Yoshi

Εκλογές 2012

Εκλογές 2012  

29 members have voted

  1. 1. Εκλογές 2012

    • ΠΑΣΟΚ
      3
    • ΝΔ
      2
    • ΚΚΕ
      1
    • ΣΥΡΙΖΑ
      6
    • ΛΑΟΣ
      0
    • Δημοκρατική Συμμαχία
      0
    • Κοινωνική Συμφωνία
      0
    • Ανεξάρτητοι Έλληνες
      7
    • Δημοκρατική Αριστερά
      3
    • Οικολόγοι Πράσινοι
      7


Recommended Posts

Εγώ δεν έχω αποφασίσει τι θα ψηφίσω, αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι ο πατέρας μου και η μάνα μου μετά από τόσα χρόνια που ψήφιζαν το ίδιο κόμμα(διαφορετικό μεταξύ τους :P) φέτος δεν θα τα ψηφίσουν. Εμένα αυτό μου δείχνει ότι ακόμα και η γερουσία μάλλον άρχισε να παίρνει μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ με την σειρά μου σαν ποιο μεγάλο παιδάκι θεωρώ πως αυτές οι εκλογές ίσως είναι και οι καθοριστικότερες μετά την μεταπολίτευση, δεν λέω πως θα αλλάξει κάτι ριζικά (άλλωστε θέλει πολύ χρόνο για να αλλάξει ένα πολιτικό σύστημα) αλλά είναι μια αρχή.

η τραγική ειρωνεία της υπόθεσης είναι ότι ακούω γύρω μου συνέχεια ανθρώπους να διαμαρτύρονται για την κατάσταση που οι ίδιοι ψήφιζαν και κάλυπταν τόσα χρόνια και μετά από πολύ κλάμα πάλι τα ίδια θα ψηφίσουν. η αποχή και το λευκό δεν θα πιστεύω πως είναι λύση, είναι σαν να μην ξέρεις τι γίνεται η να μην σε νοιάζει τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες την Χρυση Αυγη...

IDD!

Πραγματικά.. υπάρχουν άνθρωποι που θα ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ/ΝΔ? Βασικά ναι υπάρχουν και το ξέρω.. αλλά είναι members του Forum? Είναι ανάμεσα μας? Ποιοι είναι να τους δείξω και με τους 2 δείκτες που μου χάρισε ο θεός και να βροντοφωνάξω.. "ΑΥΤΟΙ είναι που μας γ@μισαν την ζωή!"

Τελικά όντως είμαστε το χειρότερο πλάσμα πάνω σε αυτόν τον πλανήτη!

Edit: Τώρα είδα ότι ο Bill λέει ότι θα ψηφίσει ΠΑΣΟΚ. Έλα.. πες αλήθεια.. δεν σε νοιάζει όποιος και αν βγει γιατί φεύγεις για Αμερική και αποφάσισες να ψηφίσεις ότι χειρότερο παίζει έτσι για να μας την σπάσεις.. :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο..

Ποιοι είναι να τους δείξω και με τους 2 δείκτες που μου χάρισε ο θεός και να βροντοφωνάξω.. "ΑΥΤΟΙ είναι που μας γ@μισαν την ζωή!"

Αυτό όμως θα γίνει μόνο αν καταφέρω να κρατήσω τα υπόλοιπα 8 δάχτυλα των χεριών μου που θα θέλουν να μπουν και αυτά στο παιχνίδι για να δείξουν λίγο καλύτερα τα συναισθήματα μου για τους ανθρώπους που απλά δεν βάζουν μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι ο ένας από τους 4.

Τι έλεγες λοιπόν ότι θα κάνεις ?

Βασίλη μάλλον κάνεις πλάκα και δεν το έχουν καταλάβει οι άλλοι. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να πιστεύω ότι κάνει πλάκα (GOD Please!) αλλά όπως και να έχει.. δεν μιλάω συγκεκριμένα για τον Βασίλη (ούτως ή άλλως είμαι 1000% σίγουρος ότι ψηφίζει ΝΔ :D) μιλάω γενικά για αυτούς που θα κάνουν το ίδιο λάθος που έκαναν επί χρόνια οι πατεράδες/μανάδες/παππουδογιαγιάδες μας.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι κυρίως οι:

45+ που την έχουνε δει κόμμα=ομάδα

οι νέοι "φοιτητές" - κομματόσκυλα στις σχολές

Πάρτε τους την ταυτότητα ή κλείστε τους μέσα :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω ακουσει πολλους οτι θα ψηφισουν τσιπρα/καμμενο/χρυση αυγη/ακυρο(αλλα δεν με πειθει το ακυρο , κερδιζουμε κατι με το ακυρο??) . Αυτα τωρα για εμενα 1 απο αυτα παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ψηφήσω αυτούς που θα κάνουν το λιγότερο κακό.

