crio

Πρόβλημα στο revision Z77 Maximus V?

Recommended Posts

Ναι βρε το καταλαβα...Ουτε κι εγω το λεω για να το παιξω εξυπνος ή οτιδηποτε αλλο...

Απλα ορισμενες πρακτικες (πχ νεο Rev... :):):)) σε κανουν να θες να πηδηχτεις απ`το παραθυρο..

Link to comment
Share on other sites

Βασιλάκο, σε όλο τον κόσμο γίνεται αυτό, άσχετα εάν εμείς μένουμε Ελλάδα και ξέρουμε για την Ελληνική πραγματικότητα.

Άνοιξε ένα θέμα στο XS με χαζά ψέμματα καταστημμάτων να δείς τι θα διαβάσει το μάτι σου!

Link to comment
Share on other sites

Αν μετρήσουμε αναλογικά τα ψέμματα που ακούς από τα εδώ, και αυτά από Αγγλία, Γερμανία, Αμερική ( με αυτές έχω πάρε δώσε ) γέρνει πολύ άσχημα το γήπεδο.

Αν βάλουμε και το πόσο ακολουθούνε τον νόμο μέσα, άστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω, σου ξαναλέω, εμείς συναναστρεφόμαστε με ελληνικά μαγαζιά και έχουμε αυτή την εντύπωση. :) Εάν ρωτήσεις κάποιον Ρουμάνο ξέρω γώ θα σου πέι τα ίδια για την εκέι αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την χαλάς :P

Στέλνεις στην Asus ( πέραν των ταχυδρομικών, το ίδιο χρόνο αν όχι λιγότερο θα κάνει σε σύγκριση με το service των ελλ. καταστημάτων & αντιπροσώπων )

Η ASUS έχει κόψει τα direct RMA.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγω δεν έχω ζήσει μόνο Ελλάδα, ούτε αγόραζα ποτέ αποκλειστικά από Ελλάδα.

Πριν 2 περίπου μήνες έψαχνα μια κάρτα RAID της Intel παρεπιπτόντως.

Δεν πέτυχα κατάστημα στην Γερμανία που να την έχει στο site ως άμεσα διαθέσιμη δίχως να την έχει όντως.

Έφαγα καλό ψάξιμο για να βρω κατάστημα που να την έχει διαθέσιμη, έστειλα κάμποσα e-mail.

Ένα την είχε στο site ως άμεσα διαθέσιμη, και ήταν όντως.

Οι άλλοι γράφανε είτε out of stock, είτε ημερομηνίες που αναμένουνε να έχουνε την κάρτα ( 1 εξ' αυτών το κοίταξα παρεπιπτόντως την ημέρα που λέγανε ότι θα είχανε, και όντως εκείνη την μέρα έγινε in stock ) και 1-2 γράφανε άγνωστη ημερομηνία παραλαβής, επικοινωνήστε μαζί μας για λεπτομέρειες.

Θες να δούμε το αντίστοιχο εδώ και για λιγότερο ακριβά και σπάνια προϊόντα ?

Μπες δες στις λίστες του skroutz διαθεσιμότητες για 3770Κ, Maximus V Gene, Gigabyte Z77-UD5, κλπ.

Στο RMA δεν θα αναφερθώ καν, δεν αξίζει.

Για τις επιστροφές προϊόντων άστο καλύτερα.

Αμερική έχω πάει και επιστρέψει προϊόν ανοιγμένο 3-4 φορές, ούτε που ρωτάνε καν γιατί, το ελέγχουνε αν είναι σε καλή κατάσταση, το παραλαμβάνουνε, τα λεφτά σας ΜΕΤΡΗΤΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ και thank you sir.

Νομίζω περιττό να πω τι συμβαίνει σε αντίστοιχες περιπτώσεις εδώ ( τραγικό και καθόλου πρωτότυπο να σου ισχυρίζονται επί ώρα ότι δεν ισχύει ο νόμος τον οποίο και έχεις εκτυπωμένο από την εφημερίς της αΚυβερνίσεως ) :P

Δεν ξέρω για Ρουμανία, Τουρκία, Βουλγαρία, αλλά όταν μιλάμε για Χώρες με Χ κεφαλαίο ( αυτή την στιγμή τέτοιες θεωρώ την Αμερική, Αυστραλία, Γερμανία, Αγγλία ) τα πράγματα διαφέρουνε από αυτά που έχει ζήσει όποιος δεν έχει ζήσει έστω και μια βδομάδα εκτός Ελλάδας.

Δεν θα τσακωθούμε για κάτι τέτοιο, δεν έχω την διάθεση, ούτε βρίσκω τον λόγο, ούτε έχω λόγο να πω ψέμματα.

Και επειδή πάνω από όλα θέλω πάντα να είμαι αντικειμενικός, κάποτε πολύ καλά ήταν σε φάση απίστευτη για Ελλάδα, το e-shop ( τα πρώτα 2 χρόνια που ήτανε ένα μικρομάγαζο στο εισόγειο μιας πολυκατοικίας σε πεζόδρομο στο Μαρούσι, πρίν χωθεί ο Γερμανός και τους μάθει τις Ελληνικές τακτικές ).

Link to comment
Share on other sites

κάποιες είχαν πρόβλημα με την επαφή cpu/socket αλλα όταν τον επανατοποθετούσες ήταν ok.Βεβαια αυτό δεν σημαίνει προβληματικό revision!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now