GoriLLakoS

Kingston Wi-Drive 16GB Review: Portable Wireless Storage

Recommended Posts

Να και κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί :)

Ωραία συσκευή, κυρίως για χρήστες που δεν το 'χουν και δεν ψήνονται να στήσουν κάποιον αντίστοιχο server. Και όσο δεν μας δίνουν unlimited data οι χαμένες οι εταιρίες, όλο και σε κάποιον θα φανεί χρήσιμο κάτι τέτοιο.

GorrilloJason, my thumb goes up :D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο boys πολύ ωραίο gadgetακι και παρουσίαση :T:

το έχω και μπορώ να πω οτι την γυνάικα μου την έχει βολεψει ιδιαίτερα κι εμένα βεβαίως :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον gadget και ιδιαιτερα για andoid που δεν εχουν (ακομα) και τοσο μεγαλο αποθηκευτικο χωρο! εγω σκευτομαι σοβαρα να το παρω για το galaxy s-mini.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρεις κάτι τέτοιο ,μην το σκέφτεσαι καθόλου !

Βγαίνει και σε καλή τιμούλα,είναι και πολύ λεπτό για να χωράει σε τσέπη !

Προσωπικά το έχω λατρέψει!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μέχρι στιγμής του έχω βάλει avi , και παίζει τέλεια χωρίς κωλύματα χωρίς τίποτα,δεν έχω προσπαθήσει να του βάλω ούτε 720p ούτε 1080p γιατί μέγιστο αρχείο που μπορεί να δεχτεί είναι μέχρι 2gb, θα δω τι θα κάνω!

Αν και αυτό παίζει να φτιάξει σε κάποια αναβάθμιση λογισμικού!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μέχρι στιγμής του έχω βάλει avi , και παίζει τέλεια χωρίς κωλύματα χωρίς τίποτα,δεν έχω προσπαθήσει να του βάλω ούτε 720p ούτε 1080p γιατί μέγιστο αρχείο που μπορεί να δεχτεί είναι μέχρι 2gb, θα δω τι θα κάνω!

Αν και αυτό παίζει να φτιάξει σε κάποια αναβάθμιση λογισμικού!

Σαν περιορισμός file system ακούγεται αυτό - μακάρι να το διορθώσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί είναι κρίμα,Κάποια στιγμή που θα μπορέσω θα σας δείξω και το data transfer που κάνει,αναλογια MB με λεπτά!

Για φωτογραφίες και μουσική ας μην μιλήσουμε καλύτερα,είναι άμεση η ανταπόκριση που υπάρχει στο Play!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,σκέφτηκα και εγώ να το κάνω format!

Το έκανα NTFS, όλα κομπλέ από το pc περνάω ένα 1080p χαρούμενος 6.3gb (ένα 8 λεπτό περίπου περίμενα με usb να περάσει)

Μετά το transfer έβαλα το κινητό να ανιχνεύσει τον δίσκο, όλα μια χαρά, μπαίνω στο wi-drive app,ο δίσκος κενός μέσα :/

Έφαγα πίκρα!

Τον ξανά έκανα format FAT 32 και όλα μια χαρά, μπορώ να δω κανονικά τα πάντα.

Βρήκα ένα sample movie HD 720p ξεχασμένο στο pc μου, το πέρασα (40mb) το έβαλα να κάνει sreaming,μέσα σε ένα λεπτό που ήταν το video κόλλησε 4-5 φορες :/

Ακούω σχόλια παίδες :)

Edited by Jason
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now