Γιατί ? Χόρτασα πια με την αναπτύξει, φτάνει δεν θέλω περισσότερο.

Δεν θέλω να λένε έχουμε την λύση και να μην ξέρουν την τύφλα τους.

( Το λέω για όλα τα κόμματα)

Δεν θέλω να λένε όχι εμείς αυτή τα έκανα. Λες και αυτοί δεν ήταν εδώ!

Δεν θέλω πια άτομα που το παίζουν ότι νιώθουν τα προβλήματα του κόσμου και πονούν ! μαζί του, να έχουν μισθούς 3000 ? ++

Δεν θέλω πια τα οικογενειακά τζάκια, φτάνει πια.

Δεν θέλω να υπάρχει πολιτικοί ασυλία.

Δεν θέλω ηθοποιούς, τραγουδιστές, αθλητές, δημοσιογράφους και ότι άσχετο υπάρχει (με την πολιτικοί) στην εξουσία.

Δεν θέλω συνδικαλιστές που το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα γίνουν πολιτικοί

και μετά να κόβουν συντάξεις και μισθούς.

Δεν θέλω να το παίζουν μάγκες στην Ελλάδα, και όταν πηγαίνουν έξω να είναι κότες και καρπαζο εισπράκτορες.

Αυτός είναι ο λόγος που λέω το ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

η αναπτυξη στο μυαλο σου Dinos111 πιθανως εχει δαιμονοποιηθεί διότι την παίρνει ο κάθε άχρηστος πολιτικός και την πιπλάει, "χαλωντας" την

δέν είναι κακή η λέξη, ούτε αυτό που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αντιπροσωπεύει, αλλα κακοι ειναι αυτοι που την χρησιμοποιουνε στη θεση καποιας αλλης ενοιας.

πχ αναπτυξη καποιος μπορει να θεωρει τις περισσοτερες δουλειες, καποιος αλλος τις περισσοτερες δουλειες και το κοψιμο ολων των μισθων. σε πρωτη φαση αυτοι οι 2 συμφωνουνε (περισσοτερες δουλειες), σε 2η φαση στη φορανε και σου λενε αναπτυξη κυριε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω ακουσει πολλους οτι θα ψηφισουν τσιπρα/καμμενο/χρυση αυγη/ακυρο(αλλα δεν με πειθει το ακυρο , κερδιζουμε κατι με το ακυρο??) . Αυτα τωρα για εμενα 1 απο αυτα παιζει.

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ???? τέτοια Ελλάδα ονειρεύονται?

Link to comment
Share on other sites

καλά αυτο με την χρυση αυγή παρα εγινε να πούμε....ειμαστε το ακρων ρε παιδί μου μια χρυσή τομή δεν μπορούμε να βρούμε και να σκεφτουμε λογικά, ή τέρμα απο την μια ή τερμα απο την άλλη...το έχουμε αυτο και το εχουμε αποδείξει κιόλας :P

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που σκέφτονται να ψηφίσουν χρυσή αυγή, γιατί όμως.. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους μετανάστες ή λαθρομετανάστες ούτε πιστεύω ότι μπορούν να προσφέρουν κάτι ουσιώδες, απλά στην προσπάθεια μου να βρω ένα κόμμα που δεν έχει προοπτικές "συνεργασίας" με κάποιο από τα "μεγάλα" κόμματα το μόνο που κατάφερα να σκεφτώ ήταν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που σκέφτονται να ψηφίσουν χρυσή αυγή, γιατί όμως.. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους μετανάστες ή λαθρομετανάστες ούτε πιστεύω ότι μπορούν να προσφέρουν κάτι ουσιώδες, απλά στην προσπάθεια μου να βρω ένα κόμμα που δεν έχει προοπτικές "συνεργασίας" με κάποιο από τα "μεγάλα" κόμματα το μόνο που κατάφερα να σκεφτώ ήταν αυτό.

Bonus το ότι μόνο αυτοί μπορεί να ξεκινήσουνε κανά κλωτσομπουνιδοεπισόδειο στην βουλή :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι κακή η αναπτύξει, απλά δεν ΥΠΑΡΧΕΙ.

και άμα δεν υπάρξει, δυστυχώς θα βουλιάζουμε όλο και περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

και άμα δεν υπάρξει, δυστυχώς θα βουλιάζουμε όλο και περισσότερο.

Ακριβως!

Εγω σκεφτομαι και δεν εχω καταληξει πιο κομμα να ψηφισω... πραγματικα... δεν εχουν προτασεις ολοι ειναι αντιθετοι στους μνημονιακους!

Ετσι μου ρχεται να παω να το ριξω στον Bodybuilder!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now