Τι κοιτάτε πριν αγοράσετε ένα USB Flash Drive;  

470 members have voted

  1. 1. Τι κοιτάτε πριν αγοράσετε ένα USB Flash Drive;

    • Χωρητικότητα
    • Τιμή
    • Ποιότητα κατασκευής
    • Μέγεθος/Πρακτικότητα
    • Transfer Speeds
    • Design
    • Brand
    • Interface (USB2.0/USB3.0)
    • Άλλο (#define)
    • Το πρώτο που βλέπω μπροστά μου


Recommended Posts

Εχω το Turbo-X Stylus 16GB και το διαλεξα ( μετα απο δοκιμη ) επειδη εχει πολυ καλες ταχυτητες σε χαμηλη τιμη ( τωρα κανει 16 εγω το ειχα παρει 19 ).

Link to comment
Share on other sites

Ένα kingstone datatraveler 8GB γιατί είναι ευκολόχρηστο, πρακτικό, υπάρχει παντού και με βολεύει. Άσε που βγαίνει απ'το πλυντήριο και συνεχίζει να δουλεύει...χι χι χι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Transcend 16GB. Ηταν το πρωτο που πηρα.

Μετα πηρα ενα Corsair GT 8GB για να μεταφερω γρηγορα μικρα αρχεια.

Το τελευταιο μου ειναι ενα Corsair Voyager mini 32GB για να μεταφερω ΗD movies.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ usb sticks. Είναι πολύ αργά. Χρησιμοποιώ SDHC κάρτες με μικρό reader (λίγο μεγαλύτερο από usb stick) που πιάνει ταχύτητες κοντά στα 20ΜΒ/sec που τα πιο πολλά στικάκια δεν τις πλησιάζουν καν.

Ίσως παλαιότερα αυτό να ίσχυε...αλλά όχι στις ημέρες μας :)

Link to comment
Share on other sites

JetFlash Transcend 8GB USB Device

JetFlash Transcend 16GB USB Device Ultra speed

Kingston DTI/1GB

Στο μικρό Kinsgton έχω Linux Mint για γρήγορη πρόσβαση σε αρχεία και για backup σε υπολογιστές με ιούς ή με κατεστραμένο OS.

Τα δύο μεγάλα Transcend χρησιμοποιούνται για μεταφορά/χρήση ταινιών, μουσικής και άλλων αρχείων.

Το ultra speed χρησιμοποιείται και για format μιας και έχει την μεγαλύτερη ταχυτητα ανάγνωσης από αυτά που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ενα Apacher 4 GB giati einai mikro boliko kai asfalizei sta kleidia mou me syrmatoxoino me tetoio tropo pou den xanetai to kapaki tou!

Δεν γράφουμε με Greeklish όμως... Ειδικά όταν είμαστε 1+ χρόνο μέλη στο HwBox, υποτίθεται ότι το γνωρίζουμε ήδη :)

Link to comment
Share on other sites

PNY Metal Attache 8GB γιατί είναι μεταλλικό ,έχει ορειβατικό clip που δεν σπάει και δεν κόβεται για να μην το χάνεις από τα κλειδιά σου και δεν έχει καπάκι για να το ψάχνεις συνεχώς. Επίσης για την τιμή του έχει καλό transfer rate.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now