Picard

Οθόνη AOC

Recommended Posts

Σκεφτομαι να αγορασω αυτη την οθονη AOC Europe - TFT LCD Monitors and TV : MONITORS αλλα δε ξερω πολλα γι αυτη την εταιρια,αξιζει να την παρω??? αν και δεν εχει HDMI εχει καλη τιμη(120?) και πανω κατω καλα χαρακτηριστικα,βασικα μ'αρεσει πιο πολυ το σχεδιο επειδη ειναι λεπτη και οι υποδοχες ειναι στη βαση κι οχι πανω στην οθονη,ακουω αποψεις...

Link to comment
Share on other sites

OMG

υπαρχει ακομα η AOC? :hehe:

φιλε μου τι budget εχεις να δουμε μηπως και βρεις κατι καλυτερο

μεχρι 150? μπορω να διαθεσω,δεν ειναι καλες οι AOC???

Link to comment
Share on other sites

Ξερω γω, αν στα 120 υπαρχει η AOC και στα 150 βρισκεις μια πιο καλη, ποια θα πάρεις?

Οθονη ειναι, μια φορα θα την παρεις :D

Για viewsonic τι αποψη εχεις???

Link to comment
Share on other sites

μην παρεις χωρις hdmi θυρα, θα το μετανιωσεις σίγουρα

ωραια,γι αυτην εδω τι λετε??? Philips - Οθόνη LED E-line 54,6 εκ. (21,5") - 227E3LPHSU/00 - Οθόνες LCD για το σπίτι - Οθόνες - Προϊόντα Η/Υ και τηλεφωνικές συσκευές τιμη 144? απο e-shop.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις μια υπερβαση και να πας για αυτήν? Dell UltraSharp U2312HM | Skroutz.gr

Mε 8ms αποκριση και contrast 2εκ ειναι καλη οθονη???

εχω μια Eizo P1700 την εχω απο το 2006,δε μου βγαλε τιποτα,αξιοπιστες οθονες αλλα εχουν μαπα απεικονιση χρωματων,νομιζω παλιοτερα σε CRT βγαζανε πιο αποδοτικες οθονες,το συγκεκριμενο μοντελο μου βγαζει πολλα συννεφα και θαμπαδες σε παιχνιδια και ταινιες γι αυτο θελω να την αλλαξω επειδη δεν υποστηριζει πολλα χρωματα,ωστοσο για απλη χρηση ειναι καλη,γι αυτο τωρα θελω μια καλη LED εστω με αυτα τα λεφτα,να χει ετσι καλη απεικονιση...ακουω πολυ για DELL τωρα τελευταια αλλα δεν ειδα μεγαλη ποικιλια στα διαφορα e-shops στο ιντερνετ,γιατι τετοιο κολλημα με αυτη την εταιρια???

Link to comment
Share on other sites

Mε 8ms αποκριση και contrast 2εκ ειναι καλη οθονη???

εχω μια Eizo P1700 την εχω απο το 2006,δε μου βγαλε τιποτα,αξιοπιστες οθονες αλλα εχουν μαπα απεικονιση χρωματων,νομιζω παλιοτερα σε CRT βγαζανε πιο αποδοτικες οθονες,το συγκεκριμενο μοντελο μου βγαζει πολλα συννεφα και θαμπαδες σε παιχνιδια και ταινιες γι αυτο θελω να την αλλαξω επειδη δεν υποστηριζει πολλα χρωματα,ωστοσο για απλη χρηση ειναι καλη,γι αυτο τωρα θελω μια καλη LED εστω με αυτα τα λεφτα,να χει ετσι καλη απεικονιση...ακουω πολυ για DELL τωρα τελευταια αλλα δεν ειδα μεγαλη ποικιλια στα διαφορα e-shops στο ιντερνετ,γιατι τετοιο κολλημα με αυτη την εταιρια???

Τι σημασία έχει το contrast και ο χρόνος απόκρισης, όταν η μία οθόνη έχει TN και η άλλη IPS panel? ;) Αφήνεις απέξω το βασικότερο στοιχείο κατά την διαδικασία επιλογής μιας οθόνης. Πολύ απλά τα χρώματα που θα σου δώσει μια IPS δεν μπορεί να στα δώσει καμία άλλη.

Check here να δεις τις εντυπώσεις μου από την U2311H! http://www.hwbox.gr/othones/13249-kainouria-othoni-dell-u2311-etsi.html

Φαντάσου τώρα ότι η U2312 που σου πρότεινε ο junior έχει και λυχνίες LED οπότε το panel φωτίζεται πολύ πολύ καλύτερα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι ξερετε παραπανω απο μενα,τα συγκεκριμενα μοντελα θα τα εχω υποψη μου,επειδη οι περισσοτεροι κατασκευαστες δε γραφουν τον τυπο της οθονης υπαρχει καποιος συγκεντρωτικος πινακας με τα panels των οθονων για να μπορω να εχω μια εικονα???

Link to comment
Share on other sites

Νοpe :/

Απλά να ξέρεις ότι υπάρχουν ουσιαστικά τρία βασικά είδη panels: TN, PVA & IPS. Κάνε ένα search στο Internet και θα καταλάβεις αμέσως που διαφέρουν και για ποιο λόγο υπάρχει καθ' ένα απ' αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω αυτη την οθονη AOC Europe - TFT LCD Monitors and TV : MONITORS αλλα δε ξερω πολλα γι αυτη την εταιρια,αξιζει να την παρω??? αν και δεν εχει HDMI εχει καλη τιμη(120?) και πανω κατω καλα χαρακτηριστικα,βασικα μ'αρεσει πιο πολυ το σχεδιο επειδη ειναι λεπτη και οι υποδοχες ειναι στη βαση κι οχι πανω στην οθονη,ακουω αποψεις...

το μόνιτορ της AOC είναι αρκετά καλό, το εχω δουλέωει καιρό. Εγώ έχω την LG-W2361V και μου φαίνεται καλύτερη η AOC. Μια χαρά μάρκα είναι imo.

Link to comment
Share on other sites

το μόνιτορ της AOC είναι αρκετά καλό, το εχω δουλέωει καιρό. Εγώ έχω την LG-W2361V και μου φαίνεται καλύτερη η AOC. Μια χαρά μάρκα είναι imo.

Για να ειναι τοσο φτηνη πρεπει να ειναι TN,λεω να περιμενω λιγακι και να σκασω μεγαλυτερο μπατζεντ για οθονη πιο μετα,μπορει να χτυπησω και καμια EIZO γιατι ειναι αθανατες......

Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου αξιζει και με το παραπανω.

η LG μπορει να μη βγαζει τις καλυτερες οθονες του κοσμου αλλα ειναι αξιοπιστες , αξιζουν τα λεφτά τους , η ιδια η εταιρεια εχει φοβερο σερβις , ειναι στυλατες και εγγυηση 0 pixels.

τι άλλο θες?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now