SnowMN

καινουργια καρτα και psu,budget 470 E go.....

Recommended Posts

Γεια και παλι ετοιμαζομαι για το 2ο half tης αναβαθμισης μου και για αλλη μια φορα ζητω τα φωτα σας budget 470 euro καρτα επιτελους και psu αναμενω τη συμβουλη σας,MB,CPU μου ειχανε επισης προταθει απο εδω σε παλαιοτερο post μου,ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ανάλυση θα παίζεις; Για gaming σύστημα μιλάμε σωστά;

Επίσης, για το psu καλά είναι να ξέρουμε όλο το partlist σου καθώς και αν έχεις στα πλάνα "προσθήκες" (sli/cf/κτλ).

Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι φιλε caution se ayta eıxaμε καταληξει την προηγουμενη φορα,

Intel Core i3-2100 | Skroutz.gr

Asrock Z68 Pro3 Gen3 | Skroutz.gr

Mushkin 996770 - 8GB (2x4GB) DDR3 PC3-10666 9-9-9-24 Silverline | Skroutz.gr

τορα οσο για sli - cf δεν γνωριζω πολλα αλλα αν ιπαρχει κατι που εχεις να προτεινεις τηα το λαβο ιποψην οπως και την περασμενη φορα ! σκεφτομουν κατι σε

Sapphire 7950 (PCI Express , 3 GB , GDDR5) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Turbo-X 650W Real Series - Τροφοδοτικά - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω ότι προκύπτει κάπως ανισόρροπο setup (λόγω δυνατού gpu) και δεν μου είπες ανάλυση που θα παίζεις - για αυτό το budget αυτά τα δύο από μένα :

EVGA GeF GTX 670 2GB GDDR5 Graphic Card: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

Corsair Τροφοδοτικό Gaming Series GS600 600W :: Digitalx Computers

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις λίγο πιο δυνατό επεξεργαστή και λίγο πιο αδύναμη κάρτα?

Το ότι έιναι gaming το PC δεν σημάινει πως η κάρτα πρέπει να έιναι "παντοδύναμη"

και ο επεξεργαστής ότι να'ναι διότι εάν ο επεξεργαστής δεν μπορεί να "ακολουθήσει"

την κάρτα γραφικών, θα την κόβει και άσχετα με την δύναμη της δεν θα αποδίδει τα

αναμενόμενα!

Τα έχεις αγοράσει τα parts?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου gorrilakos ναι τα πρωτα τρια ναι εδο και καιρο!τιν καρτα και το πσυ οχι ακομα!επεξεργαστης θα αλαξει τον επομενο η μεθεπομενο μηνα!εξαλου επειδη ειμαι στο στρατο και φευγο για μεγαλα διαστηματα οταν γυρναο εχουν αλαξει οντος πολλα ομως τα παιχνιδια που παιζω ειναι σταθερα δλδ ο επεξεργαστης μου ακομα και με τα δυο τρια που βγαινουν τορα τελη 2012 αντεχει μεχρι το καινουργιο ετος θελω να πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now