George_o/c

NVIDIA GTX 680: Επίσημη κυκλοφορία στα $499 - Αφήνει πίσω την HD 7970!

Recommended Posts

Λοιπον εγω εκανα μια δοκιμη εχθες,εβγαλα την μια 680 να δω πως παιζει και ξενερωσα λιγακι.Παιζει ακριβως οπως παιζουν 2 μαζι.Τα frames στο crysis ειναι 80 με μια 80 και με δυο.Τα ιδια και στο σταλκερ και σε κανα δυο αλλα παιχνιδια που δοκιμασα.Εχει γινει καποια μαμακια και δεν παιζει το σλι?

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει καποια μαμακια και δεν παιζει το σλι?

Τελικά άλλαξα γνώμη κ δεν θα περιμένω για τις 670..πάμε για μια 680 και βλέπουμε!Γιάννη λογικά φταίει πως είναι πολύ νωρίς ακόμα για τους drivers!...

Φαντάζομαι το έβγαλα εννοείς απενεργοποίησες απλά το sli...δεν πιστεύω να έβγαλες την κάρτα απο το pc...lol!!!!

Link to comment
Share on other sites

με τι drivers εισαι John?

[ειναι πολυ νωρις ακομα για τους drivers εναμιση μηνα και βαλε μετα το launch να μην υποστηριζουν σωστα το sli σε καποια παιχνιδια απο την γ@ματη σε θεμα drivers nvidia?]

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομίζω ότι κάτι πάει λάθος από εσένα John.

Κατ' αρχάς με τι ρυθμίσεις στο Crysis & Drivers έπιασες με stock 680 80fps average στο Crysis ρε θηρίο ? :D

@AMDfanboy άστο ρε man, δεν το 'χεις :D

Link to comment
Share on other sites

μα και εγω λεω οτι θεμα user ειναι μπιλπεππα.

αλλα παρολαυτα... not impressed at all.

δεν μπορω να σας δειξω νουμερα απο 7990 δυστηχως αλλα θα τα δειτε οταν ερθει η ωρα μαζι με την τιμη της :)

Link to comment
Share on other sites

Άσε την τιμή ( γιατί νομίζεις ότι η nVIDIA δεν θα ρίξει την τιμή της 690 αν και όταν με το καλό βγει η 7990 και πλησιάσει επιδοσιακά την 690 ? ) ρε μπρουμπουλήθρα :P

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικα θα πεσει η τιμη αφου η 690 θα πλησιαζει σε επιδοσεις την 7990 :)

anyway περισσοτερες πληροφοριες εν καιρω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μέτρησα τα κουκιά... εμ... τις σελίδες ( τίτλους, περιεχόμενο, αριθμό ) και δεν με βλέπω καλά... μάλλον πολύ optimistic estimation ήταν το 4-5 μέρες...

Το review αυτό θα είναι μόνο για τα 1080p ( θα βγούνε χωριστά reviews για κάθε ανάλυση ) και βγαίνει μόλις 29 σελίδες!

Μάλλον πάμε για 7-8 ημέρες πολύ δουλειάς μπας και βγεί στο πέρας μόλις 8 ημερών

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν το βάζεις στις παρουσιάσεις μελών καλύτερα?

Εμείς σε ξέρουμε και τα λινκ κυκλοφορουν μεταξύ μας, βάλε το εκέι κάπως πιο αναλυτικά

απο ένα ξερό λινκ να σε μάθουν και άλλοι :)

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω ρε Bill, αλλά τώρα να δώσω κάποιο ελάχιστο κείμενο, και ένα άδειο review page δεν ωφελεί κάπου :P

Τώρα γράφω την πρώτη σελίδα κειμένου :D

Link to comment
Share on other sites

Red Bull ? What's dat shit.

Δεν χρειάζομαι τίποτα τέτοιο, ούτε καφέ, ούτε energy drinks.

Διάθεση, έμπνευση και κανά χυμό frulite/refresh και είμαι κομπλέ για 16ωρη εργασία κάθε μέρα.

Αν είχα κανά 2 ζευγάρια χέρια ακόμα θα μπορούσα να γράφω, να βγάζω φωτογραφίες και να κάνω και τα charts ταυτόχρονα για να τελειώνα τα reviews γρηγορότερα :P

Link to comment
Share on other sites

με τι drivers εισαι John?

