panos444

καρτα ηχου-ηχεια budget αναλογο!!:p

Recommended Posts

καλησπερα!

το λεει και ο τιτλος!!:P

θελω ενα σετακι ηχεια 2.1 τα οποια να παιζουν καλα!και αναρωτιομουν αν επαιρνα μια καρτα ηχου εξωτερικη μηπως παιζουν καλυτερα (εχω λαπτοπ αναγκαστηκα εξωτερικη αν οντως κανει διαφορα!) εχω παραγγειλει τα harma kardon soundsticks 3 απο αμαζον 120? στην πορτα μου. το θεμα ειναι πως δεν ειναι διαθεσιμα και δεν μου εχουν στειλει μειλ ποτε θα τα εχουν.αν εβαζα ενα χρηματικο οριο ωστε να παρω ενα σετ ηχεια και μια καρτα ηχου γυρω στα 150ευρω,εχετ να προτεινετε κατι? θελω να ειναι ποιοτικο και οχι απαραιτηα πολυ δυνατο. δηλαδη ας πουμε τα logitech z623 δεν μου γεμιζουν το ματι (πρωην κατοχος z5500 τα οποια δεν μου αφησαν την ιδια καλη εντυπωση των creative i trigue 3400 που ειχαν κρυσταλινα πριμα!) εννοειται οτι αν υπαρχει κατι πιο φθηνο σε αμαζον η παρομοιο eshop θα το παρω απο εκει. ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

- Χρειάζεσαι απαραίτητα μεγάλη ένταση (χώρος) ;

- Τα 150? είναι το συνολικό budget ;

:)

ο χωρος ειναι μικρος το δωματιο μου δηλαδη, και θελω καθαρο ηχο και οχι ενταση!150ευρω συνολο μπορω να διαθεσω πανω κατω!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά τα χρήματα ανέξου την κάρτα που έχεις και πάρε ένα ζευγάρι Behringer MS40*. Αργότερα το βλέπεις και για μία τίμια κάρτα με optical έξοδο.

*Πολύ αναλυτικά monitors, που σε μία - δύο ώρες μπορείς να τα "ζεστάνεις" και να τα φέρεις στα μέτρα σου, αν σου φαίνονται πολύ flat στο άκουσμα, και θα' σαι good to go. Δύσκολο να αγοράσεις κάτι καλύτερο σε αυτό το price range :)

Link to comment
Share on other sites

αυτα δεν εχουν subwoofer.ειναι καλυτερα απο τα soundsticks?

τα Edifier S330D τι λενε? δεν γινεται να ειναι και καπως εμφανισημα?!:P:hehe:

τα harman ειναι τοσο ωραια αλλα δεν υπαρχουν σε καλη τιμη.. :(

αυτα που μου προτεινεις δεν θα παιζουν καλα με μια καρτα ηχου ~30??πρεπει να τα σκασω και για καρτα ηχου? :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now