Nickzzz

EK-FC7850: Νέο waterblock κρατάει δροσερή την 7850

Recommended Posts

[NEWS_IMG=EK-FC7850: Νέο waterblock κρατάει δροσερή την 7850]http://reviews.hwbox.gr/news/ek_waterblocks.jpg[/NEWS_IMG]Αν έχετε σαν κάρτα γραφικών μία Radeon HD 7850 και θέλετε να δοκιμάσετε κάτι διαφορετικό για την ψύξη της η EK Water Blocks έχει προνοήσει για εσάς. Παρουσίασε το νέο EK-FC7850 waterblock που έχει σχεδιαστεί για reference υλοποιήσεις ή κάρτες που βασίζονται στις reference Radeon HD 7850 κάρτες γραφικών. Αν και είναι μικρή σε μέγεθος θεωρείται waterblock πλήρους κάλυψης μιας και ψύχει την GPU, τις μνήμες και τα VRM. Θα έρθει σε σκέτο nickel και acetal & nickel έκδοση, ενώ το κύριο υλικό κατασκευής είναι ο χαλκός. Η τιμή του EK-FC7850 Acetal είναι ?80,95 ενώ το EK-FC7850 Acetal & Nickel είναι ?86,95.

[img_ALT=EK-FC7850: Νέο waterblock κρατάει δροσερή την 7850]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/46515048ba7ac57b1.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Σαν σχέδιο έιναι trendy και ωραίο...αλλά μάλλον όχι για watercooling parts!

Δηλαδή που πιστεύεις ότι θα ταίριαζε αυτό το pattern με τους κύκλους? Σε σώβρακα? Σε παπούτσια? Σε καπέλα? Τώρα θα μου πεις γούστα είναι αυτά, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι πιο απλό/συνηθισμένο pattern από αυτό δεν υπάρχει πουθενά.. Ή από φαντασία μηδέν, ή απλά δεν ήθελαν να ασχοληθούν και πάρα πολύ με την εμφάνιση..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολουντε καν απο οτι φαινεται....δεν μπηκαν καν στον κοπο να κοψουν το πλεξι στο σχημα του χαλκου.Πηραν ενα τετραγωνο κομματι το βυδωσαν επανω και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή που πιστεύεις ότι θα ταίριαζε αυτό το pattern με τους κύκλους? Σε σώβρακα? Σε παπούτσια? Σε καπέλα? Τώρα θα μου πεις γούστα είναι αυτά, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι πιο απλό/συνηθισμένο pattern από αυτό δεν υπάρχει πουθενά.. Ή από φαντασία μηδέν, ή απλά δεν ήθελαν να ασχοληθούν και πάρα πολύ με την εμφάνιση..

Σε πατωμα, σε T-Shirt, σε αιωρούμενα αντικέιμενα σε καφετέριες/ξενοδοχεία...

Δεν ασχολουντε καν απο οτι φαινεται....δεν μπηκαν καν στον κοπο να κοψουν το πλεξι στο σχημα του χαλκου.Πηραν ενα τετραγωνο κομματι το βυδωσαν επανω και τελος.

Μάλλον για το κόστος και για τις εργατώρες το κάνανε έτσι!

Ξέρουμε αν είναι ήδη διαθέσιμο και πότε θα έρθει σε ελληνικό μαγαζί?

Μπαααα...η παράγγειλέ το απ'έξω ή ρίξε ένα email στο eworld να στο φέρουν VGA Blocks ή στον Κοπρίτη εδώ SlackerXL - Custom Creations (αλλά δεν ξέρω αν φέρνει EK) !

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έρθει σε Ελληνικό μαγαζί δεν γνωρίζουμε, όμως μπορείς να το αγοράσεις από το online store της EK :)

EK-FC7850 - Acetal+Nickel

EK-FC7850 - Nickel

//EDIT: Είχα πολύ ώρα ανοιχτό το tab και δεν είδα την απάντηση του gor gor :P

Ποια είναι η διαφορά τους γιατί δεν έχω καταλάβει και η φωτογραφίες είναι ίδιες?Το ένα είναι χαλκός και το άλλο νικελωμένος χαλκός?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now