χρημα)

ειχα να επιλεξω αναμεσα σε 2 κινητα που θα τα επαιρνα χωρις να δωσω δραχμη.

τα δουλεψα και τα 2 (το s2 λιγο παραπανω μιας και το ειχε και ο πσοφ) και εμεινα στο o2x.

επισης γουσταρω λιγο περισσοτερο το ips του lg παρα το amoled (ιμο παντα)

το μονο που μου την σπαει ειναι οτι η lg ειναι για πεταμα σε θεμα support με νεες rom κλπ κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποσο ασχετος εισαι. Ρετινα ειναι η οθονη που πιανει περισσοτερα απο 300ppi. Καμια σχεση με τα χρωματα.

Κουλαρε λιγακι ρε μπαγλαμαδακι? Κολλημενε με την Παντοφλα που μοιαζει σαν φυλο σφολιατας!

Δηλαδη απο αυτα που ελεγα καταλαβες αυτο το πραγμα εεε? Εκει ειναι το θεμα μας?

Link to comment
Share on other sites

ξαναλεω ότι όταν φτιάξεις το greyscale και το καλιμπράρεις και το καρφώσεις στα Κ που θές το κάνεις όσο θερμό ή όσο ψυχρό θέλεις.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πώ κάτι άλλο.

Σε σχέση με την retina, μία καλιμπραρισμένη οθόνη είναι σαφώς ανώτερη χρωματικά σε όλο το φάσμα του γκρι (απο 0% εώς 100%) και αυτό δεν το λέω απο το μυαλό μου αλλά απο μετρήσεις που έχω κάνει.

Όσο για contrast ratio εκεί πλέων οι amoled δίνουν ρέστα.

Όντως σε Contrast δεν παιζονται αλλα και παλι δεν μου λεει κατι...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα c902i (πενταετίας νομίζω είναι αυτό) και σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε ένα απο αυτά τα καινούργεια που συζητάτε εδώ.250E είναι το μαξ που μπορώ να δώσω αλλά μαρέσει πολύ το LG OPTIMUS X2 στα 270!

έχετε να προτίνεται κάτι?δεν ξέρω τις δυνατότητές τους ΚΑΘΟΛΟΥ επαναλαμβάνω,απλά κοίταξα κάτι με καλή κάμερα,και καλή ανάλυση,να βλέπω καμιά ταινιούλα,και να έχει σχετικά μεγάλη οθόνη για τον ίδιο λόγο.επίσης είδα πως έχει IPS οθόνη,να φανταστώ είναι και στα κινητά καλές?κάτι τελευταίο,θα ασχοληθώ πάρα πολύ όταν με το καλό οτ πάρω οπότε αν κάποιος έχει κάτι να προτείνει στα 250 περίπου που είναι πιο ολοκληρομένο να το πει παρακαλώ,για αρχή θέλω την γνώμη σας για αυτό που προαναφέρω και price/performance!

Και φυσικά η On topic ερώτηση,δεν θα πέρνει android 4.0 το OPTIMUS?Δεν έχει κάν android?(δεν ξέρω τίποτα σας λέω μου το πρότιναν)αν έχει android και δεν πέρνει το 4.0 γιατί γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω διαβασει δεν λεω κατι αντιθετο!

ΑΛΛΑ ελα ομως που μαμα ειναι εντελως απαραδεκτη!

Ρε αγορι μου, το GS2 εχει βγει ενα απο τα κινητα με τις πιο ποιοτικες οθονες. Το οτι εσενα δε σου αρεσει και θες πιο ψυχρα χρωματα δεν βγαζει την οθονη σαπια. Αν εσυ ησουν παντα σε οθονες με ψυχρα χρωματα και τις εχεις συνηθησει τοτε προβλημα σου. Οταν στις φωτογραφιες μου βλεπω ανθρωπο θελω να βλεπω δερμα ζωντανου ανθρωπου οχι vampire. Α και το ασπρο του GS2 πρασινιζει ελαχιστα οταν το βλεπεις απο μεγαλες γωνιες θεασης αλλα ειχει τοσο κοντρας που για να το δεις πρεπει να ειναι σε καμια σελιδα στον browser που να εχει ασπρο φοντο. Αλλιως δεν το καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα c902i (πενταετίας νομίζω είναι αυτό) και σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε ένα απο αυτά τα καινούργεια που συζητάτε εδώ.250E είναι το μαξ που μπορώ να δώσω αλλά μαρέσει πολύ το LG OPTIMUS X2 στα 270!

