Recommended Posts

Λοιπον κατευθειαν στο θεμα.Τις τελευταιες μερες ειχα κατι θεματακια με κατι κολληματακια κ κατι bsod..

Την ψιλιαστηκα για σκληρο δισκο..

Στο ssd life και intel toolbox ολα κομπλε κανενα σημαδι οτι κατι δεν πηγαινε καλα..

Σημερα ενω επαιζα batman κανει reboot μονο του και κατα την διαρκεια του post μου βγαζει SMART capable and Status BAD στο sata που εχω τον ssd.(καλως τα παιδια λεω..)

Κανω checkdisk,το περναει αλλα δεν μπορει να μπει στα windows γιατι ελειπε ενα αρχειο.

Safe mode δεν μπαινει.

Λεω θα κανω φορματ να δουμε τι παιζει..και πανω στο install ξερω γω εξαφανιζεται ο ssd(αφου με ειχε προιδοποιησει οτι δεν μπορω να κανω φορματ στον ssd γιατι εχει προβλημα)

that's it?

rip?

Kαποιος με αναλογο προβλημα στο παρελθον?

Ετσι για δοκιμη θα τον βαλω στο 2ο μηχανημα..

Δευτερα με κοβω για rma(αγορασμενος στα 198 ευρω)..

Link to comment
Share on other sites

thanks για την βοηθεια, αλλα φιλαρακι το πισι με αυτο τον δισκο πανω ειναι νεκρο..

Στο δευτερο μηχανακι που τον δοκιμασα..τον εκανα φορματ κανονικα αλλα μετα αρχισανε τα errors..

Δεν προλαβα να το ψαξω πολυ αλλα το ssd toolbox στα xp δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπαινει..

Δευτερα παω Πλαισιο για vertex 3/agility 3..

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηραν απο το Πλαισιο και μου ειπαν οτι μου κοψαν πιστωτικο στην αρχικη τιμη που ειχα παρει τον postville.

Απο την στιγμη που δεν εχουν τον sammy 830, παω για Vertex 3 120gb..

Πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη..ετσι?

Ολα αυτα στο Πλαισιο Καλαμαριας..:T:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον vertex 3 last year..

Απο το καταστημα εδω μου τον αλλαξανε με agility 3 αλλα μου το ειπαν μεσω τηλ..κ μετα με ξαναπαιρνουν και λενε ακυρο και οτι τα κεντρικα κατω στην Αθηνα θα χρειαστουν τον δισκο για να ερθουν σε επαφη με intel για αντικατασταση η επισκευη..

Λεω ρε παιδια τι να επισκευασετε,ο δισκος ειναι νεκρος..και περα απο αυτο τους λεω ποιος μου λεει οτι δεν θα το ξανακανει ο συγκεκριμενος δισκος?

Χωρια οι μερες που θα παρει η ολη διαδικασια..

damn τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου είπαν να δώσεις τον δίσκο πίσω για να τον κάνουν RMA στην Intel και να περιμένεις τον καινούριο που θα έρθει; Κι αν κάνει 1 βδομάδα εσύ θα μείνεις χωρίς PC;

Εξήγησέ τους ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται γιατί τον υπολογιστή τον χρειάζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ? Θα καταλαβουν νομιζεις αν προσπαθησει να τους εξηγησει ?? Φιλος μου περιμενει απο τον Οκτωβρη RMA μιας Asus X58 ....:hehe:

Η πολιτικη του Πλαισιου στον τομεα του service (Υστερα απο το θεμα ποικιλιας & διαθεσιμοτητας) , δυστυχως, παει απο το κακο στο χειροτερο.

Στελνουν τα περισσοτερα πραγματα στο εξωτερικο. CPU's , VGA's , SSD's ...

Οταν εμεις αγοραζαμε ... οι αποδειξεις εγραφαν "Εγγυηση Πλαισιο" . Οχι "εγγυηση κατασκευαστη" ή αντιπροσωπειας . Επισκευη ή αλλαγη προιοντως μεσα σε 1-2 εργασιμες ημερες .

Πλεον ,μια καρτα γραφικων να σου χαλασει πχ 7970 ή 680 ... και η πολιτικη ειναι να παει στο εξωτερικο .

Μεινε εσυ ενα μηνα χωρις PC , επειδη διαλεξες Πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε απολυτο δικιο Γιωργο και Στελιο.

Τους τα ειπα ολα αυτα...αφηστε που λογω Πασχα πιστευω οτι η αντικατασταση θα τραβηξει πολυ..μακαρι να κανω λαθος..

Μιλησα και με τον υπευθυνο κ λεει δεν μπορουμε να κανουμε κατι εκτος απο το να στειλουμε τον δισκο στα κεντρικα αφου τον ζητησαν, και να γινει η αντικατασταση με καποιον αλλον..

Εχω ξενερωσει απιστευτα..

Σας ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρελαβα το πρωι τον καινουργιο postville...η αντικατασταση εγινε στην intel..η μλκα ηταν οτι η συσκευασια που τους ειχα παει ηταν retail κ μου επεστρεψαν τον καινουργιο σε bulk...τεσπα μου δωσαν κ ενα bracket αφου τους εκραψα λιγο..

Μια βδομαδα και κατι μερες εκανε δλδ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now