sofos1990

Sapphire HD 7750 Ultimate Silent Series Review: Η σιωπή είναι χρυσός

Recommended Posts

Ωραίο review παιδιά, μπράβο.

Έχω μια ερώτηση όμως.

Στο παιχνίδι F1 2011 στα 1920 x 1080 maxed out settings πιάνει average fps 41 ενώ στα 1280 x 1024 με 2x AA πιάνει average fps 39, κανονικά σε χαμηλότερη ανάλυση δεν έπρεπε να πιάνει περισσότερα fps;

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα για τα λεφτά που ζητάει και τις επιδόσεις που δίνει αξίζει με το παραπάνω.

Μεγάλο win από την AMD και Sapphire σε αυτό.

Τo review άψογο. Thumbs UP!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο παιχνίδι F1 2011 στα 1920 x 1080 maxed out settings πιάνει average fps 41 ενώ στα 1280 x 1024 με 2x AA πιάνει average fps 39, κανονικά σε χαμηλότερη ανάλυση δεν έπρεπε να πιάνει περισσότερα fps;

My fault!

Τα νούμερα σωστά είναι απλά βαλμένα με λάθος σειρά στο πρόγραμμα που φτιάχνω τα διαγράμματα :)

Το λογικό είναι αυτό που λες και έχεις δίκαιο. Αν δεις στα 1680 και στα 1920 τα FPS είναι ίδια. Αυτό γίνεται γιατί και οι 2 αναλύσεις είναι αναλύσεις που παίζει αρκετό ρόλο η κάρτα. Δυστυχώς είναι λίγο περίεργο και όταν έκανα τις μετρήσεις το είχα προσέξει και εγώ και έτρεξα 2-3 φορές παραπάνω αλλά συνεχώς έβγαινε το ίδιο.

Ευχαριστώ για τα σχόλια και συγγνώμη το λάθος :)

Link to comment
Share on other sites

Σοφοκλή πολύ καλό review αλλά έχω ορισμένες ενστάσεις

Είναι μια κάρτα γραφικών που στοχεύει να ικανοποιήσει τις προσδοκίες σας σε καθημερινές εργασίες ενός Η/Υ κάποιου mainstream χρήστη. Τι εννοούμε; Ιδανική περίπτωση για ένα HTPC! Άξια λύση για home office, multimedia και entertainment χρήσεις

1)130 ευρώ για home office, multimedia και entertainment χρήσεις ποιος θα τα δώσει όταν με τα ίδια λεφτά μπορεί να βρει μεταχειρισμένη λύση πολυυύ ανώτερη?

2) για αυτά κάνει και μια κάρτα των 70-80 ευρώ ή ένας Liano ή ακόμα και Intel HD 3000!

3) πιστεύω πως κάνει και για αξιοπρεπές gaming για τον mainstream gamer! προσωπική άποψη πάντα!

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και το ελαφρύ gaming στο entertainment, αλλιώς δεν αξίζει να δώσεις 130 ευρώ για κάρτα...παίρνεις μια με 20-40 ευρώ και είσαι άρχοντας :D

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία κάρτα, αν μπορείς να της ρίξεις λίγο το ρεύμα θα είναι μια χαρά!

Με τέτοιο efficiency που έχουν, τουλάχιστον οι Cape Verde, δεν χρειάζεται! Πραγματικά ήσυχη, δροσερή και χαμηλή κατανάλωση. Αρκετά τίμια λύση!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει που οι passive γίνονται δυνατότερες και ...passive! Θυμάστε παλιότερα κάτι 8600GT που ήταν ναι μεν "passive" αλλά "βάλε και ένα fanάκι να φυσάει μωρέ μην σου κολλάει..."

Μπράβο στο team :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now