mofori

50-55ºC while gaming

Recommended Posts

καλησπερα,

οπως λεει κ ο τιτλος η καρτα μου (450 GTS) πιανει τις παραπανω θερμοκρασιες οταν παιζω παιχνιδια. ειναι πολυ? θα την παλεψει το καλοκαίρι?

Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και ο συνάδελφος ^^ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, το καλοκαίρι ίσως δεις και 70, αλλά και πάλι θα είσαι πολύ άνετος. Φτιάξε ένα fan profile με το MSI AfterBurner.

Link to comment
Share on other sites

thnx μαγκες.

παντως απ'οταν αλλαξα κουτι (ειχα αυτο του avatar μου) ανεβηκε 4-5 βαθμους η θερμοκρασια σε gpu k cpu. τωρα εχω το raider.

Link to comment
Share on other sites

οι ιδιοι ειναι οι ανεμιστηρες αλλα εκτος απο εναν 220αρη που ειχα στο παραθυρο και βαραγε απευθειας.

Εεε ναι... you got your answer :)

Πάντως μην σε αγχώνει καθόλου το +2 +3 στην κάρτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 80αρια εχω δει σε καρτες το καλοκαιρι μετα απο πολυ καψιμο σε παιχνιδια και δεν με ανηχυσαν καθολου , δεν θα επρεπε να ανησυχουν ουτε εσενα αυτες οι θερμοκρασιες

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε ένα fan profile με το MSI AfterBurner.

εφτιαξα ενα προφιλ.

αν κλικαρω το "apply overclocking at system start-up" θα ξεκιναει παντα με το προφιλ(κ τις ρυθμίσεις) που εφτιαξα?

το προγραμμα τρεχει παντα στο background?

αν δεν τρεχει το προγραμμα ολη η λειτουργια της καρτας γυρναει στις default ρυθμισεις?

ειμαι αρχαριος στο προγραμμα αυτο . σορυ για το πριξιμο :P

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες ;)

Αν το έχεις applied και το afterburner στο background θα κάνει αυτό κουμάντο. Αλλιώς η κάρτα θα γυρνάει το fan profile στο εργοστασιακό της ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now