tasos9

H60 για τον 2500k

Recommended Posts

Χαιρετώ όλη την παρέα. Είμαι στη διαδικασία αγοράς ψύκτρας μιας και η stock είναι απελπιστική ακόμα και στο Νευροκόπι. Σκέφτομαι να πάω σε H60. Μετά από μια αναζήτηση σε διάφορες ιστοσελίδες δεν ξετρελεθηκα κιόλας. Παρόλα αυτά, σε συνδυασμό με το κουτί και την σχετικά χαμηλή θερμοκρασία δωματίου τα πράγματα θα είναι μάλλον καλύτερα. Το χρηματικό όριο είναι περιπου 80-90 και προς τα κάτω. Για μια δεύτερη γνώμη λοιπόν, σας ακούω...

Link to comment
Share on other sites

Νερό, αέρας δεν έχει σημασία. Θελω μια αξιοπρεπή λύση όχι πολύ ακριβή. Η H80 ξεφεύγει αλλά το σκέφτομαι αν τα αξίζει πραγματικά, δεν χρειάζεται και έξτρα ανεμιστήρας (την κολλάω όπως είναι στον 14αρη του HAF). Επειδή ακόμα και με τους περιορισμούς της stock είδα τις δυνατότητες o/c του επεξεργαστή μου. Θέλω και το κάτι παραπάνω σε περίπτωση benching.

Edit: Λάθος διατύπωση πριν, ενδιαφέρομαι και για νερό και για αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω τις τιμές αυτή την στιγμή, πρώτη επιλογή -> eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

και ακολούθως

http://www.ntl.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=107&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=509&lang=el

και

eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

προσωπικά, λόγω της τιμής θα έπαιρνα την πρώτη :)

Link to comment
Share on other sites

Edit: H Silver arrow είναι τόσο καλή? Το eworld πόσο αξιόπιστο κατάστημα είναι? Με τα μεταφορικά θα μου βγει 73?. Στο e-shop την έχει 80...

Link to comment
Share on other sites

Μία ή άλλη 5-6ευρώ για μεταφορικά δεν μπορείς να τα γλυτώσεις νομίζω. Αλλιώς ψάξε τοπικά στην Δράμα - δεν γνωρίζω όμως ποιες από τις παραπάνω και σε τι τιμές, θα βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Στην δράμα δεν υπάρχει τίποτα. Μόνο το e-shop που έχει κατάστημα και δεν χρειάζονται τα μεταφορικά. Τώρα στο e-shop την έχει 80. Αυτή παίρνει και τρίτο ανεμιστήρα? Αν κάνω την παραγγελία από το eworld μπορώ να πάρω και ένα τρίτο ανεμιστήρα και όλα μια χαρά. Βέβαια ποσό αξιόπιστο κατάστημα είναι το eworld? Ένας γνωστός παλιότερα παρήγγειλε cathode lights νομίζω και έκαναν 1 μήνα να έρθουν (Στη Θεσσαλονίκη αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε τον ιδιοκτητη του eworld να κοβει βολτες εδω, οτι απορια εχεις μπορεις να την ποσταρεις στο σχετικο νημα :)

http://www.hwbox.gr/katastimata/16247-agores-apo-eworld.html

ps. αν και δεν νομιζω οτι ο ανθρωπος μπηκε εδω για να το κανουμε FAQ ;)

Link to comment
Share on other sites

-Παίρνει και τρίτο αλλά δεν πρόκειτε να δεις διαφορές που να τον δικαιολογούν.

-Το eworld είναι αξιόπιστο και αυτή την στιγμή αν υπάρχει ένα σίγουρο χαρτί στο θέμα των μεγάλων καθυστερήσεων μάλλον αυτό είναι το e-shop μίας και το 90% των πραγμάτων που έχει listed είναι "κατόπιν παραγγελίας"...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now