Samaritan

League of Legends RADS "error could not connect to the http server"

Recommended Posts

Παίδες έχω πρόβλημα. Θα πηδηχτώ από το παράθυρο. Ακόμα να βρω την λύση. Ακούστε τι έγινε. Έκανα ένα format στο PC. Πριν το format το LoL δούλευε μια χαρά. Μετά το format κάνω την εγκατάσταση, πάω να ανοίξω το launcher, μου βγάζει το εξής pop-up:

League of Legends RADS error could not connect to the http server bla bla bla...

Κάνω reinstall. Τίποτα. Δοκιμάζω να shredάρω το directory, να σβήσω ότι πρέπει στο regedit. Πάλι τίποτα Τσεκάρω το firewall (έχω Comodo Firewall) μπας και έχει κανένα αποκλεισμό. Όλα normal. Ξανά-ενεργοποιώ το Windows Defender να δω μπας και έχει αποκλεισμό εκεί. Όλα ΟΚ. Δοκιμάζω και μπόλικα "how-to's" που είδα στο League of Legends Community forum και στο YouTube, πάλι τίποτα. Μόνο τις ρυθμίσεις του Router δεν είδα ακόμα, δεν νομίζω να το μπλόκαρε το εσωτερικό firewall, δεν το ακούμπησα καν πριν και μετά το format. Τι μου προτείνεται να κάνω;

(Το ξέρω είναι λίγο αργά. Αλλά είμαστε νυχτόβιοι, τι να κάνουμε).

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω install το 3.0. Κάνει unpack. Μου βγάζει το μήνυμα ότι πρέπει να κάνω εγκατάσταση από το "Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση δυνατοτήτων των Windows". Δεν μπορώ να κάνω τίποτα για το 3.0 από εκεί. Δοκιμάζω το 3.5.1, το εκτελώ, μα δεν ανοίγει καν. Ούτε στις διεργασίες το βλέπω. :/

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το βλέπω το συγκεκριμένο θέμα. Άνοιξε thread στα forums του LoL και στείλε κάνα email στην Riot Σάββα, θα σου απαντήσουν 100% :) Απλά εξήγησέ τους καλά το πρόβλημα.

Εγώ στην θέση σου θα έκανα πάλι format αν δεν έχεις στήσει όλο το λειτουργικό, θα έφτιαχνα από την αρχή τα updates πάλι και μετά πάλι εγκατάσταση το LoL. Μπορεί κάτι να σου ξέφυγε ;)

ROFL με τα tags, πήγες και έβαλες σαν tag το window jump :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε εδω τι λενε RADS error - Could not connect to HTTP server - League of Legends Community και για κανε ενα check στην ωρα και ημερομηνια υπολογιστη!

Θα το δοκιμάσω σε λίγο. Είναι το μόνο που μου μένει πια.

Πρώτη φορά το βλέπω το συγκεκριμένο θέμα. Άνοιξε thread στα forums του LoL και στείλε κάνα email στην Riot Σάββα, θα σου απαντήσουν 100% :) Απλά εξήγησέ τους καλά το πρόβλημα.

Εγώ στην θέση σου θα έκανα πάλι format αν δεν έχεις στήσει όλο το λειτουργικό, θα έφτιαχνα από την αρχή τα updates πάλι και μετά πάλι εγκατάσταση το LoL. Μπορεί κάτι να σου ξέφυγε ;)

ROFL με τα tags, πήγες και έβαλες σαν tag το window jump :hehe::hehe::hehe:

Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να το δεχτώ. Ότι προβλήματα στο PC είχα πάντα τα έλυνα. Τώρα όμως... Τέλος πάντων, θα τους στείλω email. Και θα περιμένω... :P

Έχω κάνει format, ελπίζοντας να λυθεί, αλλά το πρόβλημα δεν έφυγε. Όταν έκανα πρώτα format, άρχισα να βάζω γρήγορα τα προγράμματα με το Ninite. Εγκατέστησα και το LoL, αφού ήδη είχα τα αρχεία για την Εγκατάσταση στο Backup HDD αποθηκευμένο. Γίνεται install, το πρόβλημα παραμένει. Μισή ώρα αργότερα, όταν ήδη έκανα το δεύτερο format, δοκιμάζω, πάλι τα ίδια. Μόνο το mail μου μένει.

:hehe: :hehe: :hehe:

Άαα και κάτι που ξέχασα να πω. Επειδή έχω... εμμ... πειρατικά :D windows 7 Ultimate :D, έχω κάνει όλα τα Windows update εκτός από το Service Pack 1, που έχει και το αρχείο που θα στείλει την αστυνομία σπίτι μου. Μήπως φταίει αυτό, δηλαδή το ότι δεν έχω εγκατεστημένο το SP1; Και πριν το format, πειρατικά είχα, αλλά το LoL έπαιζε μια χαρά.

Αν δε λυθεί και πάλι πάντως, ή θα πηδήξω ή θα το παρατήσω. Έτσι και αλλιώς με ενοχλεί να διαβάζω για το σχολείο. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγω να φανταστεις με κατι fail oc στο pc εκανα load τα παλια setting στο bios και ειχαν πειραξει την ωρα.ακομα και απο μεσα στα windows που την εφτιαξα δεν με αφινε να μπω λολ επρεπε να φτιαξω σωστη αυτη τoυ bios!anyway κανε ενα φορματ παλι περνα το removewat 2.6.6 κανε κανονικα τα updates και τοτε κατεβασε το λολ απο την αρχη και κανε setup.δεν θελει sp1 για να παιξει και εγω χωρις αυτο επαιζα μια χαρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ειχα αυτο το προβλημα,διοτι ειχα περασει το LoL σε secondnary HDD,για την ακριβια σε εξωτερικο δισκο....Οταν το ξαναεγκατεστησα στο default director που μου εδινε το installer του,μου επαιζε μια χαρα.....δοκιμασε το και εσυ (αν τον εχεις αλλαξει) και πες μας....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Yeahhh! Το πρόβλημα λύθηκε και χωρίς format μάλιστα. Το είχα κάνε install στο C:/Program Files/Riot Games ενώ κανονικά έπρεπε να το έχω στο C:/Riot Games. Έλεος δηλαδή.

Απλώς συνήθως φτιάχνω για τα προγράμματα και τα παιχνίδια διαφορετικά directories, όπως Program files, Game files και τα βάζω έτσι και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το Steam στο Game Files ήταν μια χαρά, και δεν μου περνούσα καν από το μυαλό (επειδή το έχω συνηθίσει) ότι θα έχει πρόβλημα το League of Legends από αυτό. Τέλος πάντων, τέλος καλό, όλα καλά.

Έχουν δίκιο τελικά που λένε ότι η λύση βρίσκεται πάντα μπροστά από την μύτη σου.

Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια. ;)

NemesisN7 όποιος θέλει να παίξει μαζί μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις κανονική εγκατάσταση (αντί για backup) κατάργησε το Pando Media Booster από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων γιατί για κάποιο λόγο σου τρώει bandwidth και δεν σε αφήνει να συνδεθείς στους servers. Αυτό το πρόγραμμα είναι του League of Legends για να κατεβάζει με full ταχύτητα το client όταν πας να κάνεις την εγκατάσταση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena problima

 

paw na pikaro to champ pikaro pikari iloi h omada kai otan telionei o xronos gia na mas dixi ekei p einai oli h pexte kai na perimenoume na paei 100 gia na mp[oume sto game anti jia auto m bgazei mia malakia p paei apo gonia se gonia legontas akatalilo format

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now