yannis

EVGA GTX 670 SC: Ξεκινάει η ανάκλησή τους

Recommended Posts

[NEWS_IMG=EVGA GTX 670 SC: Ξεκινάει η ανάκλησή τους]http://reviews.hwbox.gr/news/evga.jpg[/NEWS_IMG]Η EVGA λέγεται ότι προβαίνει σε ανάκληση καρτών γραφικών GeForce GTX 670 SC (SuperClocked), (μοντέλο # 02G-P3-2672-KR) οι οποίες δεν έτυχαν ελέγχου ποιότητας της εταιρείας πριν κυκλοφορήσουν. Η εταιρεία εργάζεται πυρετωδώς μαζί με τους συνεργάτες της προκειμένου να περάσει τις κάρτες αυτές ξανά από διαδικασία ελέγχου. Όσοι χρήστες αυτών των καρτών παρατηρήσουν προβλήματα λειτουργίας, θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τον Jacob Freeman από την EVGA στο e-mail jacobf@evga.com προκειμένου να ξεκινήσει την διαδικασία RMA. Σε αυτήν την περίπτωση οι καταναλωτές θα μπορέσουν να αντικαταστήσουν την GTX 670 SC με μια γρηγορότερη GTX 670 FTW Edition.

[img_ALT=EVGA GTX 670 SC: Ξεκινάει η ανάκλησή τους]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/23564fb8eef78d38f.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον από ότι φαίνεται θα αναλάβουνε πλήρως τις ευθύνες ανταλλάσσοντας δωρεάν ( πήγαινε και έλα μεταφορικά δικά τους ) το προϊόν σου με ένα πιο ακριβό ( έστω και αν φέρει επί της ουσίας πάνω κάτω τις ίδιες επιδόσεις ).

Κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

το λαθος εγινε το θεμα ειναι οι ενεργιες μετα το λαθος ποιες ειναι και απο οτι φαινεται οι δικες τους ειναι πολυ σωστες!

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή, μια συγκεκριμένη παρτίδα δεν πέρασε από το quality control και έφυγε κατ ευθείαν για τους resellers?

Σαν κίνηση πάντως είναι ξηγημένη από μεριάς EVGA, απλώς είναι ταλαιπωρία για κάποιον "άτυχο" που έπεσε στο κομμάτι της παρτίδας να την στείλει έξω και να περιμένει αντικατάσταση. Βέβαια φυσικά το παραπάνω προϋποθέτει ότι όντως θα υπάρχει βλάβη/φθορά στο συγκεκριμένο κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μισο λεπτο λιγακι, μια εταιρεια της ταξης της EVGA βγαζει 100αδες παρτιδες αν δε κανω λαθος.

Δηλαδη, σε 2 εκανε ενας υπαλληλος λαθος λεω γω και δε περασε τους ελεγχους.

Η κινηση της δεν δειχνει τιποτα αλλο απο σεβασμο στους πελατες της. Αγορασες καρτα που εχει

προβλημα? RMA και πισω, και παιρνεις καλυτερη και δεν πληρωνεις μια παραπανω. Σε χαλασε??

Εδω αλλες μπορει να εκαναν τη παπια, και αντι να επικροτησουμε την κινηση της πεφτουμε να τη φαμε ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μισο λεπτο λιγακι, μια εταιρεια της ταξης της EVGA βγαζει 100αδες παρτιδες αν δε κανω λαθος.

Δηλαδη, σε 2 εκανε ενας υπαλληλος λαθος λεω γω και δε περασε τους ελεγχους.

Η κινηση της δεν δειχνει τιποτα αλλο απο σεβασμο στους πελατες της. Αγορασες καρτα που εχει

προβλημα? RMA και πισω, και παιρνεις καλυτερη και δεν πληρωνεις μια παραπανω. Σε χαλασε??

Εδω αλλες μπορει να εκαναν τη παπια, και αντι να επικροτησουμε την κινηση της πεφτουμε να τη φαμε ?

Μπα η EVGA δεν είναι τόσο μεγάλη εταιρεία όσο φαντάζεσαι ρει, καμία σχέση με την τεράστια παραγωγή που έχουν οι ASUS, Gigabyte και MSI. Συν του ότι σύμφωνα με άτομο που δουλεύει μέσα, η EVGA προσπαθεί να γίνει το πρώτο όνομα σε κάρτες γραφικών για overclockers, δηλαδή να περάσει ακόμα και την MSI με τις Lightning.

