crio

z77 asrock

Recommended Posts

Προς τους πιο "ψαγμένους" του ΒΟΧ....

Τι έχετε ακούσε για τη σειρά Ζ77 της Asrock....Έβλεπα τιμές σήμερα και είναι απίθανες.224 η Fatal1ty Pro δλδ η πιο τούμπανο?Και στο FB βλέπω απίθανα νούμερα...Αξίζει?

H prorformance ME THN Professional τι διαφορές έχουν?

Link to comment
Share on other sites

Προς τους πιο "ψαγμένους" του ΒΟΧ....

Τι έχετε ακούσε για τη σειρά Ζ77 της Asrock....Έβλεπα τιμές σήμερα και είναι απίθανες.224 η Fatal1ty Pro δλδ η πιο τούμπανο?Και στο FB βλέπω απίθανα νούμερα...Αξίζει?

H prorformance ME THN Professional τι διαφορές έχουν?

Ρε συ Χρηστάρα, την θέλεις για overclocking καθαρά ή για generic χρήση και ένα σεβαστό oc?

Εάν την θέλεις για hardcore OC, ψάξε πάρε ASUS. Δεν πιάνονται οι άτιμες.

Εάν την θέλεις για ένα καλό OC, για 24/7 και generic use, πάρε την φθηνότερη που σε καλύπτουν οι δυνατότητες της. Έτσι και αλλιώς, το OC στις ημέρες μας έχει γίνει αστείο και πανέυκολο.

Σε κάλυψα? :P

Link to comment
Share on other sites

ξεχνας την formula.θα βγει μαζι με τους ivy τελος του μηνα απ'οσο γνωριζω.

Δεν την ξεχνώ :P

Αλλά σε θέμα τιμής/ απόδοσης γι' αυτό που θέλει crio δεν παίζει κάτι καλύτερο από την Gene :D

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως μεταξύ τους δεν θα έχουν τρομερές διαφορές. Την μικρή την έχω ήδη στα χέρια μου οπότε ευελπιστώ σύντομα να δείτε review της. Την formula εύχομαι να μας την στείλουν για να δούμε διαφορές :)

Link to comment
Share on other sites

πάμε άλλη μία τι πιστεύεται για την TUF Z77? να την πάρω ή όχι γιατί βρίσκω πάρα πολλές..

Gigabyte GA-Z77X-UD5H

Asus P8Z77-V DELUXE

Asus P8Z77-V PRO

Asus P8Z77-V

MSI Z77A-GD65

και θέλω να το συγουρέψω

Link to comment
Share on other sites

Τι πιστέυουμε για την TUF? Δεν πιστέυουμε, δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.

Σίγουρα το look της έιναι μοναδικό. Σίγουρα είναι πιο κρύα απο τις υπόλοιπες.

Για το Overclocking Potential της, δεν ξέρω...μπορεί να έιναι και το πιο χάλια απο όλες

τις άλλες γιατί δεν την έχουν για τέτοια μητρική :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως για τις GB διαβαζω οτι δεν εχουν τα προβληματα που εχουν στα P67-Z68.

Εγω σκευτομαι σοβαρα για UD5H..βγαζουν πολυ συχνα BIOS και εχουν και ορεξη να ασχοληθούνε.Δεν είναι σαν τις ASUS.Μιλαω παντα για 24/7 συστημα και λιγο benching.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για τις GB διαβαζω οτι δεν εχουν τα προβληματα που εχουν στα P67-Z68.

Εγω σκευτομαι σοβαρα για UD5H..βγαζουν πολυ συχνα BIOS και εχουν και ορεξη να ασχοληθούνε.Δεν είναι σαν τις ASUS.Μιλαω παντα για 24/7 συστημα και λιγο benching.

Μια απο τα ιδια. Σκεφτομαι για την UD5 γιατι σε reviews δειχνει πολυ ανωτερη απο τις προηγουμενες (P67-Z68), με ανανεωμενο bios.

Απο την αλλη αν τελικα παω σε κατι πιο low budget θα προτιμησω Asrock Z77 Extreme4 γιατι για τα λεφτα δειχνει υπερκομπλε. Βεβαια περιμενουμε να δουμε και κανα review με IB πανω γιατι θα ειναι ξενερωμα να εχεις CPU για 4,5-5Ghz και να σε κοβει το mobo.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως τα Ivy δεν θα κλοκάρουν στον αέρα για 24/7 όπως οι Sandy. Θα είναι κατά μέσο όρο περίπου 100-200 Mhz λιγότερα αλλά καθόλου σημασία δεν έχει αυτό γιατί ακόμα και με αυτά τα MHz θα έχουν καλύτερο performance!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως τα Ivy δεν θα κλοκάρουν στον αέρα για 24/7 όπως οι Sandy. Θα είναι κατά μέσο όρο περίπου 100-200 Mhz λιγότερα αλλά καθόλου σημασία δεν έχει αυτό γιατί ακόμα και με αυτά τα MHz θα έχουν καλύτερο performance!

To perfomance clock to clock είναι στο 5-10% max υπέρ των IB και οι θερμοκρασίες στο +10-20c όμως... Οι IB δείχνουν να είναι τσιπάκια για extreme overclockers.

Link to comment
Share on other sites

To perfomance clock to clock είναι στο 5-10% max υπέρ των IB και οι θερμοκρασίες στο +10-20c όμως... Οι IB δείχνουν να είναι τσιπάκια για extreme overclockers.

Άμα κάνεις 12 ώρες υπομονή θα δεις πόση είναι ακριβώς η διαφορά και σε τι είναι καλύτερος ο Ivy :)

Stay tuned :D

Link to comment
Share on other sites

Σαν τις μητρικες Rog δεν έχει. Όμως σε mid-range κατηγορια η Αsrock z77 extreme 4 κυριαρχει και βγάζει knockout διάφορα μοντέλα των 200 ευρώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now