Nickzzz

OCZ Vector SSD: Έρχεται με Barefoot 3 controller, τον είδαμε στα κλεφτά στην IDF

Recommended Posts

[NEWS_IMG=OCZ Vector SSD: Έρχεται με Barefoot 3 controller, τον είδαμε στα κλεφτά στην IDF]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354dffb8705c92f.jpg[/NEWS_IMG]Άρχισε χθές στο San Francisco το Intel Developer Forum 2012 και η OCZ Technology Group έδειξε δείγματα του επερχόμενου SSD με όνομα Vector. Θα έρθει στο κλασσικό μέγεθος των 2,5 ιντσών και θα έχει τον καινούργιο Barefoot 3 controller που είναι σχεδιασμένος από την Indilinx, αντίθετα με τον Barefoot 2 που βασιζόταν σε τεχνολογίες της Marvell. Οι μνήμες θα είναι στην περιοχή των 20κάτι nm και θα έχει SATA 6.0 Gbps σύνδεση. Αναμένεται να κυκλοφορήσει το τέταρτο τρίμηνο του έτους σε χωρητικότητες 256GB και 512GB για αρχή τουλάχιστον. Δυστηχώς η OCZ δεν δημοσίευσε πληροφορίες για τις επιδόσεις του δίσκου.

[img_ALT=OCZ Vector SSD: Έρχεται με Barefoot 3 controller, τον είδαμε στα κλεφτά στην IDF]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/46515050e7a79b3f1.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=OCZ Vector SSD: Έρχεται με Barefoot 3 controller, τον είδαμε στα κλεφτά στην IDF]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/46515050e7a7b5210.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Mε 256 και 512 οι τιμες θα ειναι απαγορευτικες να υποθεσω.Με βλεπω με τους HDD σε raid0 για αρκετα χρονακια ακομα.

βαλε εναν 128αρι στο pc σου και πες μου αν ξανα δουλεψεις σε μιχανικο δισκο .win +apps στον ssd games σε μηχανικο δισκο . :D

εδω εχω 2 παιχνιδια στον 128αρι μαζι με win και αρκετα προγραμματα και εχο ακομα 80 γιγα ελευθερα

ιδι ειναι καλες οι τιμες ποσο να πεσουν ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Tο συστημα το εχω μονο για games μου αρεσει να εχω ολα μου τα παιχνιδια μεσα παντα και οποτε μου ερθει να παιζω οποιο θελω και οχι να καθομαι να κανω install και unistall αμα δεν χορανε.Αυτη την στιγμη το raid μου εχει used 680gb απο τα 2τ και δεν εχω βαλει ακομα καποια που θελω.Οποτε ssd not for now για μενα.Και η αποδοση του raid μου δεν εχει πεσει ακομα still kicking ass

Link to comment
Share on other sites

Tο συστημα το εχω μονο για games μου αρεσει να εχω ολα μου τα παιχνιδια μεσα παντα και οποτε μου ερθει να παιζω οποιο θελω και οχι να καθομαι να κανω install και unistall αμα δεν χορανε.Αυτη την στιγμη το raid μου εχει used 680gb απο τα 2τ και δεν εχω βαλει ακομα καποια που θελω.Οποτε ssd not for now για μενα.Και η αποδοση του raid μου δεν εχει πεσει ακομα still kicking ass

Το RAID0 μηχανικών πέθανε από το SSD Caching (SRT). Όλοι πλέον οι enthusiasts έχουν περάσει σε 2πλο και 3πλο raid0 SSD.

Link to comment
Share on other sites

βαλε εναν 128αρι στο pc σου και πες μου αν ξανα δουλεψεις σε μιχανικο δισκο .win +apps στον ssd games σε μηχανικο δισκο . :D

εδω εχω 2 παιχνιδια στον 128αρι μαζι με win και αρκετα προγραμματα και εχο ακομα 80 γιγα ελευθερα

ιδι ειναι καλες οι τιμες ποσο να πεσουν ακομα.

Δεν διαφωνω καθολου αλλα....

Ποιος ο λογος να παρω ssd αφου τα παιχνιδια θα δουλευουν στον μηχανικο? :P

Το pc μου δεν εχει καν media player μεσα για τραγουδια ποια apps? :P

To rampage ειναι μονο για παιχνιδια τιποτα αλλο.Για apps- internet- video edit κλπ εχω αλλα pc ;)

Το RAID0 μηχανικών πέθανε από το SSD Caching (SRT). Όλοι πλέον οι enthusiasts έχουν περάσει σε 2πλο και 3πλο raid0 SSD.

Προσφατα αγορασαμε εναν ocz ag 3 120αρι με εναν φιλο μου για το pc του μιας και οι τιμες ηταν χωμα σχετικα.Τον εβαλα στο rampage πριν μπει στο δικο του εννοειτε :hehe: λοιπον μεγαλη διαφορα οντος στην καθημερινη χρυση δεν το συζηταμε αλλα στα παιχνιδια μου καμια διαφορα με το ματι.Οποτε μια χαρα με βολευει εμενα το raid μου εδωσα 140ε και για τους δυο εχω 2τ χωνω μεσα οτι θελω και πανε και μια χαρα στα games :kiss:...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now