crio

Πρόβλημα στο revision Z77 Maximus V?

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί ενημερώθηκα από το visionstudio ότι η παραγγελία μου (Maximus V gene) θα αργήσει 2 βδομάδες διότι η Asus ανακάλεσε όλες τις μητρικές αυτές λόγω προβλήματος στο revision και θα τις αντικαταστήσει με νέο.....

Τι ακριβώς παίζει? Παπάτζα λόγω αργοπορίας η όντως πρόβλημα?

Και το Amazon που έβγαλε κάποια στιμγή διαθέσιμα κομμάτια τα απέσυρε και έβαλε νέα ημερομηνία παραλαβής 28/5

Link to comment
Share on other sites

μπααα δεν νομιζω... το αμαζον εδω και καιρο δεν εχει διαθεσιμα κομματια... εγω τη δικια μου την αγορασα απο overclockers.co.uk δε μου εχει βγαλει προβλημα

και στο σιτε τους δείχνουν 10+ κομματια διαθεσιμα μαλιστα και σε προσφορα 144 λιρες

Asus Z77 Maximus V Gene Intel Z77 (Socket 1155) DDR3 Motherboard [90-MIBI20-G0EAY0VZ]

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω δεν στέλνει ελλάδα.

το overclockers ναι δε στελνει... ειμαστε blacklisted...

εγω την αγορασα μεσω φιλου στο UK και μου την εστειλε αυτος...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Ελλαδιστάν είμαστε στις 10+ μερες.

Μόλις μίλησα με e-shop.Είχα παραγγειλει και εκεί μια Maximus, στις 11/5....παραλαμβάνουνε λέει μάλλον 21/5 και μετά μου στέλνουν....άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

ναι η αληθεια ειναι οτι 1ον) το σκεφτηκα να το πω και εγω αλλα δεν ηθελα γιατι μετα θα με λετε τρολλ

και 2ον) κανουμε παρα πολυ παρεα τωρα τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Ελλαδιστάν είμαστε στις 10+ μερες.

Μόλις μίλησα με e-shop.Είχα παραγγειλει και εκεί μια Maximus, στις 11/5....παραλαμβάνουνε λέει μάλλον 21/5 και μετά μου στέλνουν....άκυρο.

η ημερ/νια αυτή ειναι η πιθανη που μου έχουν δώσει απο 8bit ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι με χαλάει, τη μία γράφουνε 2-3 εργάσιμες, στο επιβεβαιώνουν στο τηλ και μετά σου λένε 10+ μέρες.

Την άλλη σου λένε παρασκευή παραλαμβάνουμε και τη στέλνουμε δευτέρα την έχετε, και μετά σου λένε 20+ μέρες......

Πες απο την αρχή θα αργήσω και μετά αν πω κουβέντα γ@μ@ με, μην με κοροϊδεύεις όμως.

Link to comment
Share on other sites

Οχ τοτε και εμενα θα παει 28/5 γαμωτο , γιατι τους πηρα τηλ χθες και με ειπαν για παρασκευη... f@ck!. Τα εχω ολα εκτος απο μητρικη την τρελα μ μεσα... και καθονται. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Νταξ......Τοσα παραδειγματα εχουμε αλλα και παλι την πατατε.....Ακου προβλημα στο revision.....

Κρυε...Με ειχες ρωτησει κατι τις προαλλες και σου εδωκα ξεκαθαρη απαντηση για το τι παιζει....

Ολοι απο καπου προμηθευομαστε....Δεν γεννιουνται οι μητρικες απο την μια μερα στη αλλη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν την χαλάς :P

Στέλνεις στην Asus ( πέραν των ταχυδρομικών, το ίδιο χρόνο αν όχι λιγότερο θα κάνει σε σύγκριση με το service των ελλ. καταστημάτων & αντιπροσώπων )

Link to comment
Share on other sites

Γιώργαρε δεν αντιλέγω σε αυτά που λες, ούτε είπα ότι δεν μου το είπες, απλά το έγραψα εδώ για να διαβάσουν όλοι το τι ακούω τις τελευταίες μέρες.

Οι μόνοι ξεκάθαροι ήσασταν εσείς (ntl) και το computer beast που είπανε δεν έχουμε σαφή ημερομηνία παραλαβής λόγω αργοπορίας των distributos....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now