Diai3lo

αγορά amd επεξεργαστή

Recommended Posts

γεια σας παιδιά είμαι στα πρόθυρα αγοράς ενός επεξεργαστή έχω φτύν την μητρική

MSI 870-G45 RETAIL - - E-SHOP.GR τώρα έχω έναν sempron 140 και τον έχω φτάσει στα 3.9Gh και θέλω να πάω σε έναν τετραπύρηνο.Αυτόν που σκέφτομαι να πάρω είναι αυτός AMD Phenom II X4 965 Box Black Edition | Skroutz.gr. αξίζει η να ψάξω για κάποιον άλλο??φυσικά θα του κάνω και κάποιο ο/c όσο πάει δηλαδή

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά είμαι στα πρόθυρα αγοράς ενός επεξεργαστή έχω φτύν την μητρική

MSI 870-G45 RETAIL - - E-SHOP.GR τώρα έχω έναν sempron 140 και τον έχω φτάσει στα 3.9Gh και θέλω να πάω σε έναν τετραπύρηνο.Αυτόν που σκέφτομαι να πάρω είναι αυτός AMD Phenom II X4 965 Box Black Edition | Skroutz.gr. αξίζει η να ψάξω για κάποιον άλλο??φυσικά θα του κάνω και κάποιο ο/c όσο πάει δηλαδή

σας ευχαριστώ πολύ

Βρες έναν X6 1055t από τις αγγελίες καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι και η καλύτερη εποχή...Απο σεπτεμβριο θα βρεις περισσότερες ευκαιρίες. Γιατι δεν πουλάς την μητρική σου να πας σε μια φθηνή AM3+ και τέλος σεπτεμβριου να αγοράσεις εναν τετραπυρηνο Piledriver της AMD;

Link to comment
Share on other sites

γιατί αρχές σεπτεμβρίου ξεκινάει ένα game και θέλω να το παίξω και δυστυχώς το cpu που έχω δεν το σηκώνει :S σωστό είναι αυτό που λες θα το σκεφτώ.

σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ίδια αναζήτηση κι έχω καταλήξει στον Athlon II X3 455 στα 3300MHz Socket AM3 με σημαντική διαφορά στα λεφτά από τον Phenom II X4 960 (αντίστοιχος 4πύρηνος)

Βέβαια, καθότι άφραγκος ακόμα, δεν το έχω ψάξει παραπάνω, πέρα από ότι είναι συμβατός ο συγκεκριμένος επεξεργαστής. Ας πούμε δεν ξέρω αν η m/b μου κάνει τη συγκεκριμένη δουλειά

( Socket AM2+ - AMD 770 - GA-MA770-US3 (rev. 1.0) ) αλλά οκ... όρεξη να υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now