Recommended Posts

Αυτό έιναι το 650D αλλά καλό έιναι και αυτό !!!

Υ.Σ !!!σορρυ για το γρεεκλισ!!!! γοριλααακο!!!! ειμαι απο το μακ και μ εχει σπασει τα νευρα!!!!

Edited by GoriLLakoS
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ... συγνωμη που χαθηκα .. αλλα επεσε εξεταστικη ..!!! λοιπον αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα με το hardware.. ειμαι σε φαση να το πεταξω απο το παραθηρο ....χθες καθησα και το συνδεσα μπουταρα... παιζει κανονικα το raid .... και τα windows... .. η μοβο μου βγαζει τρελες θερμοκρασιες οι οποιες ειναι λαθος και οι 2 γτχ 680 φαινεται να κολλανε παρα πολυ.... σας παρακαλω αν καποιος μπορει να με βοηθήσει .. θα ημουν ευγνώμων!!! και παλι καλημερα !!!:time:...

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες στης καρτες πως εισαι;

Furmark αντεχουν με στοκ ρυθμησεις;

Για δωσε καμια εικονα απο θερμοκρασιες σε idle & load.

Και η μητρικη λες ειναι ζεστη; Ποσο ζεστη λεμε;

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες στης καρτες πως εισαι;

Furmark αντεχουν με στοκ ρυθμησεις;

Για δωσε καμια εικονα απο θερμοκρασιες σε idle & load.

Και η μητρικη λες ειναι ζεστη; Ποσο ζεστη λεμε;

Οσο τις ειχα σλι .... και ετρεξα το λολ ... εβλεπα 500+ φπσ... αλλα κολλαγαν τα γραφικα σαν τρελα .. τρεμο επαιζαν... και γενικα κολλαγε.. μετα δοκιμασα την πρωτη μονι της ... σταματησαν τα τρεμοπαιχνιδα... αλλα ειχα κολλιματα.. αρκετα.. η δευτερη... μετα μονι της.... ηταν πολυ καλητερα απο την πρωτη... θερμοκρασιες ιδλε ... 30-35 στο λολ 39-45....

με τι προγραμματα θελεις να σου βγαλω φωτος?? το cpuid monitor.. μου δινει καλες ενδειξεις σε cpu gpu αλλα πολυ ανεβασμενες σε mobo .. δλδ

systin : 32 o me max to 32o

cputin : 65o me max to 160o

auxtin : 41o me max to 127o

tmpin3 : 41 me max to 148o

πριλ λιγο εκανα στρεσ τεστ με το εβερεστ και εβγαλε ερρορ

[ATTACH]7403[/ATTACH]

και με funmark σε μια απο τις 2 καρτες με αναλ. 1280 χ 970 για 30 λεπτα με μαχ τεμπ 49

τα προβληματα απο εχθες που εγινε το βοοτ ειναι.. οτι ωρες ωρες κρασαρι μονο η επιφανια εργασιας και οχι τα σταρτ μενου και τα προγραμματα που τρεχουν μεγαλα κολλιματα στα γραφικα.... και λαθος θερμοκρασιες σε διαφορα προγραμματα οσο αναφορα την μοβο !!!

πες μου τι να κανω τι να κατεβασω για να τεσταρω ... γιατι δν εχω ιδεα τι παιζει με την ολη φαση...!!! παντος σε γενικες γραμμες η θερμοκρασια στο κουτι και στα παρτς φαινεται χαμηλη.. με τον νερακι!!!!

stabilitytest.png

stabilitytest.png.f379e60d48b85c22c01878

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις drivers..?

ναι ... τα ιδια... εκανε....

τρεχω ενα πριμε95 εδω και μιση ωρα χωρις ερρορ και με θερμοκρασια 52 ο αρα δεν πρεπει να φταιει ο επεξεργαστης!!

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασίες που βλέπεις της mobo είναι ότι να 'ναι.

Ότι sensors έχει, θα δείς τις σωστές temps από το πρόγραμμα της Asus.

Αλλά για να μην παιδεύεσαι άδικα, οι temps της "mobo" είναι άχρηστες, και δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καν να τις κοιτάξεις.

Θερμοκρασία CPU πάντα από Realtemp 3.70.

VGA temp βλέπεις σε full load καθώς παίζεις μέσω του OSD Display του Precision X ή του Afterburner ?

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασίες που βλέπεις της mobo είναι ότι να 'ναι.

Ότι sensors έχει, θα δείς τις σωστές temps από το πρόγραμμα της Asus.

Αλλά για να μην παιδεύεσαι άδικα, οι temps της "mobo" είναι άχρηστες, και δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καν να τις κοιτάξεις.

Θερμοκρασία CPU πάντα από Realtemp 3.70.

VGA temp βλέπεις σε full load καθώς παίζεις μέσω του OSD Display του Precision X ή του Afterburner ?

δικιο εχεις.... το θεμα ειναι να δω τι φταει και κανει αυτα τα κολληματα.... και με τι προγραματα πρεπει να ψαξω το πσ απο πανω μεχρι κατω.. καμια ιδεα? απο που και πως πρεπει να αρχισω?

της καρτες πως μπορω να τις τεσταρο οτι λειτοθργουν σωστα?? μονο αν δν ανεβασουν θερμοκρασια??

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε για αρχή ένα 3D Mark11 @ Extreme Preset με τις κάρτες και τους VGA drivers μαμά settings.

Περασα τα μαμα drivers και ολα καλα .. με το που παω να της ρυθμισω σλι .... σβηνη το μονιτορ.. κανω ρεσταρτ .... μου ανοιγει το πσ κανονικα... αλλα τις εχουν μπλοκαρει τα windows με κωδικο σφαλματος μεσα απο την διαχειρισει 43 .. ξανα περναω καπακι τα μαμα drivers και παιζουν ξανα σε σλι...

παω να κατεβασω το 3Δ Μαρκ! και ποσταρω εικονες

Υ.Σ ... 4 ωρες πριμ95 ( 0 error's... αρα αποκλειω τον CPU )

[ATTACH]7404[/ATTACH]

cpu stress 3 hours temps.jpg

57fd081ecf607_cpustress3hourstemps.jpg.b

Link to comment
Share on other sites

Divo το φαν κοντρολερ - οπως φανηκε στις φωτο του OMG - που εχεις βαλει στο Obsidian ποιο ειναι?

Το πηρα απο aquatunning ειναι το NesteQ MaxZero ... οτι αλλο θες ρωτας :)

Link to comment
Share on other sites

Ασε βλεπω τι κουταρα εχεις κανει και τρελενομαι που δεν ειχα παρει την προσφορα τοτε που ειχα βρει εδω Πολωνια!

Πολυ ωραιο μαν, congrats!! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now