Για αυτό το λόγο την κρίνω έτσι κάπως αυστηρά ;)

Χαίρομαι πάντως που το RMA support της παραμένει κορυφαίο και επιπλέον επειδή καταλαμβάνει άξιες προσπάθειες για να βελτιώσει την διαθεσιμότητα στην Ευρώπη. Σιγά σιγά νομίζω θα κάνει το μπραφ που θέλουν :D

Link to comment
Share on other sites

So, "EVGA has not recalled its 670 product line," as Joe Darwin with EVGA put it, but EVGA has identified some bad product in the field which it is bringing back in from etailers. EVGA was not forthcoming with what exactly "this problem" with its products is or how it is identified.

Πάντως εγώ δεν έχω διαβάσει πουθενα για προβληματικές 670 EVGA!

Marketing?

Σιγά, πόσοι να παρατηρήσουν πρόβλημα πια. . .

Link to comment
Share on other sites

Γιωργη, ξερω οτι δεν ειναι τοσο μεγαλη, απλα συνεχιζουμε να χανουμε την ουσια της ειδησης.

Βλεπουμε το δεντρο και οχι το δασος ...

Να στο θεσω αλλιως, αν ηταν στη θεση της η ASUS και θα εβγαζε προβλημα μια παρτιδα στις 1000

επειδη θα εφταιγαν οι ιδιοι και οχι οι χρηστες της συγκεκριμενης παρτιδας. Τι θα εκανε εκεινη?

θα το παραδεχονταν ή θα εκανε τη παπια και καλα φταινε οι χρηστες και καντε RMA αφου εχει εγγυηση?

Απλα εδω λεμε οτι η EVGA εχει τα κοτσια να βγει και να το πει η ιδια, γιατι ξερει οτι πλεον οι καταναλωτες

κοιτα τα ΠΑΝΤΑ !! Οποτε δεν εχει να χασει τιποτα απο το να το πει μονη της. Δε το βλεπει ως κακη κατασκευη

αλλα ως ενα ανθρωπινο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κάρτα από που μπορούμε να την αγοράσουμε?

Νομίζω ότι με account @ EVGA | Intelligent Innovation μπορείς να ψωνίζεις κανονικά. Πάντως είχα πρόσφατη εμπειρία με το RMA τους, και εντάξει οι άνθρωποι είναι εξυπηρετικότατοι, and that counts. Την επόμενη φορά που είμαι απέναντι από μία π.χ. giga και μία EVGA δεν θα υπάρχει δίλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα πισι απο περσι αγωρασμενο κ ψαχνω να βρω γιατι δεν μου ανοιγει η οθονη τοσο καιρο απο την αρχη .. μιλαμε απο την πρωτη μερα μου εχει σπασει τα νευρα. μου ειρθε κομπακτ τουμπανο απο Γερμανια με αυτην την καρτα κ τωρα ειδα τον λογο που στεναχωριεμαι τοσους μηνες κ δεν δουλευει μια δουλευει.. ειδη εστειλα εμαιλ κ περιμενω απαντηση... προφανως εστω κ μετα απο τοσο κοπο μια λυση μου την δωσατε.. νασται καλα. κ αμα εχω νεα θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα πισι απο περσι αγωρασμενο κ ψαχνω να βρω γιατι δεν μου ανοιγει η οθονη τοσο καιρο απο την αρχη .. μιλαμε απο την πρωτη μερα μου εχει σπασει τα νευρα. μου ειρθε κομπακτ τουμπανο απο Γερμανια με αυτην την καρτα κ τωρα ειδα τον λογο που στεναχωριεμαι τοσους μηνες κ δεν δουλευει μια δουλευει.. ειδη εστειλα εμαιλ κ περιμενω απαντηση... προφανως εστω κ μετα απο τοσο κοπο μια λυση μου την δωσατε.. νασται καλα. κ αμα εχω νεα θα σας ενημερωσω.

29/11/2013 ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΝΕΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ 680. ΧΑΡΙΣ ΕΣΑΣ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ Κ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ Κ ΤΟ ΠΙΣΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... ΜΕ ΓΛΙΤΩΣΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΝΕΑ ΚΑΡΤΑ. ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.. Κ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now