Hp2

Limited Edition Elite Ivory RK-9000I: Ένα νέο μηχανικό πληκτρολόγιο από τη Rosewill!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Limited Edition Elite Ivory RK-9000I: Ένα νέο μηχανικό πληκτρολόγιο από τη Rosewill!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354b7ee9c473f65.jpg[/NEWS_IMG]Η Rosewill, κορυφαίος πάροχος λύσεων hardware παγκοσμίως, ανακοίνωσε τη νεώτερη προσθήκη της στη best-seller Rosewill RK-9000 σειρά μηχανικών πληκτρολογίων, το Limited Edition Elite Ivory RK-9000I. Η τρέχουσα RK-9000 σειρά έχει 4 μοντέλα που χωρίζονται στα εξής: Cherry MX Blue (RK-9000), Brown (RK-9000BR), Black (RK-9000BL) και Red (RK-9000RE) Switches. Η σειρά αυτή ήταν κορυφαία στις πωλήσεις από την άφιξη της το 2010.

Το νέο Limited Edition Elite Ivory RK-9000I θα είναι διαθέσιμο σε 2 παραλλαγές, τα Cherry MX Blue (RK-9000I) και Brown (RK-9000BRI) Switches. Με τις νέες αυτές προσθήκες η σειρά RK-9000 της Rosewill παρέχει περισσότερες εξατομικευμένες επιλογές. Το Rosewill RK-9000 Series Mechanical Keyboard με παγκόσμιας κλάσης σχεδιασμό MX Cherry Switch παρέχει στο χρήστη άμεση ανταπόκριση κατά τη διάρκεια παιχνιδιών, ενώ προσφέρει το πρόσθετο πλεονέκτημα της άνετης πληκτρολόγησης. Επιπλέον είναι εξοπλισμένο με δύο επίχρυσες USB και PS/2 υποδοχές για να εξασφαλισθεί η μακροχρόνια σύνδεση υψηλής ποιότητας.

[img_ALT=Limited Edition Elite Ivory RK-9000I: Ένα νέο μηχανικό πληκτρολόγιο από τη Rosewill!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/485150242df865c51.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Limited Edition Elite Ivory RK-9000I: Ένα νέο μηχανικό πληκτρολόγιο από τη Rosewill!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/485150242df871801.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εταιρία δεν έχω καταλάβει αν είναι του newegg ή απλά συνεργάζονται στα psu κτλ, πάντως να δείτε που στο newegg θα τα δίνουν σε καλές τιμές.

Καλή αρχή Hp2 :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εταιρία δεν έχω καταλάβει αν είναι του newegg ή απλά συνεργάζονται στα psu κτλ, πάντως να δείτε που στο newegg θα τα δίνουν σε καλές τιμές.

Καλή αρχή Hp2 :)

Το θέμα φίλε είναι να μπορούσαμε να πάρουμε από το newegg....τα Αμερικανάκια από κεί ψωνίζουν τα πάντα και σε λογικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο αλλά από τιμή θα πονάει.. δεν είχα την τύχη να έχω ποτέ keyboard Rosewill, δεν έχω καταλάβει αν είναι όντως τόσο μπροστά όσο λένε ή αν απλά πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.. από τιμές είναι πάντα πολύ πιο ψηλά από τον ανταγωνισμό, ισχύει το ίδιο και στην ποιότητα?

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο αλλά από τιμή θα πονάει.. δεν είχα την τύχη να έχω ποτέ keyboard Rosewill, δεν έχω καταλάβει αν είναι όντως τόσο μπροστά όσο λένε ή αν απλά πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.. από τιμές είναι πάντα πολύ πιο ψηλά από τον ανταγωνισμό, ισχύει το ίδιο και στην ποιότητα?

σε ποιον ανταγωνισμό αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με parcel forwarding υπηρεσία, κάτι τέτοιο... που στο φινάλε, πάλι παίζει να μην συμφέρει.

δε γίνεται καν να πάρεις κάτι απο Newegg και να πληρώσεις με οτιδήποτε paypal πλην Αμερικάνικου .

Link to comment
Share on other sites

δε γίνεται καν να πάρεις κάτι απο Newegg και να πληρώσεις με οτιδήποτε paypal πλην Αμερικάνικου .

Βασικά δεν ήξερα καν ότι οι paypal λογαριασμοί δίνουν στον απέναντι το από που είσαι... για το μόνο "αμερικάνικη" (billing address) πιστωτική το ήξερα. Αλλά για το paypal πρώτη φορά το ακούω.

Thanks για το heads up :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές εταιρίες που βγάζουν μηχανικά πληκτρολόγια.. μέχρι και η Corsair βγάζει..

ρώτησα συγκεκριμένα ποιο εννοούσες γιατί ξέρω ότι είναι πολλές και οι "μεγάλες" τα έχουν πραγματικά πανάκριβα (βλέπε Filco, Das Keyboard, Ducky etc), δες εδώ τιμές http://www.keyboardco.com/

η Rosewill τα έχει 99$ και αρκετές φορές τα έβγαζε σε προσφορά το newegg στα 60-70 αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα συγκεκριμένα ποιο εννοούσες γιατί ξέρω ότι είναι πολλές και οι "μεγάλες" τα έχουν πραγματικά πανάκριβα (βλέπε Filco, Das Keyboard, Ducky etc), δες εδώ τιμές The Keyboard Company - Purveyors of the Finest Keyboards and Mice in the UK

η Rosewill τα έχει 99$ και αρκετές φορές τα έβγαζε σε προσφορά το newegg στα 60-70 αν θυμάμαι καλά...

Ναι.. δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα σε κάποια, απλά ξέρω ότι είναι αρκετές που βγάζουν σχετικά οικονομικά μηχανικά, τώρα οι εταιρίες στις οποίες αναφέρεσαι είναι σίγουρα απλησίαστες.. αυτό είναι που δεν έχω καταλάβει.. γιατί να δώσει κάποιος 150-200 ευρώ για ένα μηχανικό πληκτρολόγιο.. τι ακριβώς προσφέρει που να αξίζει τόσο πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα σε κάποια, απλά ξέρω ότι είναι αρκετές που βγάζουν σχετικά οικονομικά μηχανικά, τώρα οι εταιρίες στις οποίες αναφέρεσαι είναι σίγουρα απλησίαστες.. αυτό είναι που δεν έχω καταλάβει.. γιατί να δώσει κάποιος 150-200 ευρώ για ένα μηχανικό πληκτρολόγιο.. τι ακριβώς προσφέρει που να αξίζει τόσο πολύ..

τα μόνα οικονομικά που έχω δει είναι το Black Widow και το G80 της Cherry...

γενικότερα πρέπει να τα στάξει κάποιος για μηχανικό...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now