yannis

Diablo 3: Παίχτης τερματίζει το παιχνίδι σε μόλις 12 ώρες και 29 λεπτά

Recommended Posts

οχι, δεν εχω να προτεινο κατι αλλο... απλα τοσο hype για κατι ψιλο-μετριο. τους πηρε κ 4 χρονια....

τι να τους πω? μπραβο, φοβερο, WOW, AMAZING, που φτιαξαν κατι που ειναι μετριο και τους πηρε και 4 χρονια?

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν εχω να προτεινο κατι αλλο... απλα τοσο hype για κατι ψιλο-μετριο. τους πηρε κ 12 χρονια....

τι να τους πω? μπραβο, φοβερο, WOW, AMAZING, που φτιαξαν κατι που ειναι μετριο και τους πηρε και 12 χρονια?

fixed :P

4 χρονια τους πηρε απο το 1 στο 2.

ασχετα που το ανακοινωσαν το '08, απο το 2000 εχουν περασει 12 χρονια :P

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν ειναι το απιστευτο παιχνιδι σε γραφικα, δεν ειναι αυτος ο σκοπος του. Ο σκοπος του ειναι το ατελειωτο καψιμο στο να grind-αρεις καλυτερο εξοπλισμο για τον χαρακτηρα σου και σιγα σιγα να τερματισεις και την μεγαλυτερη δυσκολια που εχει και τελος παντων απευθεινεται σ' ενα αλλο κοινο απο εσενα προφανως, αυτο ομως δεν το κανει αυτοματα και μαλακια! :D

Επισης σιγουρα θα υπαρξουν και patch στο μελλον οπου θα αναναιωνουν το περιεχομενο του παιχνιδιου, κατι ακουσα για arena κτλ.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λεω, μαρεσει το ειδος του παιχνιδιου... το συγκεκριμενο δεν μπορω να πω οτι με τρελλανε...

και αν κaταλαβα καλα, το ατελιωτο grinding δεν ειναι τοσο ωραιο. απο την αποψη οτι, αφου τελιωσεις το ευκολο, ξεκινασ το μετριο, αλλα δεν κaνεις κaτι καινουργιο.... ιδιες πιστες, πιο δυσκολεσ απλα...

που ειναι το διασκεδαστικο να παιζεισ το ιδιο πραγμα ΑΚΡΙΒΟΣ συνεχεια απλα ποιο δυσκολα?

Δεν ειναι σαν τα mmorpg, που grindαρις ατελιωτα αλλα συνεχεια σε διαφορετικες πιστες μεχρι να πας σε καποιο endgame lvl.

δεν ξερω, ισως καταλαβα και λαθος, απλα δεν μου εκανε κλικ ουτε με εντυπωσιασε γτ δεν προσφερει κατι καινοτομικο... αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχανε πρόθεση να καινοτομισουν. Ήθελαν ενα Diablo hacknslash και αυτό φτιάξανε.

Νταξ λογικό να μην αρέσει σε όλους, άλλα πολλοί την πατάνε λόγο του hype ενώ δεν ξέρουν τι είναι.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν εχω να προτεινο κατι αλλο... απλα τοσο hype για κατι ψιλο-μετριο. τους πηρε κ 4 χρονια....

τι να τους πω? μπραβο, φοβερο, WOW, AMAZING, που φτιαξαν κατι που ειναι μετριο και τους πηρε και 4 χρονια?

μέτριος ο αγώνας, είδα 10 λεπτά από το 1ο ημίχρονο...

και αν κaταλαβα καλα, το ατελιωτο grinding δεν ειναι τοσο ωραιο. απο την αποψη οτι, αφου τελιωσεις το ευκολο, ξεκινασ το μετριο, αλλα δεν κaνεις κaτι καινουργιο.... ιδιες πιστες, πιο δυσκολεσ απλα...

που ειναι το διασκεδαστικο να παιζεισ το ιδιο πραγμα ΑΚΡΙΒΟΣ συνεχεια απλα ποιο δυσκολα?

ξέρεις πόσα είδη παιχνιδιών μπαίνουν σε αυτή την κατηγορία έτσι? που κάνεις το "ίδιο πράγμα" απλά πιο δύσκολα...

