Nickzzz

LEPAtek HDB120: All-in-one watercooling solution με Slim Block

Recommended Posts

[NEWS_IMG=LEPAtek HDB120: All-in-one watercooling solution με Slim Block]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354b7ee9c46d586.jpg[/NEWS_IMG]Η LEPAtek φαίνεται οτι δουλεύει πάνω σε ένα νέο σύστημα υδρόψυξης που θα έχει σαν κύριο χαρακτηριστικό το πολύ λεπτό CPU block. Με ονομασία HDB120, η All-in-one λύση για υδρόψυξη του επεξεργαστή φαίνεται οτι έχει την αντλία ενσωματωμένη μαζί με το ψυγείο αντί της κλασσικής πρακτικής να είναι ενσωματωμένη πάνω στο CPU block. Το αποτέλεσμα είναι το CPU block να μην έχει καμιά πρακτική διαφορά από ένα standalone CPU block. To ύψος του φτάνει μόλις τα 12 χιλιοστά και οι σωληνώσεις είναι ενσωματωμένες στο πλαϊνό μέρος του block αντί για από επάνω. Σκοπός της LEPA είναι να αποκαλύψει το νέο σύστημα HDB120 στην Computex 2012 που αρχίζει σε μερικές μέρες.

[img_ALT=LEPAtek HDB120: All-in-one watercooling solution με Slim Block]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/46514fc3e08b4370c.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

λεπτό cpu block και λεπτό ψυγείο αλλά από θέμα απόδοσης?

αν είναι να καταφύγουμε σε υδρόψυξη αλλά με χειρότερα αποτελέσματα από τον αέρα και σε ποιο αλμυρή τιμή δεν ξέρω αν αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Θέλω να πιστεύω βέβαια ότι δεν θα είναι ένα προϊόν για το τίποτα, αλλά θα εξυπηρετήσει το σκοπό για τον οποίο υποτίθεται ότι κατασκευάζεται: καλή ψύξη με επιδόσεις άνω αυτών την καλής αερόψυξης.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Θέλω να πιστεύω βέβαια ότι δεν θα είναι ένα προϊόν για το τίποτα, αλλά θα εξυπηρετήσει το σκοπό για τον οποίο υποτίθεται ότι κατασκευάζεται: καλή ψύξη με επιδόσεις άνω αυτών την καλής αερόψυξης.

και συνεχιζω τη σκεψη σου:

.... σε HTPC συστηματα με περιορισμενου χωρου κουτια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now