GoriLLakoS

Gigabyte Z77 Mobos. Τι σας αρέσει και τι όχι?

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Σε μια προσπάθεια μας να δώσουμε feedback στην Gigabyte για το τι αρέσει και τι όχι στα μέλη μας σχετικά με τις Z77 που έχουν φτιάξει, θα ήθελα ο καθένας να γράψει σοβαρά τι του αρέσει, τι δεν του αρέσει ή τι θα ήθελε να δεί στις μητρικές αυτές.

Για του λόγου το αληθές ή για όσους δεν ξέρουν/γνωρίζουν η Gigabyte έχει βγάλει 12 μητρικές μέχρι τώρα με Z77 Chipset και είναι χωρισμένες κάπως έτσι.

G1.Killer Series

G1.Sniper 3

G1.Sniper M3

UD5 Series

GA-Z77X-UD5H-WB WIFI Από 222?

GA-Z77X-UD5H Από 215?

UD3 Series

GA-Z77X-UD3H-WB WIFI ||HwBox Review

GA-Z77X-UD3H Από 146?

D3 Series

GA-Z77P-D3

GA-Z77MX-D3H Από 119?

GA-Z77-DS3H Από 105?

GA-Z77X-D3H Από 146?

GA-Z77M-D3H Από 93?

GA-Z77-D3H Από 112?

Γράψτε κόσμια τις παρατηρήσεις σας παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο bios support για overclocking γιατι μια ud4 p67 που επεσε στα χερια μας(εμενα και του Τιμου)μας εβγαλε την πιστη...μια επαιρνε τα ρολογια και benchaριζε οση ωρη ηθελες και μετα δεν ποσταρε με την καμια,ξανα αλλαζαμε το bios με το ιδιο,παιζαμε και μετα παλι τα ιδια...Μεχρι που πηρε Asus και με τα ιδια settings ολα κομπλε...Αυτα!Τωρα απο αυτες που εδειξες UD5H & UD3H μου αρεσει το μαυρο χρωμα τι να κανω?UD4 δεν...?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει για να εκφέρω γνώμη αλλά απ'ότι έμαθα κάποιες έχουνε το κλασικό max ov 1.89V όπως οι P55 που μου τη σπάει πολύ....Τουλάχιστον ας βάλουνε μια επιλογή όπως η άλλες εταιρίες για extreme OV.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσουν οι τιμες και οσο πιο κατω πηγαινουνε ειναι ακομα καλυτερα αλλα δεν θα επαιρνα ποτε εξαιτιας των προβληματων που εχουν τα bios.μια φορα εχω παιξει με gb και δεν ξαναπαιζω με τα σκαλωματα που τρωει.bios support λοιπον και καποιο μοντελο να ανταγωνιστει την gene θελω να δω.

Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολο BIOS. Γιατί να είναι ανάγκη για να βάλεις timings στις μνήμες να πρέπει να τα σετάρεις τα timings τόσες φορές όσες και τα κανάλια του mobo;

Επιτέλους ας ξεχωρίσει η GBT ποια είναι η mainstream σειρά, ποια η ocing σειρά και ποια η gaming. Δεν είναι δυνατόν η UD3H να έχει Power On/Off κουμπάκι και η Sniper M3 να μην έχει!

Να φτιάξουν το θέμα με τα USB ports τους. Δεν είναι δυνατόν να μην αναγνωρίζονται αν ο δίσκος δεν έχει φορμαριστεί πάνω σε GBT mobo.

Link to comment
Share on other sites

"Δουλίτσα στο BIOS" και από μένα... εκεί πάσχουν, είναι νωπές ακόμα οι εντυπώσεις μου από την μικρή gigabyte 990xa-ud3 τους, που ανάθεμα και αν μπορούσε να κάνει compensation στο Vcore... Δηλαδή τέτοιο πράμα, είτε φταίει το hw είτε φταίει το BIOS, δεν το βγάζεις στην αγορά :/

Link to comment
Share on other sites

"Δουλίτσα στο BIOS" και από μένα... εκεί πάσχουν, είναι νωπές ακόμα οι εντυπώσεις μου από την μικρή gigabyte 990xa-ud3 τους, που ανάθεμα και αν μπορούσε να κάνει compensation στο Vcore... Δηλαδή τέτοιο πράμα, είτε φταίει το hw είτε φταίει το BIOS, δεν το βγάζεις στην αγορά :/

Διαβάζω ότι τo έχουν διορθώσει κατά πολύ στο Ζ77 το bios τους. Μένει να το δούμε και στην πράξη αυτοπροσώπως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now