George_o/c

Intel 3770K Ivy Bridge: 2nd Round of LN2 Benchmarks @ 6.6GHz

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Intel 3770K Ivy Bridge: 2nd Round of LN2 Benchmarks @ 6.6GHz]http://reviews.hwbox.gr/news/overclocking.jpg[/NEWS_IMG]Η αλήθεια είναι ότι έχουμε μπερδευτεί. Η επίσημη ημερομηνία για το NDA των Ivy Bridge παραμένει για τις 29 Απριλίου, όμως παρόλα αυτά συνεχίζουν να εμφανίζονται benchmarks στο διαδίκτυο. Αρχικά τα preview του Anandtech και vr-zone που στην ουσία ήταν αναλυτικά review, έπειτα τα διάφορα leaks από Κινέζικα site, το 7GHz CPU-Z Validation από τον AndreYang (ASUS), κατόπιν τα 6.2GHz του oc_windforce (MSI) και τώρα τα 6.6GHz από τον sin0822 (Gigabyte). Μάλιστα πετύχαμε τους 3570K και 3770Κ να πωλούνται κανονικά στην Κίνα! Δεν μας πιστεύετε; Δείτε εδώ, εδώ και εδώ.

Ας αφήσουμε καλύτερα τις φωτογραφίες να μιλήσουν από μόνες τους - το μόνο που ίσως σας ενδιαφέρει είναι να μάθετε περισσότερα για τις μητρικές που χρησιμοποιήθηκαν, δηλαδή τις Gigabyte Z77X-UD3H και Gigabyte G1.Sniper 3. Εννοείται ότι τα score που βλέπετε παρακάτω είναι και παγκόσμια ρεκόρ. Γνωρίζουμε ήδη βέβαια ότι ο Andre Yang από ASUS έχει βγάλει 5.188sec στο SuperPi 1M και 5m02.843sec στο SuperPi 32M, αλλά δεν τα έχει δείξει ακόμα.

[img_ALT=Intel 3770K Ivy Bridge: 2nd Round of LN2 Benchmarks @ 6.6GHz]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614f688b2e7e341.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Intel 3770K Ivy Bridge: 2nd Round of LN2 Benchmarks @ 6.6GHz]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614f688b2e96211.jpg[/img_ALT]

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Άμα ξεκαθαριστεί ποτέ τι έχει συμβεί πραγματικά με τα NDA, ίσως μάθουμε για ποιο λόγο η ASUS κρατάει ακόμα τα scores.

Πο πο οι Ivy Bridge θυμίζουν πολύ τους E8600. Yum yum :D

P.S. Στέλιο έχω κι εγώ το screenshot του 1M :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άμα ξεκαθαριστεί ποτέ τι έχει συμβεί πραγματικά με τα NDA, ίσως μάθουμε για ποιο λόγο η ASUS κρατάει ακόμα τα scores.

Πο πο οι Ivy Bridge θυμίζουν πολύ τους E8600. Yum yum :D

P.S. Στέλιο έχω κι εγώ το screenshot του 1M :hehe:

Μα δε μιλαω για 1Μ ..

αλλα και 32m , memory benches ... pifast ... 3dmark01 ... κλπ

Link to comment
Share on other sites

Κακάσχημηηηηηηηη η ASUS Στέλιο, δεν ζηλεύω καθόλου :hehe: Η MSI μου είναι πιο όμορφη :hehe: Αλλά έχουμε NDA οπότε θα σου δείξω μόνο την ψύκτρα ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗΣ ΚΛΑΣΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΓΕΝΙΑΣ.

4614f689baf101d4.jpg

4614f689baf278cb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς, αλλά λογικά θα σου έρθει γαλλικό cookie στην πόρτα σου άμα ανεβάσεις κάτι!

Άσε που δεν μπορείς γιατί έχεις ASUS :hehe: και θα διοργανώσουν Launch Event!

Αγόρασες retail απο Κίνα ή τρολλάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα anandtech και vr-zone, ανέβασε review και το tweaktown... Ivy Bridge preview with GIGABYTE Z77X-UD5H (Intel Z77) and Core i5 3570K :: TweakTown USA Edition

Ορίστε και τι γράφει πάνω πάνω:

Editor Note: Intel or GIGABYTE did not sanction this preview in any way. We are posting this well ahead of launch since some other well-known tech sites have already covered Ivy Bridge performance and the CPU is readily available and for sale right now.

Μου φαίνεται ότι όλοι παίρνουν CPUs από το taobao :P

Link to comment
Share on other sites

I know Bill, το είχες αναφέρει παλιότερα :) Πάντως νταξ, o 3570Κ δεν έχει άσχημο MSRP, $225 είναι ok. Ο 3770K είναι που ξεφεύγει πάνω από $400...

On a totally other note, οι Ivy Bridge θα φέρουν πραγματικά τα πάνω κάτω. 2800MHz CL11 RAM HyperPi 32M και 115 bclock OMG :eek:

attachment.php?attachmentid=124699&d=1332145601

attachment.php?attachmentid=124698&d=1332145587

attachment.php?attachmentid=124697&d=1332145561

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now