George_o/c

NVIDIA GTX 680: Επίσημη κυκλοφορία στα $499 - Αφήνει πίσω την HD 7970!

Recommended Posts

Παστελίδη τώρα χωρίς πλάκα. Αντί να κάθεσαι να τη λες στους AMDάδες για το πόσο καλή είναι η 680 (που παρεμπιπτόντως δεν θα πάρεις ποτέ), άντε στο facebook να ανεβάσεις κάνα κοντέρ από αεροπλάνο στο timeline σου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εισαι σοβαρος ρε χλεχλε?

ποιον θρονο εχασε?

λεγε, παμε κοντρα? ή θα κανεις και εσυ οπως ο vga την κότα?

Νord κλαψε, στο συγκεκριμενο θεμα μιλαμε για το ποσο καλη ειναι η 680 και το ποσο χωμα τρωει η Radeon HD 7970, λοιπον κλαψε τωρα και φαε καμια πιτσα μπας και χαλαρωσεις λιγουλακι :hehe:

ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ

Link to comment
Share on other sites

Άλλο είναι να λες ότι η 680 είναι καλύτερη και άλλο να κοροϊδεύεις. Άσε λοιπόν τα φαπ φαπ φαπ Πάστελ :)

Σιγα το καλτσον

Για την ακριβεια αυτη τη στιγμη η 680 του Vince παιζει 1900!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ για τους hardcore nVIDIA haters... η nVIDIA είχε μαμώ τα "marketing όπλα" στην κατοχή της αν ήθελε να ξεκινήσει από καιρό τώρα teasers.

4 monitors @ 1 VGA

3D Surround με μια κάρτα

Adaptive VSync

κάτι ψιλοβελτιώσεις που κάνανε στο PhysX

το Turbo Poost ( άνετα το πλασάρουνε οι εταιρίες σαν κάτι καινοτόμο και μεγάλο και τρομερό )

Καμμία σχέση η φετινή nVIDIA με την nVIDIA του παρελθόντως.

θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτα που λες και πριν

αλλά το μόνο ελαφρός κακό που έκανε ειναι οτι έπρεπε στη gtx 500 σειρά να υποστηρίζει το surround και οχι να πρέπει να πας να πας σε sli η την σειρά mdt της kfa2

για το μαρκετιν που λετε, η nvidia είναι σταθερή

δεν άλλαξε τπτ

και αυτοι που διαρρέουν διάφορα ψευδή στοιχεία(σχεδόν όλοι) , είναι απλά για διαφημιστικό τους όφελος

για το ποιος ειναι έγκυρος, απλά τρέξτε το χρόνο πίσω, η για το kepler η για τα fermi και πάει λέγοντας

Link to comment
Share on other sites

6-7% overall performance πάνω από 7970 βγάζει το TPU. ΟΚ δεν είναι κάτι φοβερό...

ΑΛΛΑ με αυτή την κατανάλωση και την τιμή, αλλά και τα νέα features, BRAVO NVIDIA!

Link to comment
Share on other sites

κολλαει καπου αυτο που λες?

ειναι θεμα οπαδισμου φιλε μου

τωρα κατσε στα αυγουλακια σου :hehe:

Που σαι ρε Μορτη? Χθες ελεγες οτι η 7970 δεν θα χασει τον θρονο :hehe:

Ρε κιοφτέ..τι λες ρα τπτ δεν έχασε, δεν υπαρχει περιπτωση να δεις καμία reference nvidia στα ρολόγια που έφταναν οι reference 7970!

...για αυτόν τον θρονο μιλάω, timing και benchmarks μονο, δεν με νοιάζει τι κανει στα games γιατι εκει πολύ απλά το παιχνίδι ειναι χαμένο απο την μεριά των gaming/driver developers που τους τα σκάει η nvidia χρόνια τώρα για να ειναι optimized για αυτήν!!

