Recommended Posts

Μπράβο ζαχο αν και από το κινητό Δεν κατάφερα να δω τα διαγράμματα τα κατάλαβα όλα από το κείμενο!με έτρωγε η τσέπη μου αυτές τις μέρες για 2 ssd 60gb σε raid και είχα σκοπό να σου κάνω και πμ να μου πεις την γνώμη σου Αλλά μάλλον με πρόλαβες με το review!ήμουν ανάμεσα στον vertex3,force gt και 520!υπάρχει ένα θέμα με την τιμή του όμως 60αρης 140 ευρώ ενώ ο ocz στα 100 και ρωτάω αν αξίζουν τα 80 παραπάνω.Εγώ πιστεύω πως ναι μόνο κ μόνο για την εγγύηση!μπράβο και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Ζαχος!

Ζαχο τι Ver Drivers χρησιμοποιησες?

Επισης στο Hdtune εμενα το Drive δεν μου εβγαζε τετοια νουμερα..(ηταν κολλημενα ολα στα 10Κ στο read) και σκευτικα οτι ισως να εχει bug το προγραμμα.

Μου ειχε βγαλλει την Π να παιξει χωρις Bsods..(Intel 520 Series 120G SSD random BSOD's - please help) βεβαια κατελληξα οτι ειναι θεμα Driver και οχι firmware.

με τους τελευταιους 11.1.0.1006 WHQL αλλα και με της M$ δεν εχει εμφανισει τπτ.

βαζω και εδω το reg αρχειο μηπως το χρειαστει καποιος για να κανει δοκιμες οταν του πεταει F4's BSODs σε SF.

[ATTACH]7269[/ATTACH]

GV_SF_tweaks.rar

GV_SF_tweaks.rar

Link to comment
Share on other sites

Ζακ πολύ full on review όπως πάντα! Μπράβο man :T:

To ssd θα πάει καλά, είναι τούμπανο σε επιδόσεις, έχει μεγάλη εγγύηση και για να λέμε την αλήθεια αρκετός κόσμος δεν έχει πρόβλημα να πληρώσει ένα μικρό premium για intel προϊόντα.

Και πάλι μπράβο ρε, τρελό momentum άντε ξεκινα τώρα με το Vertex 5 :D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Το drive εξέπληξε ευχάριστα με υποδειγματική λειτουργία και χωρίς προβλήματα.

@GV. drivers: 10.8.0.1003 και στις 2 εγκαταστάσεις, χωρίς καθόλου BSODs, με πάνω από 11-12 ώρες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Ζακ πολύ full on review όπως πάντα! Μπράβο man :T:

To ssd θα πάει καλά, είναι τούμπανο σε επιδόσεις, έχει μεγάλη εγγύηση και για να λέμε την αλήθεια αρκετός κόσμος δεν έχει πρόβλημα να πληρώσει ένα μικρό premium για intel προϊόντα.

Και πάλι μπράβο ρε, τρελό momentum άντε ξεκινα τώρα με το Vertex 5 :D

αλλη μια στα Ελληνικα αυτη τη φορα! :hehe:

Ωραιο review και ωραιος ο δισκος! 20? διαφορα δν ειναι τπτ για την εγγυηση, τις κορυφαιες επιδοσεις και το συνοδευτικο software που ειναι και μοναδικο!

Ενδιαφερον θα χει και ενα συγκριτικο στα νουμερα με τον HyperX που ειχε παρουσιαστει εδω (εκτος αν ηταν πιο μικρος εκεινος δν θυμαμαι)

Link to comment
Share on other sites

@GV. drivers: 10.8.0.1003 και στις 2 εγκαταστάσεις, χωρίς καθόλου BSODs, με πάνω από 11-12 ώρες χρήσης.

Zax δεν ξερω τι να πω..

Ειχα δοκιμασει και 10.8.0.1003 και 11.0.0.1032 και ετρωγα BSOD's 1 φορα την μερα σε διαστημα 1,5 βδομαδας κυριως οταν το PC εμενα Idle ή οταν ετρεχα το SSD Optimizer.Η εγκατασταση καθαρη .Δοξα τον θεο απαλαχτηκαμε.

Επισης μια φορα βλεπω τον δισκο γεματο..και λεω WTF?και τι να δω..απομειναρια απο το Optimizer.Οποτε κατι δεν πηγαινε καλα σιγουρα..

Capture-3.png

Απο ΟC δεν ηταν σιγουρα οι BSOD's γιατι γινοτανε και στα Default.

Τι να πεις..

Link to comment
Share on other sites

Firmware, εργοστασιακό (400i?). Μητρική; power settings;

Firmware ναι 400i υπαρχει αλλο?

Mobo Gigabyte P67 UD4 (εχω δοκιμασει οτι bios κυκλοφορει με updated intel rom,official κτλ)

Power Settings high performance δεν κανει διαφορα απο οτι φενετε..

εκανα και αυτο..AHCI Link Power Management - Enable HIPM and DIPM - Windows 7 Forums

Και πριν λιγο εφαγα και αλλη Bsod με τους καινουργιους drivers..

Βεβαια τα win ειναι κομμενα..αλλα ξερω τι εχω κανει ρε γμτ..δεν τα εχω πετσοκοψει δεν νομιζω να ειναι αυτο..grrrrrr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now