brizolas

stisimo neou pc epeigon!!!!!!!!!!

Recommended Posts

signwmh gia ta greeklish alla dn exw perasei akoma ellhnika.aytes tis meres tha parageilw to kainourgio pc kai exw kleisei se auta:

i7-3960x

asus p9x79 pro

corsair 16gb vengeance 1600mhz timing 9-9-9-27 (no: CMZ16GX3M4X1600C9)

2 ati 7870 cross (asus directcu2)

1 tb hdd mono gia apothikeysimo xoro

ssd h vertex 4 h samsung 830 h corsair performance pro (120-128gb to poli)

thermaltake chaser mk-i full tower

corsair h100 sto melon tha kanw dikia m custom mias kai exw poli megalo radiator

enermax platimax 1200w crossfire

samsung t23a750

Razer Lycosa

Razer Deathadder

apo ixo eimai ok exw enisxuth mono dts thelw.opoios exei kamia nea idea as thn rixei:)

signwmh kai pali kai gia ta greeklish kai gia thn enoxlhsh

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και καλώς ήρθες!

Διαφωνώ όσο δεν πάει με τις μνήμες..είναι πάρα πολύ αργές! Και ακόμα περισσότερο με τις κάρτες είναι πολύ "λίγες" για τέτοιο μηχάνημα εφόσον υπάρχουν λεφτά!

Πες μας αν θέλεις την χρήση που θα κάνεις στο pc γιατί αν προορίζεται για gaming ο 3960x είναι πολύ παραπάνω από άχρηστος. Και σε τι ανάλυση θα παίζεις..

Link to comment
Share on other sites

Σκιαγραφώντας gaming σύστημα, και εγώ θα έλεγα ότι σίγουρα θα πήγαινα σε 3930K και με την διαφορά, θα αγόραζα τις high end κάρτες (HD7970/GTX680) :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και καλώς ήρθες!

Διαφωνώ όσο δεν πάει με τις μνήμες..είναι πάρα πολύ αργές! Και ακόμα περισσότερο με τις κάρτες είναι πολύ "λίγες" για τέτοιο μηχάνημα εφόσον υπάρχουν λεφτά!

Πες μας αν θέλεις την χρήση που θα κάνεις στο pc γιατί αν προορίζεται για gaming ο 3960x είναι πολύ παραπάνω από άχρηστος. Και σε τι ανάλυση θα παίζεις..

psinomouna gia 680gtx h gia 7970 ,nai kai oi mnhmes einai ligo arges mallon tha rixw ligo ton epexergasth.proteinete mou mnhmes

exw valei kai kati mushkin sto mati ws twra ..venisk pes m entipwseis apo ton vertex 4.

Link to comment
Share on other sites

brizolas δεν μου απάντησες στο τι ανάλυση είσαι..μην πας x79 πεταμένα λεφτά είναι αν είσαι gamer..εγώ πήγα σε z77 3770κ 4.6@ και μνήμες στα 2133mhz παίζω 2560 χ 1440 ανάλυση τα πάντα τέρμα με μια 680..πιστεύω πως σε υπερκάλυψα..τώρα αν είχες λεφτά να πετάξεις δεν θα έμπαινες στην διαδικασία να ρωτήσεις κ απλά θα έπαιρνες ότι καλύτερο κυκλοφορούσε..

Επειδή κ εγώ ήμουν στο δίλημμα x79 η z77 πριν 2 εβδομάδες γι αυτό στα γράφω..και πραγματικά χαίρομαι που δεν πέταξα τα λεφτά μου!

Link to comment
Share on other sites

brizolas δεν μου απάντησες στο τι ανάλυση είσαι..μην πας x79 πεταμένα λεφτά είναι αν είσαι gamer..εγώ πήγα σε z77 3770κ 4.6@ και μνήμες στα 2133mhz παίζω 2560 χ 1440 ανάλυση τα πάντα τέρμα με μια 680..πιστεύω πως σε υπερκάλυψα..τώρα αν είχες λεφτά να πετάξεις δεν θα έμπαινες στην διαδικασία να ρωτήσεις κ απλά θα έπαιρνες ότι καλύτερο κυκλοφορούσε..

