Jim@kiS

Asus 7970 Cuii + Afterburner

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια αφου ειχα την μια ειπα να παρω αλλη μια να δω τη θα δω η πρωτη ειναι ακρετα καλο κομματι με ASIC 80.4% και ειχαμε τα 1200-1700 απο οτι θυμαμαι χωρις ρευμα (1112V) το default. Τωρα που μου ηρθε η δευτερη (πατατα τελειως) με ASIC 75.1% δεν ανεβαινει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! τα καλυτερα που εχω πιασει ειναι 1100-1575 με +20 και χωρις ρευμα! απο εκει και περα οσο ρευμα και να δωσω και full 1.3 δεν νιωθει! τελος πετρα! αυτο που θελω να ρωτησω τωρα επειδη οταν εχω και τις 2 απο catalyst 1080-1576 με +20 παιζουν κομπλε θελω να ξεκλειδωσω το afterburner ( παω στο command και βαζω /xcl) το θεμα ειναι οτι με αυτο μου ξεκλειδωνει στο beta 14 παντα μονο την μια καρτα! και η δευτερη δεν μπορει να πιασει τα ρολογια της δευτερη αφου ειναι κλειδωμενη! τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

οι καρτες παιζουν 29-31 idle 75-80 full το 1.3 ειναι το φουλ που μου δινει το burner.Με το οταν λες ταση εννοεις μονο το ρευμα? πως να δωσω πανω απο 1.3 ? παντα για αερα μιλαμε!

Link to comment
Share on other sites

οι καρτες παιζουν 29-31 idle 75-80 full το 1.3 ειναι το φουλ που μου δινει το burner.Με το οταν λες ταση εννοεις μονο το ρευμα? πως να δωσω πανω απο 1.3 ? παντα για αερα μιλαμε!

Δυστυχώς οι 7970 Cu II δεν αποδείχτηκαν και τέρατα overclocking. Επίσης όπως ανέφερε ο Στέλιος, δεν ακούνε γενικά στο ρεύμα από την στιγμή που η θερμοκρασία παραμένει σε θετικές τιμές. Θέλει να πει ότι χρειάζονται κρύο για να ανέβουν πολύ.

Εμένα πιο πολύ με παραξένεψε αυτό που είπες ότι το Afterburner σου ξεκλειδώνει μόνο την μία κάρτα. Για ποιο λόγο να συμβαίνει αυτό; Δοκίμασες άλλες εκδόσεις του;

Link to comment
Share on other sites

η official απο οτι θυμαμαι δεν διαβαζε τον driver και η betα μονο η 14 εκδοση ξεκληδωνοταν με το /xcl τωρα που εβαλα ssd και εκανα το φορματ βγηκε η 15 εκδοση και δεν με αφηνει καν να βαλω αυτην την εντολη!....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now