sofos1990

MSI Z77A-GD65 Review: The Ivy Bridge mainstream-er

Recommended Posts

To scan είναι αξιόπιστο, αλλά δεν στέλνει. Το overclockers έστελνε εδώ και πολλά χρόνια και δεν πρέπει να έχει αλλάξει κάτι. Δες που βγαίνει φθηνότερα shipped. Ωραία μητρική :T:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θα έλεγα στο επόμενο, μου έρχεται η msi 7970 lightning σε κάνα δύο μέρες και θέλω να πάρω και την mpower να γίνουνε το καλύτερο συνολάκι. :kiss:...

Εντάξει unboxing δεν κάνω (εδώ ολόκληρο review μας έδωσε ο Astalavista, το οποίο ήτανε και καταπληκτικό να πω για άλλη μία φορά και εγώ).

Ερώτηση. :que:...

Σε slot pcie X16 μπορώ να βάλω κάρτα pcie X1 πχ την κάρτα ήχου μου? Ενδέχεται αργότερα να αγοράσω και άλλη μία lightning 7970 και θέλω να έχω αρκετές λύσεις στο που θα κουμπώσω την κάρτα ήχου μου και καμία επιπρόσθετη κάρτα άλλου είδους.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο θετικο οτι μπορεις να κανεις triple sli-crossfire εφοσον εχεις χωρο στο κουτι αλλα λιγο δυσκολο να σκασει λεφτα καποιος για τρεις καρτες γραφικων και δεν ειναι απαραιτητο,λειπει e-sata3 και θα μπορουσε να εχει και δευτερη ethernet θυρα,μονο δυο usb3.0 θα μπορουσε να εχει περισσοτερες,με βαση την τιμη της δεν εντυπωσιαστηκα τελικα...η msi στην 45 στη 55 και 65 δεν φιλοτιμηθηκε να βαλει εστω μια e-sata...

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τις λιγες USB 3.0 θα συμφωνησω, αλλα ext sata πλεον εχουν πολλα κουτια, μπορεις να βρεις φτηνα bracket, δεν νομιζω πως υπαρχει ζητημα. Οι dual gigabit δεν ειναι στανταρ και κατα πασα πιθανοτητα ειναι λιγότερο χρήσιμη η δευτερη. Χιλιες φορες μια αλλα με καλο controller παρα 2 "standard quality"...

Edited by Astalavista
Link to comment
Share on other sites

Ως προς τις λιγες USB 3.0 θα συμφωνησω, αλλα ext sata πλεον εχουν πολλα κουτια, μπορεις να βρεις φτηνα bracket, δεν νομιζω πως υπαρχει ζητημα. Οι dual gigabit δεν ειναι στανταρ και κατα πασα πιθανοτητα ειναι λιγότερο χρήσιμη η δευτερη. Χιλιες φορες μια αλλα με καλο controller παρα 2 "standard quality"...

Όντως στη δική μου περίπτωση έχω στο front panel e-sata το οποίο με το καλώδιο sata που έχει έρχομαι εγώ σαν καλό παιδί και το συνδέω σε μία από τις θύρες της motherboard, σωστά?

Αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε παρακαλώ.

triple crossfire msi 7970 lightning σηκώνει ο επεξεργαστής intel 3770k? Ή θα έχω το λεγόμενο bottleneck? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now