Recommended Posts

Λοιπον,χθες μου ηρθε το συγκεκριμενο συστημα απο την Αγγλικη εταιρια Aria με ετοιμα system

AMD FX-4170 4.20GHz 12MB Cache (4.30GHz Max. Turbo Frequency) Quad-Core Processor

• Official AMD Cooler

•MSI AMD Radeon HD 6770 1024MB GDDR5 DirectX 11 Graphics

• 8GB Mushkin Enhanced Blackline Frostbyte (2x4GB) 1600 (PC3-12800) 240-Pin DDR3 SDRAM CAS 9-9-9-24 1.5V

• 500GB 3.5" SATA III Hard Drive

• Gigabyte GA-970A-DS3 AMD 970A (Socket AM3+) DDR3 PCI-Express ATX Motherboard

• 450W Cooler Master GX 80PLUS Bronze Power Supply

• Cooler Master CM Storm Enforcer Black Midi Tower Windowed Chassis w/ USB3.0

• 22x DVD±RW SATA Optical ReWriter Drive

και η Dell ultrasharp 2711

Προς το παρον δεν σκοπευω να το αναβαθμισω μιας και η καρτα γραφικων σηκωνει την μεγιστη αναλυση της οθονης,αλλα στο μελλον τι καλυτερο θα προτεινατε?SSD σκοπευω να παρω γρηγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Η 6770 σίγουρα σηκώνει τα 2560 της Dell σε desktop χρήση αλλά για gaming δεν νομίζω :P Οπότε αφού βάλεις έναν SSD και αναλόγως με του πόσο απαιτητικός είσαι στα games, κοιτάς και για άλλη κάρτα γραφικών. Αν δεν παίζεις παιχνίδια είσαι μια χαρά.

Βασικά δεν μας είπες για τι χρήση θες το σύστημα :P

Link to comment
Share on other sites

Κυριος για MMO και μερικα RPG(ελαφρια χρηση):D

Οταν λεω για γρηγορα εναν SSD εννοω απο Σεπτεμβριο και μετα γιατι τοτε το κοβω να χαμηλωνουν οι τιμες!!

Link to comment
Share on other sites

Για καλή κάρτα γραφικών θα πρέπει να αλλάξεις και τροφοδοτικό 450w είναι πολύ λίγο αλλά πρώτα θα το δεις από τα παιχνίδια που παίζεις..

Για ssd δεν νομίζω πως θα πέσουν οι τιμές πάνω απο κανα 20ρικο έτσι κι αλλιώς οι κορυφαίοι 120gb κάνουν απο 130-180 ευρώ ...αν πάει 110 -160 δεν αλλάζει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

εχετε καμια προταση λογικη σε τιμη??!!

Οσο για τις SSD θα δω τι θα μπορεσω να κανω μιας και δεν ειμαι αυτονομος οικονομικα και η καθε μειωση ειναι σωτηρια!:P

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια οθόνη 2 χρόνια τώρα και θέλει πολύ δυνατή κάρτα για να παίζεις τα πάντα.

Πρέπει να μας δώσεις ένα οικονομικό όριο για να καταλάβουμε τι εννοείς λογική τιμή..

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 250 ευρω καλα θα ηταν!!Απο 'κει και περα οτι φτηνο και καλο ξερετε να μου το πειτε:D

Απλα και σε μερικα reviews που ειχα δει η 6770 σηκωνε παιχνιδια σε 2560 ναι μεν χαμηλα σε σχεση με ανωτερες καρτες αλλα το καταφερνε!Εχοντας ως παραδηγμα το skyrim,αλλα αν θυμαμαι η GTX 570 ειχε 68 ποντους σε αντιθεση με την 6770 που ειχε 17 χαχαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοείς frame per second δλδ τα γνωστά fps..για να μπορείς να παίξεις πρέπει να έχεις πάνω από 30-35fps..

Ψάξε για μεταχειρισμένες 570 ή 580..έχω προσωπική εμπειρία γιατί είχα 2 570 και ξέρω ότι μπορεί να αντεπεξέλθει καλά και η ΜΙΑ στα περισσότερα παιχνίδια..dirt 3 anno 2070 battlefield 3 και άλλα έπαιζαν και με μία κάρτα με τέρμα γραφικά.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου να σαι καλά, επίσης θα χρειαστείς και καινούριο τροφοδοτικό. Αυτό είναι ανάλογο ποιας κάρτας θα πάρεις..αλλά ένα 650 τουλάχιστον είναι καλύτερα από το οριακό 450..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now