Link to comment
Share on other sites

ε μα, αμα ειναi να κανω αυτο που εκανα στο trial μεχρι το lvl 60, τι σχεση εχει αν εκατσα 10 λεπτα η 1.5 χρονο? το ιδιο συμπερασμα θα εβγαζα...

ναι πολλα... και για αυτα τα παιχνιδια το ιδιο πραγμα λεω....

δεν μπορω να καταλαβω της αντιδρασεις σας, ουτε να το φτιαχνατε εσεις το παιχνιδι! την γνωμη μου εκφερω, και το συμπερασμα μου ειναι οτι "μιλησαν" πολυ, και "φερανε" λιγα στο τραπεζι.

Link to comment
Share on other sites

ε μα, αμα ειναi να κανω αυτο που εκανα στο trial μεχρι το lvl 60, τι σχεση εχει αν εκατσα 10 λεπτα η 1.5 χρονο? το ιδιο συμπερασμα θα εβγαζα...

ναι πολλα... και για αυτα τα παιχνιδια το ιδιο πραγμα λεω....

δεν μπορω να καταλαβω της αντιδρασεις σας, ουτε να το φτιαχνατε εσεις το παιχνιδι! την γνωμη μου εκφερω, και το συμπερασμα μου ειναι οτι "μιλησαν" πολυ, και "φερανε" λιγα στο τραπεζι.

δεν υπάρχει παιχνίδι που να "μην τελειώνει" και να μην κάνεις το "ίδιο πράγμα", ακόμα και στο σκάκι στην ίδια πίστα παίζεις, μλκια κι αυτό ε? :P

seriously τα προηγούμενα diablo ή hack n slash grinding rpg έχεις ξαναπαίξει? από τι ακριβώς έφαγες hype και απογοητεύτηκες?

ποια παιχνίδια σου αρέσουν btw?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σαν τα mmorpg, που grindαρις ατελιωτα αλλα συνεχεια σε διαφορετικες πιστες μεχρι να πας σε καποιο endgame lvl.

.

Ναι βεβαια και στα mmorpg τελευταιως εχουν τα ιδια fights σε instances και raids με διαφορετικη δυσκολια.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το σχολειο για το σκακι φοβερο... Αν ειναι να συγκρινουμε βουρτσες με π..τσες νταξει!

Εγω λεω οτι σε σχεση με το diablo 2 δεν φερνει κατι σουπερ στο τραπεζι. Και εχω παιξει πολλα hack n slash, απο dynasty warriors, devil may cry, god of war, αλλα το diablo δεν θα το ελεγα hack n slash με την κλασσικη ορολογια του.

Και ναι στα mmorpg στο τελος παιζει grinding για να πετυχεις το καλυτερο gear. Αλλα για να φτασεις αυτο το endgame δεν ξανα κανεις ολα τα quest απτην αρχη... Τα κανεις μια φορα...

Γενικα παιζω οτι βρω, εχω λιωσει και στο wow/aion, αλλα γενικα μαρεσουν τα multiplayer ( first person shooter BF3, COD, mmorpg pvp, etc) γιατι ο καθε παιχτης παιζει διαφορετικα και δεν ειναι ΑΙ να κανει το ιδιο πραγμα συνεχεια. Κανα zelda... Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα το σχολιο για το σκακι φοβερο... Αν ειναι να συγκρινουμε βουρτσες με π..τσες νταξει!

όταν μου λες ότι είναι ψιλο μλκια επειδή κάνεις το ίδιο και το ίδιο τι θες να σου πω? όλα τα games με αθλήματα, μηχανοκίνητη οδήγηση, mmorpg, τα fps multiplayer κάνεις το ίδιο και το ίδιο, όλα ψιλομλκιες λοιπόν...

το ότι δεν σου αρέσει κάτι δεν σημαίνει ότι είναι κι άσχημο/κακό...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει σώνει και καλά να έχετε και οι δύο την ίδια άποψη; :P Ο καθένας έχει την δικιά του :D Εγώ πχ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, περιμένω να το δω μετά τις 20 Ιουνίου που τελειώνω. Πριν το Diablo όμως θα δω το Max Payne 3, γιατί η αλήθεια είναι ότι το περίμενα πιο ανυπόμονα :D

Link to comment
Share on other sites

πρώτον, άλλο να λέει ότι δεν του αρέσει κι άλλο ότι είναι μλκια, το πρώτο είναι άποψη/γούστο, το δεύτερο παρουσιάζεται σαν "ο ήλιος ανατέλει"...