Επειδή κ εγώ ήμουν στο δίλημμα x79 η z77 πριν 2 εβδομάδες γι αυτό στα γράφω..και πραγματικά χαίρομαι που δεν πέταξα τα λεφτά μου!

den xerw ti tha ginei sto melon me tous neous epexergastes ,tha ipostirizontai apo to lga1155 ?paizw twra se 1920*1200 sto melon se 1920*1080 ulta me 2 gtx 295

Link to comment
Share on other sites

Στο μέλλον θα πας σε χαμηλότερη ανάλυση με χειρότερες κάρτες? 2 gtx 295? αυτές είναι πανάρχαιες φίλε μου..

Μα ότι και να γίνει στο μέλλον και ο 3960x θα είναι πιο αργός απο τους καινούριους..αυτή η λογική δεν έχει νόημα στους υπολογιστές μέχρι να βγεί αντίστοιχος του 3770k ή του 3960x θα έχει βγεί άλλη πλατφόρμα στην αγορά και δεν θα μπαίνει ούτε στο 1155 ούτε στο 2011..ότι και να πάρεις τώρα πάνω από 3 χρόνια δεν θα σε καλύψει ότι και να αγοράσεις.

Στο υπογράφω ότι παιχνίδι θα παίξεις με το 3770k στα ίδια fps θα το παίξεις και στον 3960x.το θέμα είναι η κάρτα ή οι κάρτες που θα πάρεις..και το z77 και το x79 τις υποστηρίζουν το ίδιο οπότε για έναν gamer είναι πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Στο μέλλον θα πας σε χαμηλότερη ανάλυση με χειρότερες κάρτες? 2 gtx 295? αυτές είναι πανάρχαιες φίλε μου..

Μα ότι και να γίνει στο μέλλον και ο 3960x θα είναι πιο αργός απο τους καινούριους..αυτή η λογική δεν έχει νόημα στους υπολογιστές μέχρι να βγεί αντίστοιχος του 3770k ή του 3960x θα έχει βγεί άλλη πλατφόρμα στην αγορά και δεν θα μπαίνει ούτε στο 1155 ούτε στο 2011..ότι και να πάρεις τώρα πάνω από 3 χρόνια δεν θα σε καλύψει ότι και να αγοράσεις.

Στο υπογράφω ότι παιχνίδι θα παίξεις με το 3770k στα ίδια fps θα το παίξεις και στον 3960x.το θέμα είναι η κάρτα ή οι κάρτες που θα πάρεις..και το z77 και το x79 τις υποστηρίζουν το ίδιο οπότε για έναν gamer είναι πεταμένα λεφτά.

oxi oxi me ayta paizw twra

Link to comment
Share on other sites

G.Skill 8GB PC3-17000 RipjawsX

1.29 volts η cpu στο turbo 46 με τις μνήμες στο xmp απλά και γρήγορα 4.6 Ghz και 2133mhz οι μνήμες με την Corsair H100 να κρατάει τον επεξεργαστή idle 40c και στα παιχνίδια κάτω από 55c!!

Μην το σκέφτεσαι θα χτυπήσεις αργότερα άλλον έναν vertex να κάνεις και ένα raid 0 και θα είσαι άρχοντας!

Link to comment
Share on other sites

opote pame sto deytero senario pou ekleina apo thn arxh

3770k

gtx 680 oxi sli prosorina

asus z77

kai protine mou mnhmes

an thes dwse m ena thl na se parw gt apo edw argoume.dn tha se apasxolhsw panw apo 10 lepta gt se kamia wra kanw paragelia.ean dn to epiterpoun oi kanones steiel pm einai anagki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now