alex00a

Ειναι αρκετα τα 100dpi για gaming?

Recommended Posts

Καλησπερα,σκεφτομαι να αγορασω ενα ποντικι της logitech το οποιο εχει 1000dpi,ειναι αρκετα για gaming?δεν αναζητω το τελιο ποντικι.θελω απλως να μου πειτε τις γνωμες σας....

Link to comment
Share on other sites

τι παιχνιδια παιζεις?προκαταβολικα να σου πω πως αυτα τα dpi ειναι εμπορικη πατατα οπως εκανε η razer με το νεο taipan και ειτε εχει 1000 ειτε 3000 δεν θα καταλαβεις καμια διαφορα εκτος αμα εισαι πολυ γρηγορο χερι παιζεις για επαγγελματικο σκοπο με πολυ καλο συστημα και κυνηγας την τελειωτητα (FPS GAMES).Αν επιτρεπεται μπορεις να μας πεις το προιον που σε ενδιαφερει?

Link to comment
Share on other sites

Μπα και εγώ που δουλεύω το Sidewinder x8 και φτάνει τα 4000dpi τα modes που του έχω καταχωρήσει για BF3 είναι 2500(τανκ/AA) -1500(Assault Rilfle)-500 (Sniping) και φυσικά έχω χαμηλώσει αρκετά το sensitivity του παιχνιδιού

Link to comment
Share on other sites

Μπα και εγώ που δουλεύω το Sidewinder x8 και φτάνει τα 4000dpi τα modes που του έχω καταχωρήσει για BF3 είναι 2500(τανκ/AA) -1500(Assault Rilfle)-500 (Sniping) και φυσικά έχω χαμηλώσει αρκετά το sensitivity του παιχνιδιού

ρε σεις μην παραμυθιαζεστε με τα dpi,τον τεραστια μικρο χρονο αποκρισης κατι 1ms/1000hz.Ειναι απλο το πραμα εκμεταλλευονται την αμαθεια μας.Αρχικα η αποκριση του ανθρωπου ειναι κοντα στα 30-40ms σε ευνοικες συνθηκες αρα τα λεγομενα 1,2,5,8ms που εχουν τα κοινα gaming mouses μου ακουγονται <<αχρηστα>>.Επισης τα gaming mouses/keyboards σιγουρα θα ειναι καλυτερα απο τα λοιπα κοινων χρησεων μα δεν οφειλεται κυριως στα ms/dpi αλλα στο καλυτερο υλικο,πατημα λοιπα χαρακτηριστικα οπως φωτιζομενα πληκτα,προγραμματισμενα κουμπια αλλες δυνατοτητες απως anti ghosting γι'αυτο προοριζονται και για gaming χρηση.Επομενως οταν θα περνουμε ενα keyboard.mouse για εξειδικευμενη χρηση θα κοιταμε να εχει μια καλη αποκριση και καποια λογικα dpi (2000-4600) ολα τα οπολοιπα ειναι περιττα πραγματικα px τα προτεινομενα απο μενα για καποιον που πραγματικα παιζει πολυ και θελει αυτη την μικρη διαφορα χωρις να βαλει βαθια το χερι στην τσεπη ειναι mouse:logitech g400,razer abyssus kai keyboard:sidewinder x4,razer actosa(το δευτερο οχι τοσο διοτι δεν εχει φωτισμο πληκτρων).Αυτα απο μενα ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now