έχετε να προτίνεται κάτι?δεν ξέρω τις δυνατότητές τους ΚΑΘΟΛΟΥ επαναλαμβάνω,απλά κοίταξα κάτι με καλή κάμερα,και καλή ανάλυση,να βλέπω καμιά ταινιούλα,και να έχει σχετικά μεγάλη οθόνη για τον ίδιο λόγο.επίσης είδα πως έχει IPS οθόνη,να φανταστώ είναι και στα κινητά καλές?κάτι τελευταίο,θα ασχοληθώ πάρα πολύ όταν με το καλό οτ πάρω οπότε αν κάποιος έχει κάτι να προτείνει στα 250 περίπου που είναι πιο ολοκληρομένο να το πει παρακαλώ,για αρχή θέλω την γνώμη σας για αυτό που προαναφέρω και price/performance

Για αυτα τα λεφτα ειναι μια χαρα το optimus. και ειναι πολυ καλυτερο απο ολες τις αλλες συσκευες κοντα σε αυτα τα χρηματα. Το να υπερβεις το μαξ σου κατα 20 ευρω θα σου φερει μια πολυ δυνατη συσκευη σε σχεση με καποιο αλλο που θα αγοραζες. Μοναδικο αρνητικο του; Λιγη RAM.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις που καταληγουμε Eυκλιδιε?

Στο οτι εισαι γκαβος.-

Εγω και κατι εκατομμυρια που υποστηριζουν οτι εχει απο τα πιο ζωντανα χρωματα :P χαχαχα Οτι πεις... Δεν θα διαφωνησω μαζι σου. Οταν απλα δεν εχεις επιχειρηματα περαν του οτι "δεν ειναι ψυχρα τα χρωματα και πρεπει να ειναι γιατι ετσι γουσταρω"

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε 20.000.000+ κόσμος είναι γκαβός!

Ερώτηση:

Σαν γενικότερη εικόνα η οθόνη του HD2 σου φαίνεται καλύτερη;

Aν ναι που υπερτερεί από αυτή του S2 και που χάνει;

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε 20.000.000+ κόσμος είναι γκαβός!

Ερώτηση:

Σαν γενικότερη εικόνα η οθόνη του HD2 σου φαίνεται καλύτερη;

Aν ναι που υπερτερεί από αυτή του S2 και που χάνει;

ΟΧΙΙΙΙΙ ειπα εγω οτι ειναι καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

και μιας και το θιξατε το θεμα, οταν πηγαινουμε για καφε, μην φερνετε κινητα μαζι σας πλιζ, συνεχεια με αυτα ασχολειστε!

Link to comment
Share on other sites

Ανέλυσε μου και την συνέχεια της ερώτησης ακόμα και αν είναι όχι η απάντηση.

Ας υποθέσουμε ότι η retina είναι καλύτερη. Περιμένω να μου πεις γιατί, που χάνει σε σχέση με αυτή του S2 και που υπερτερει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δες το λίγο πιο σφαιρικά δεν γίνεται να έχει κάνει 20.000.000 πωλήσεις και να το κράζεις μόνο εσύ :hehe:

Σαν να μου λες ότι οι ROG μητρικές μαμάνε στο oc, αλλά επειδή έχουν κόκκινο που δεν σου αρέσει δεν θα πάρεις και θα πάρεις Asrock :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πετάξτε τισ πσαροκασελες σας και ελάτε να δείτε το πιο γρήγορο μονοπύρηνο κινητό με την καλύτερη οθόνη στα χέρια μου ......

συμφωνείς sofo?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now