Recommended Posts

Λοιπον εχω ενα budget περιπου 1250 ευρω και εχω καταληξει στο παρακατω. Να πω οτι κατα βαση προοριζεται για gaming το pc. Θα θελα τη γνωμη σας!

cpu : Intel Core i7-3770K

case : Corsair graphite series 600t special edition white

cooler : Corsair Hydro Series H100

ram : G.SKILL TridentX 8GB (2x4GB) DDR3 2400MHz (μηπως ειναι υπερβολικο στα 2400???)

m/b : ASUS MAXIMUS V GENE

ssd : Samsung 256GB 830 Series (η μηπως ocz vertex 4 256GB???)

psu : εχω

vga : θα περιμενω μαλλον την 660ti

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε ολες οι επιλογές σου είναι spot on :T:

Δύο πραγματάκια που θα επισήμαινα:

-σίγουρα μπορείς να γλυτώσεις χρήματα με ένα πιο μετριοπαθές ddr3 kit χωρίς να χάσεις επιδόσεις.

-δεν θα έχεις καθόλου pci με την gene (κάρτες ήχου κτλ)

από εκεί και πέρα και από το κουτί μπορείς να "ξεκλέψεις" κάτι, εκτός αν σου αρέσει, οπότε και είσαι έτοιμος να μπουμπουνίσεις την παραγγελία :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 'χω υπ' οψην μου για το m/b, αλλα δεν προκειται να βαλω καρτα ηχου, μιας και αυτη που εχει μου αρκει.

Τωρα για τη μνημη, μηπως εχεις να προτεινεις κατι αλλο ???

Επισης πιο απο τα 2 ssd θα προτεινες ???

Link to comment
Share on other sites

Για τον vertex 4 να περιμένεις να δει το θέμα ο jax7480 αλλά αν καταλήξεις στο samsie παρ' το "χθες" από εδώ -> Samsung MZ-7PC256B/WW 256GB SSD 2,5 Zoll: Amazon.de: Computer & Zubeh που είναι super η τιμή ;)

Για μνήμες, αν δεν έχεις σκοπό να "παίξεις" 2D benchmarks κτλ, θα σου έλεγα ακόμα και dirty cheap 1600άρες είναι μία χαρά, αν από την άλλη θέλεις το κάτι παραπάνω, έτσι για την ιδέα -> 8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series for Intel Z68/P67 (11-11-11-30) Dual Channel kit :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now