alex00a

κολαει σε full screen youtube

Recommended Posts

Καλησπερα,εδω και μια βδοματα οταν βλεπω βιντεο apto youtube sta 480p σε full screen κολαει παρα πολυ,καμια λυση ;;παλια δεν κολουσε...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

More info plz....

- Τί browser χρησιμοποιείς ?

- Στο κάνει σε όλους ? Π.χ άν χρησιμοποιείς αλεπού, στο κάνει και στον Internet Explorer ?

- Έγινε πρόσφατα αναβάθμιση του flash player σου ? (activex για IE - plugin για opera/chrome/FF..etc)

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα βρε συ. Για παράδειγμα στο netbook μου (Atom N270) ενώ μέχρι τον 10.1 έπαιζε μια χαρά, στον 10.2 άρχισαν τα πολλά dropped frames. Το γεγονός της αναβάθμισης του player πάντως δεν αναιρεί την αδυναμία του επεξεργαστή, αλλά ναι ο flash player είναι από τα πλέον κακογραμμένα softwares. Κάποια tweaks τώρα έχουν σώσει την κατάσταση, αλλά πλέον δεν απασχολεί τόσο καθώς περνάμε στην HTML5 era...

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο;

Καταρχήν χρησιμοποίησε τον Uninstaller της adobe για να αποφύγεις όποια θέματα μπορέι να προκύψουν με το πέρασμα παλιότερης έκδοσης πάνω σε νέα. Θα το βρείς εδώ. (κατέβασέ το, κλείσε όλα τα browsers, τρέξτο και κάνε ότι λέει....)

Μετά κατέβασε μιά πιό παλία έκδοση που θα βρείς εδώ. Καλό είναι να τσεκάρεις απευθείας με κάποια σάν την 10.3+++ και όχι απο 11+.

Link to comment
Share on other sites

το msi afterburner ενοεις;

αυτο που μου κανει πιο πολυ εντυπωση ειναι οτι και στο λαπτοπ της αδερφης μου συμβαινει ακριβως το ιδιο..!!;;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now