Το θέμα ειναι αν ειναι να παρεις κάρτα τώρα για να θερίσεις τα rankings τι θα παρεις? 7970 CUII/Lightning ή 680 Reference ? και μην μου πείς θα βάλεις epower γιατι δεν μπορουν ολοι να κατσουν να κάνουν τετοια μόντα άσε που ξεχνάς το ρμα μετά :P

Για μένα δεν έχει χάσει τον θρόνο ακόμα και θα το δείς και μονος σου, θα παίξει πολυ κοντράρισμα και θα ειναι καλή φαση βασικά :D

Πάντως αλλη φάση εε, με την 7970 τπτ ρε παιδί μου απο mods, μόνοι μας κάτσαμε τα βρήκαμε και τα βγαλαμε στην φορα, τώρα με την nvidia τα πάντα ολα απο την πρωτη μέρα, κλόκια με epower ολα τα mods κομπλέ λεμε...οχι δεν ειναι καθολου στημενο το όλο παιχνιδι μα καθολου λεμε :hehe: αρε NV με τα dollars σου :P

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι αν ειναι να παρεις κάρτα τώρα για να θερίσεις τα rankings τι θα παρεις? 7970 CUII/Lightning ή 680 Reference ? και μην μου πείς θα βάλεις epower γιατι δεν μπορουν ολοι να κατσουν να κάνουν τετοια μόντα άσε που ξεχνάς το ρμα μετά :P

Πρός το παρών υπάρχει θέμα με το Voltage control στις reference, το κύκλωμα τροφοδοσίας είναι καλό, αλλά το software αυτή την στιγμή εμποδίζει από το να δώσεις ότι τάση θες.

Πάντως αλλη φάση εε, με την 7970 τπτ ρε παιδί μου απο mods, μόνοι μας κάτσαμε τα βρήκαμε και τα βγαλαμε στην φορα, τώρα με την nvidia τα πάντα ολα απο την πρωτη μέρα, κλόκια με epower ολα τα mods κομπλέ λεμε...οχι δεν ειναι καθολου στημενο το όλο παιχνιδι μα καθολου λεμε :hehe: αρε NV με τα dollars σου :P

Ξεχνάς Κώστα τα NDA mods στις 480 ?

Πότε βγήκανε στην φόρα, και πως ?

Τρέξε ένα memtest έχεις dead cells :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε εσεις...εγω θα χτυπησω 2 680 παντος για να κανω μπανιο στις παραλιες του crysis το καλοκαιρακι με καμια εκατοστη frames :dot: :dot:

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς Κώστα τα NDA mods στις 480 ?

Πότε βγήκανε στην φόρα, και πως ?

Τρέξε ένα memtest έχεις dead cells :P

ok σωστό...remember...nο dead cells :P αλλα προφανώς πλέον δεν συμβαίνει κάτι τετοιο για ευνόητους λόγους πιστεύω!

Δεν ξερω τι λετε εσεις...εγω θα χτυπησω 2 680 παντος για να κανω μπανιο στις παραλιες του crysis το καλοκαιρακι με καμια εκατοστη frames :dot: :dot:

και καλά θα κάνεις...κι εγώ οταν βγουν οι Lightning 2 θα πάρω :D

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Surprise surprise!

15327-single-gtx680-WR.jpg

ok σωστό...remember...nο dead cells :P αλλα προφανώς πλέον δεν συμβαίνει κάτι τετοιο για ευνόητους λόγους πιστεύω!

Ναι, πλέον δεν θα γίνεται αυτό, μάθανε το μάθημα τους ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

( Είναι ένα ver πίσω το gpuz john ;) )
Λάθος φυσικά το memory bandwidth.

234.3GB/s είναι το σωστό εκεί.

Κοψοχολιαστικα να πουμε μα λεω και εγω τοσο καλη ειναι η ριμαδα:hehe:

Οχι οτι δεν ειναι;)

ποπο εχω ψυθει αγρια να πουμε.Εβλεπα κατι τεστ σε παιχνιδια....μιλαμε η καρτουλες σε sli θα σπερνουν:whip: θελω θελω:yum::yum::yum:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now