[ειναι πολυ νωρις ακομα για τους drivers εναμιση μηνα και βαλε μετα το launch να μην υποστηριζουν σωστα το sli σε καποια παιχνιδια απο την γ@ματη σε θεμα drivers nvidia?]

301.10 εχω.Eιναι νωρις ακομα οι 580 μου αρχισαν με 50 frames στο μαφια 2

και εφτασα να παιζω με 120 frames με τις αναβαθμισεις που επερνε το sli.

Εγω νομίζω ότι κάτι πάει λάθος από εσένα John.

Κατ' αρχάς με τι ρυθμίσεις στο Crysis & Drivers έπιασες με stock 680 80fps average στο Crysis ρε θηρίο ? :D

@AMDfanboy άστο ρε man, δεν το 'χεις :D

Εχεις ιδεα απο gulftown bill?:P προφανος ναι.Επειδη ειστα απιστοι θωμαδες θα ανεβασω photo με δυο και με μια να δειτε.Τωρα ειμαι ιεκ

Link to comment
Share on other sites

O Aλεξης θελει να πει οτι ειμαι ασχετος αλλα μου το φερνει λαο λαο:P.

Μπορειτε να ερθετε και σπιτι μου να δειτε πως παιζει ο (Gulftown-less?) με μια 680 η ποιο απλα πως παιζει μια 680 σε (Gulftown-less?):cool::cool::cool:

Βill αν εχεις 980χ μπορεις καποια στιγμη να δοκιμασεις.

Λοιπον εκανα 2 τεστακια στα μπαμ με drivers 301.10 και οι ρυθμισεις

ειναι FXAA=ON και Vsync=OFF τα αλλα στοκ.

Στο παιχνιδι ολα ultra στα 1080p με AA=Off μεσα απο το παιχνιδι.

Δεν εκανα απλα disable το SLI αλλα απενεργοποιησα εντελος την καρτα απο τον διακοπτη της μητρικης.

Τα συμπερασματα δικα σας.

GTX 680 SLI

crysis85fps.png

GTX 680

crysis83fps680.png

Την μια την τσιμπισα λιγο παραπανω γιατι δεν θυμομουν τα ρολογια με δυο:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα απλα disable το SLI αλλα απενεργοποιησα εντελος την καρτα απο τον διακοπτη της μητρικης.

Κάτι δεν στέκει Γιάννη...κάτι παίζει με τους drivers δεν γίνεται να έχεις ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα στο crysis με και χωρίς sli...έχει διακόπτη η μητρική για το sli?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν στέκει Γιάννη...κάτι παίζει με τους drivers δεν γίνεται να έχεις ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα στο crysis με και χωρίς sli...έχει διακόπτη η μητρική για το sli?

Να σου πω εγω τι παιζει...πρωτον με μια 680 παιζεις τα παντα και δευτερον το crysis ειναι τοσο ηλιθιο και τοσο κακα προγραμματισμενο που οτι και να του ριξεις επανω δεν ακουει.

Περιμενε τα τεστ του billpeppa να δεις και αλλα παιχνιδια και μετα βλεπεις.

Ναι εχει να απενεργοποιεις τις pci-e θυρες οποια θες

fixed

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η δική μου άποψη μέσω ενός όσο πιο εκτενούς ήταν δυνατόν review ( έχω πουλήσει αρκετό από τον εξοπλισμό μου εδώ στην Ελλάδα και δεν μπορώ να κάνω μετρήσεις κατανάλωσης π.χ. με τον τρόπο που θέλω )

25+ games, όλα τα 3D Marks/Heaven/AquaMark 3, Stock/Mild Overclock/Extreme Overclock, CPU Scaling ( CPU Frequency = FPS ? ), nVIDIA Control Panel options εξήγηση και δοκιμή της αλλαγής που επιφέρουν στις επιδόσεις, και πολλά άλλα!

Το review έγινε με την χρήση της αγορασμένης κάρτας μου και όχι δείγματος που μου στείλανε που μπορεί να ήταν αποτέλεσμα διαλογής.

.:: BenchZone ::. Get in the Zone, stay in the Zone! - nVIDIA GeForce GTX 680 Review - 1080p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now