pmakr

Philips E-Line 273E3LHSB 27¨ Wide LED

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω την οθόνη του τίτλου

Philips E-Line 273E3LHSB 27¨ Wide LED

Αξίζει τον κόπο ή μάπα; Δεν την ξέρω σαν μάρκα τη philips και δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλή. Επίσης στα καμμένα pixels έχει ψιλοκακή πολιτική, αλλά πόσο γκαντέμης να είμαι

Τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

Άν και έχει 2 έτη on site εγγύηση, όσον αφορά τα pixel στα πόσα την αλλάζουν?

Η τιμή της είναι σκοτωμένη aka 285? συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.

Με χαλάει το 1920x1080, όταν άλλες 27άρες (αλλά με διπλάσια τιμή) έχουν 2560x1440.

Για τι χρήση την θέλεις?

Link to comment
Share on other sites

@gorillakos

Έχω 4 pc με ένα kvm απο το πλαίσιο (konig usb-dsub) και δεν μπορω να χρησιμοποιήσω σοσο μεγάλη ανάλυση Με 1920χ1080 ευχαριστημένος είμαι.

τώρα για τα pixel δεν ξέρω ακριβώς γιατί το κείμενο της philips είναι μπερδεψούρα αλλά πρέπει να είναι αρκετά καμμένα όπως κατάλαβα για να στην αλλάξουν

Η χρήση είναι ταινίες, 3dsmax,autocad.τώρα έχω 24" LG

@amdnord: Είναι 100euro παραπάνω αυτή που λες

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ :

Πήγα στο πλαίσιο και είδα στημένες οθόνες-τηλεοράσεις.

παρατήρησα ότι οι 32" Full HD τηλεοράσεις (με τρώει ο κ*λος μου!!! γιατι χωράνε στο γραφείο μου), αν και δεν ειναι IPS οσο και να τις εβλεπα απο χαμηλά δεν μαυριζαν. Και εχουν ιδια τιμή με τις 27" LED non IPS για pc. Χρησιμοποιώ d-sub λογω του kvm. To θέμα είναι αν πάρω 32" μηπως το παρακάνω και ναι μεν για τηλεοραση απο απόσταση που ειναι το κρεβατι μου θα ειναι μια χαρα, αλλά για το pc που κάθομε περιπου 60 εκατοστα μακρυα απο την οθόνη θα ειναι κουραστική; Τι λέτε; Έχει δοκιμασει κανεις κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το αποφασισα

Αγορα τηλεόρασης για χρήση και pc monitor

Ποια ειναι καλύτερη;

Samsung LE32D550 32¨ Wide - Full HD

LG 32LV3550 LED TV 32''

Ποιο απο τα 2 ειναι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχω και εγώ σαν pc monitor.

Η απόσταση που κάθομαι είναι πάνω κάτω 50-70 εκατοστά. Στην αρχή σε κουράζει λίγο αλλά μετά συνηθίζεις και δεν μπορείς μικρότερη.

Px όταν πηγαίνω και χρησιμοποιώ την Eizo 24" άρα, μου φαίνεται κάπως το μέγεθος.

Sakis, έχεις ιδέα τι Panel έχει η LG?

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακάλυψα και τον όρο input lag. δηλαδή ότι έχει μια καθυστέρηση να παρουσιάσει στο μονιτορ κάτι που γίινεται κατα κάποια ms. Ξέρεις πόσο έχει η LG?

Επίσης από clouding πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουεύω 3dsmax,autocad,photoshop λες το clouding να είναι χειρότερο από απλό pc μονιτορ; ή και τα απλά μονιτορ LED έχουν clouding;

Σορρυ που σας έχω πρήξει στις ερωτήσεις αλλα αν δώσω 450 euro δεν θελω να κανω καμια πατάτα

Link to comment
Share on other sites

Eγω για pc monitor εχω αυτη:DLG 42LW5400 3D LED TV 42'' - Τηλεοράσεις - plaisio.gr

Την γυρνας σε pc mode και γινεται ενα απιστευτο 42αρι μονιτορ χωρις input lag χωρις τιποτα εχει το καλητερο 3d αυτη την στιγμη στην αγορα και ειναι και ips panel;).

Ξανατονιζω!!!εχει επιλογη που γινεται monitor αλλαζει η πικνοτητα και η αναλυση των πιξελ και γινεται οπως στα pc monitor.Αμα θες να δεις blueray με τρου μοτιον 400χερζ 3δ φουλ χρωματα και ιστοριες την γυρνας σε blueray mode hd dvd mode κλπ

Link to comment
Share on other sites

Είδα την Panasonic στο πλαίσο στημένη.Ωραία είναι. Αλλα μάλλον έχει πρόβλημα με ελληνικούς υπότιτλους (αν και απο pc θα παίζω)

Ενα αλλο παιδιά. Λένε max power consumption (η LG) 120 watt. Πόσο θα καίει δηλαδή; Γιατί λέει ότι έχει energy saving mode

Link to comment
Share on other sites

Λογικα μεχρι 120watt τοτε:P.Το εναρτζη σειβ ειναι για τον π... θα ελεγα εγω το εχω απενεργοποιησει γιατι στα καλα καθουμενα οταν εβλεπα movie μαυριζε η οθονη οχι εντελος απλα θαμποναν τα χρωματα και ο φωτισμος.Επρεπε να πατησεις καποιο κουμπι για να ξανανοιξει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now