δεύτερον, το επιχείρημα "κανεις το ίδιο και το ίδιο" σύμφωνα με το οποίο το βρίσκει μλκια ισχύει και για τα παιχνίδια που του αρέσουν και παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν ισχυει... Εννοειτε και μπορω να πω οτι ειναι μαλακια. Αν το θεωρο μαλακια, αυτο θα πω. Δεν εχουμε κουμουνισμο ακομα, ουτε χουντα, υπαρχει η ελευθερια του λογου και τον αποψεων... Τωρα, το γιατι σε πειραξε το οτι το χαρκτηρισα μαλακια, δεν μπορω να καταλαβω... Μετοχες σην blizzard εχεις;

Ξερω πολλους που το περιμενανε πως κ πως και εχουν την ιδια αποψη με εμενα.

Αμα παρατηρησες παιζω multiplayer παιχνιδια, και εκει ειναι η διαφορες, στις τακτικες του καθενος. Οποτε δεν ειναι το ιδιο και το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν ισχυει... Εννοειτε και μπορω να πω οτι ειναι μαλακια. Αν το θεωρο μαλακια, αυτο θα πω. Δεν εχουμε κουμουνισμο ακομα, ουτε χουντα, υπαρχει η ελευθερια του λογου και τον αποψεων... Τωρα, το γιατι σε πειραξε το οτι το χαρκτηρισα μαλακια, δεν μπορω να καταλαβω... Μετοχες σην blizzard εχεις;

Ξερω πολλους που το περιμενανε πως κ πως και εχουν την ιδια αποψη με εμενα.

Αμα παρατηρησες παιζω multiplayer παιχνιδια, και εκει ειναι η διαφορες, στις τακτικες του καθενος. Οποτε δεν ειναι το ιδιο και το ιδιο.

ξανατονίζω, άλλο να λες ότι το βαρέθηκες ή ότι δεν σου αρέσει κι άλλο να λες ότι είναι κακό ή μλκια, το πρώτο είναι γούστο ενώ το δεύτερο παρουσιάζεται λες και ισχύει...

δεν σου είπα ότι δεν μπορείς να το πεις αλλά αν έλεγες ότι δεν σου άρεσε δεν θα έφερνε κανείς αντίρρηση...

τώρα αν θες να μην μας πειράζει ή να μην φέρνει κάποιος αντίρρηση, μάλλον postαρες σε λάθος μέρος του internet, forum είναι συζητήσεις/αντιπαρεθέσεις κάνουμε...

γιατί στο diablo 3 δεν υπάρχουν διαφορετικές τακτικές? για να σε δω στο hell/inferno και τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Το που ποσταρω το γνωριζο πολυ καλα, αλλα αυτα που λες ισχυουν και για εσενα... Εγω ειπα μαλακια ειναι. Γνωμη μου ειναι αυτη... Οτι και να μου πεις δεν αλλαζει κατι...

Οσο για το nightmare mode, δεν μπορω να πω τιποτα γτ δεν το εχω παιξει, ουτε προκειτε... Προφανος εσυ ξερεις, για να μου το λες.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν postάρω για να σου αλλάξω γνώμη, γούστα είναι, αλλά η αιτιολόγηση είναι το λιγότερο τραγική και χωρίς καν να έχεις τερματίσει το game...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τερματισω ενα παιχνιδι για να πω οτι ειναι μαλακια?!

Ας σβηση ενας μοντ τα τελευταια ποστς γιατι εχει καταντηση σπαμμαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να σβηστεί κανένα post. Απλά σας προείπα ότι ο καθένας πιστεύει αυτό που πιστεύει για τους δικούς του λόγους. Διαφωνίες ανέκαθεν θα υπάρχουν :)

Link to comment
Share on other sites

είμαι στο act III , heart of sin , level 50 με μπαρμπέρη :P

weapon :rare dagger 107.2

rare shield 536

magics : ground stomp ,revenge , war cry and eartquake

ψάχνω καμιά οπλάρα γιατι το παιχνίδι εχει γινει κόλαση εντελως.

στους πλειστηριασμούς το έχουν χάσει εντελώς .έχει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now